Gra na 4 osoby na 20-45 minut.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Gra na 4 osoby na 20-45 minut.

Post autor: Blue »

Podrzucicie coś co dobrze chodzi przy 4 osobach i jest dość krótkie w takim skłądzie? Mamy taki problem w granie, że jak sie spotykamy to prócz 4 dorosłych są 4 dzieciaki, w wieku gdzie trzeba ich doglądać raz za czas. Od rozgrywki trzeba odchodzić, co ostatnio nam troche popsuło wrażenia przy Szeryfie z Nottingham, nie bardzo też chcę rozkładać tytuły, które na 4 osoby zajmą na 100% ponad godzinę, bo w praktyce może wyjść sporo dłużej i się robi trochę męcząco(takich tytułów trochę na półce jest, ale na razie nie da się ich odpalić). Co innego jak człowiek się skupia tylko na grze, co innego jak trzeba też inne rzeczy ogarniać.

Z czegoś co mniej więcej pasuje:
Mam Bohnanzę, It`s Alive!(ta pewnie nikt nie kojarzy, ale ja lubię), Tajniaków(hit póki co w tej ekipie), 6 bierze(i przerobie pewnie na the mind), Azula(ale na 4 osoby imho to będzie za losowe, na 3 osoby jest idealnie), Polowanie na Robale, Hokus Pokus, Maniki, Flick-em Up, Pandemic, Duplik i Decrypto czeka w folii, ale coś mi się wydaje że partyjka Decrypto może się mocno przedłużyć, jeszcze mam To Court The King i to tyle z tych krótszych które mają sens na 4 osoby.

Myślałem jeszcze o Gizmos(kwiatosz pisał o syndromie zamulania, niestety w tej ekipie może wystąpić) albo Splendorze/Century, ew Brzdęk mi się pałęta po głowie. Dominiona już zajechałem samemu online, więc nie bardzo mi się chce go wyciągać. Generalnie szukam czegoś średniego kalibru, co nie jest przesadnie losowe, z krótkim czasem rozgrywki.

Jakby się jeszcze dało w to pograć z 6 latkiem to by było idealnie, ale pewnie tak dobrze nie będzie, więc to nie warunek główny ;). Generalnie temat bardziej przyszłościowy, bo na razie nie wszystko co mam jest ograne, ale chcę wiedzieć gdzie celować jakby się coś pojawiło w dobrej cenie.
Awatar użytkownika
DziejopisWawel
Posty: 152
Rejestracja: 13 wrz 2016, 19:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra na 4 osoby na 20-45 minut.

Post autor: DziejopisWawel »

Pędzące żółwie
"Daj nam, Boże, sto lat wojny."
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gra na 4 osoby na 20-45 minut.

Post autor: Blue »

Mam, fakt zapomniałem.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1019 times
Been thanked: 1929 times

Re: Gra na 4 osoby na 20-45 minut.

Post autor: warlock »

Na Sprzedaż zawsze fajnie śmiga ;).
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 417 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Gra na 4 osoby na 20-45 minut.

Post autor: Gosiek »

Fantastyczne światy - szybka karcianka w zbieranie zestawów.
Światowy konflikt/Coup - bleff.
Kingrunner - prosta ale fajna gra o biegnięciu maratonu.
Obecność - 1 na wszystkich, dedukcja w oprawie sf.

Może jeszcze Dixit?
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Gra na 4 osoby na 20-45 minut.

Post autor: trance-atlantic »

Tu by pasował Park Niedźwiedzi, ale jak wspomniałem w innym wątku, mnie ta gra za serce nie chwyciła. Sześciolatek powinien jednak coś tam kumać, zwłaszcza gdy się go trochę przypilnuje i pokaże co i jak ma układać.

Celowałbym jednak w coś bardziej przyszłościowego. Proste reguły ma Królestwo w Budowie, mimo to pozwala trochę ruszyć szarymi komórkami i spokojnie można na moment odejść od stołu, nie tracąc zbyt wiele z płynności rozgrywki. Pudełko mówi, że to gra na 45 minut a to Twój górny limit, tym niemniej można wziąć to też na celownik.
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1959
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 190 times
Been thanked: 835 times

Re: Gra na 4 osoby na 20-45 minut.

Post autor: Neoptolemos »

Chatka z Piernika, bardzo dobre, nowe odkrycie. Na luzie w 30 minut zagracie.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
ODPOWIEDZ