Soczyste euro, albo konfrontacja

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
animal8111
Posty: 44
Rejestracja: 24 paź 2017, 21:10
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Soczyste euro, albo konfrontacja

Post autor: animal8111 »

Hej,
z końcem poprzedniego roku przeminęło moje postanowienie o niekupowaniu gier :lol: także zaczynam się mocno rozglądać. Trzyosobowa grupa eurograczy, która myślę, że nie boi się trudnych tytułów. Od wielkiego dzwonu znajdziemy czwartego gracza, ale głównie jednak jest trójeczka, także chciałbym coś co hula sprawnie w takim składzie.
Szukam:
1. Mocne euro fajnie jakby było z interakcją, jak np Mombasa, którą bardzo lubimy (nie proponujcie Troyes-mamy, średnio ograne-jednemu z nas jakoś nie podchodzi i przez to rzadko gramy)- tutaj chodzi mi po głowie Nippon, ale czytałem na forum opinie, że szybko robi się schematyczny, może Imperial2030, ale na 3os??? ,może The Godfather, tylko czy regrywalny?

2. Ciekawa hybryda lub czysta konfrontacja-lubimy Eclipse, ale to szczególnie w 4 osoby,od czasu do czasu wyjmujemy Mythotopię, choć ma parę wad i musimy mieć nastrój, żeby zagrać- zastanawiam się nad Tyrands of the Underdark (gra interesująca, bo lubimy deckbuliding-cena mniej), Battalia Początek-obydwa tytuły ciekawe, nie wiem jaka regrywalność

3. Mocne euro optymalizacyjne- ostatnio męczymy Pfistera-myślę o GWT (już kiedyś polecaliście), ciekawi mnie Anachrony, Uczta dla Odyna (lubimy TerraMystica)

Jestem otwarty na inne propozycje, chętnie poczytam opinie o niewymienionych przeze mnie tytułach.
Korzystając z okazji życzę najlepszego w Nowym Roku, zdrowia i emocji nad planszą :wink:
JAREK_AA
Posty: 100
Rejestracja: 22 lut 2016, 16:33
Been thanked: 1 time

Re: Soczyste euro, albo konfrontacja

Post autor: JAREK_AA »

Z soczystego Euro to Brass Birmingham i oczywiscie kazda z gier Vitala Lacerdy
Awatar użytkownika
animal8111
Posty: 44
Rejestracja: 24 paź 2017, 21:10
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Soczyste euro, albo konfrontacja

Post autor: animal8111 »

Z podanych tytułów dostępne znalazłem tylko Gallerist, no i cena gry niemała :( generalnie Lacerda=kupa kasy
dave8
Posty: 740
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 92 times

Re: Soczyste euro, albo konfrontacja

Post autor: dave8 »

Ale warto
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4598
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Soczyste euro, albo konfrontacja

Post autor: warlock »

https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Food- ... nting/8482 - soczyste euro
https://mepel.pl/dominant-species - konfrontacja ;)

Dwa wybitne tytuły, oba świetnie chodzą na 3 osoby.
Awatar użytkownika
animal8111
Posty: 44
Rejestracja: 24 paź 2017, 21:10
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Soczyste euro, albo konfrontacja

Post autor: animal8111 »

Pomarudzę :lol:
FCM faktycznie kusi, ale w momencie kiedy mam wydać niemałe pieniądze za grę to już nie chce mi się kombinować z wycinaniem, laminowaniem i pimpowaniem, żeby znacznie usprawnić setup i rozgrywkę.
Dominant odrzuca mnie upierdliwym rozpatrywaniem przewag na planszy po zakończeniu workerplacementu.
Nie jest to może dla mnie wyznacznik atrakcyjności gier, ale trzeba uczciwie przyznać, że obydwie nie posiadają wysokiej jakości komponentów.
Tak czy owak FCM trochę wierci dziurę w brzuchu :roll: dziękuję kolegom za propozycję, ale póki co czekam na więcej :P
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4598
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Soczyste euro, albo konfrontacja

Post autor: warlock »

To jak chcesz soczyste euro tylko i wyłącznie na 3 osoby z interakcją i solidnym móżdżeniem to sprawdź sobie Three Kingdoms Redux ;). Tu jest w super cenie - https://www.planszomania.pl/strategiczn ... ition.html - mało znana gra. Długa, ale jak macie czas to będzie super. Worker Placement z licytacją przy pomocy unikalnych workerów (tu w postaci generałów ze specjalnymi statystykami i umiejętnościami). Poczytaj o tym, warto się zainteresować.

https://boardgamegeek.com/image/4214877 ... doms-redux - focia poglądowa
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Soczyste euro, albo konfrontacja

Post autor: duulamon »

Nie wiem czy to samo rozumiemy pod znaczeniem soczyste euro, ale jak dla mnie - Alchemicy.
JAREK_AA
Posty: 100
Rejestracja: 22 lut 2016, 16:33
Been thanked: 1 time

Re: Soczyste euro, albo konfrontacja

Post autor: JAREK_AA »

Jezeli szkoda ci kasy na gry Lacerty to wez Brassa a na pewno nie pozalujesz w 2,3 i 4 osoby chodzi wysmienicie :)
Awatar użytkownika
animal8111
Posty: 44
Rejestracja: 24 paź 2017, 21:10
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Soczyste euro, albo konfrontacja

Post autor: animal8111 »

Brass jest dostępny tylko w Planszostrefie, cena o zgrozo 380pln, także bije finansowo Lacerde :wink:
Alchemicy to niestety nie to...
Three Kingdoms Redux bardzo ciekawe oglądam gameplay, tylko przeraża mnie ilość miejsca-nie mam boiska, żeby to rozłożyć :(
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4598
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Soczyste euro, albo konfrontacja

Post autor: warlock »

Za jakiś czas oba Brassy będą wydane po polsku w wersji retailowej, jak sądzę za mniej niż 180 zł ;).
ODPOWIEDZ