sandbox, otwarty świat

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

sandbox, otwarty świat

Post autor: Quba40 »

Szukam gry przygodowej w której kładzie się nacisk na eksplorację oraz rozwój bohatera, jednak nie może być w klimatach fantasy, oraz musi działać na 2 osoby (mile widziany tryb solo) i mieć otwarty świat. Zdaję sobie sprawę, że być może takiej gry nie ma na rynku :)

Do tej pory znalazłem poniższe tytuły, które z różnych względów odpadły:

- A Touch of Evil: The Supernatural Game - dość średnie opinie i chyba niedostępna w Polsce
- Agents of SMERSH - zbyt duża zależność językowa, gdyby była po polsku to bym brał
- Android - nie do dostania, od 3 graczy
- Black Orchestra - rozważam, choć nie do końca ta kategoria
- Bright Future - odpycha mnie mechanicznie oraz szatą graficzną
- Brook City - jeszcze nie do dostania
- Detective: City of Angels - jeszcze nie do dostania
- Dungeon Degenerates: Hand of Doom - dość droga, klimat fantasy, średnia mechanicznie
- Dungeon Forge - fantasy, niedostępne jeszcze
- Discover: Nieznane Lądy - mam na sprzedaż ;)
- Eldritch Horror - zbyt dużo gier w klimatach mitów Cthulhu
- Fallen Land: a Post Apocalyptic Board Game - paskudne grafiki na kartach
- Fallout - zepsuta mechanika celów, słaby tryb walki
- Firefly: The Game - nie widziałem serialu, klimat zupełnie mi obcy
- Folklore the Affliction - gotycie fantasy, spora zależność językowa
- Fortune and Glory: the Cliffhanger Game - za droga
- Gamedec - mieszane recenzje, słaba jakość komponentów
- Gloom of Kilforth - świat fantasy, niedostępna w sprzedaży detalicznej
- HEXplore It: The Valley of the Dead King - byłoby idealne, gdyby nie świat fantasy
- Kupcy i Korsarze - niedostępne w sklepach, nie chcę z rynku wtórnego
- Mage Knight - za duża waga mechaniki i świat fantasy
- Maximum Apocalypse - wygląda na biedniejszą i prostszą wersję Horror w Arkham lcg
- Near and Far - czekam na więcej informacji o polskiej edycji
- Nemo's War - również nie do końca ta kategoria, mechanicznie też nie do końca do mnie przemawia
- Pandemia Legacy (dowolna część) - nie szukam gry Legacy
- Penny Dreadfun - zbyt prosta mechanicznie
- Phantom League - niedostępna w sprzedaży detalicznej w Polsce
- Posthuman - średnie recenzje i spory setup, oraz forma wyścigu
- Posthuman Saga - wersja sklepowa jeszcze niedostępna
- Relic: Tajemnica Sektora Antian - Talisman na sterydach, ale nadal Talizman.
- Robinson Crusoe / First Martians - mechanicznie mi nie odpowiada, wyglądem również nie kusi
- Runebound 3 edycja - świat fantasy, ograniczenie czasowe
- Rycerze Pustkowi - czekam na 2 edycję, 1 edycja zbyt niedopracowana
- Saltland - ograniczenie czasowe, forma wyścigu, zbyt mało przygody, więcej łamigłówki
- Sea Fall - od 3 graczy, sporo negatywnych recenzji
- Star Trek Fleet Captains / Star Trek Frontiers / Star Trek: Ascendancy - nie przepadam za universum Star Treka
- Tainted Grail: The Fall of Avalon - klimat fantasy, dostępna kiedyś tam
- Tales of the Arabian Nights - świat fantasy, za duża zależność językowa aby mi się chciało tłumaczyć współgraczowi
- Talisman - zbyt prosta mechanika i decyzyjność, klimat fantasy
- The 7th Continent - cena wersji KS z wszystkimi dodatkami dla mnie zbyt zaporowa, tutaj zależność językowa aż tak by mnie nie bolała :)
- The City of Kings - niestety również fantasy, do końca nie przekonuje mnie system przeciwników
- This War of Mine - posiadam, jednak klimat jest na tyle ciężki, że nie zawsze trafia na stół
- Tiny Epic Quest - świat fantasy, ponoć średnio działa na 2 osoby
- Tiny Epic Zombies - centrum handlowe to trochę za mało na poczucie epickiej przygody
- Wasteland Express Delivery Service - komponentów jest zbyt dużo, setup musi być problematyczny, sama tematyka post-apo na wesoło też do końca do mnie nie przemawia
- Western Legends - średnio udany System zdobywania punktów
- Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie - klimat fantasy, szczególnie za Śródziemiem nie przepadam ;)
- Wiedźmin: Gra Przygodowa - fantasy oraz sporo nieprzychylnych recenzji
- Xia: Legends of a Drift System - wymaga dodatku do gry w mniejszym gronie
- Zona - za mało informacji, czekam na więcej

W takim razie czekam na wasze propozycje, jestem ciekaw czy coś przeoczyłem w swoich poszukiwaniach i jest gdzieś jakaś dostępna perełka :)

P.S. nie szukam dungeon crawlerów.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2019, 11:51 przez Quba40, łącznie zmieniany 10 razy.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4621
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1019 times
Been thanked: 1929 times

Re: sandbox, otwarty świat

Post autor: warlock »

Jak dorwiesz gdzieś kopię to sprawdź 7th Continent ;). Świetny tytuł. Choć oczywiście zależny językowo.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: sandbox, otwarty świat

Post autor: Quba40 »

Oczywiście 7th Continent jest na radarze, jednak na tę chwilę cena jest zbyt zaporowa (musiałbym kupić all-in). Dodałem do listy wykluczeń również Folklore the Affliction i Tainted Grail: The Fall of Avalon.
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 498
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 325 times
Been thanked: 153 times

Re: sandbox, otwarty świat

Post autor: ArnhemHorror »

A Saltlands? Nie grałem, ale wydaje mi sie, że spełnia część wymagań...
Quba40 pisze: 16 sty 2019, 14:36 Oczywiście 7th Continent jest na radarze, jednak na tę chwilę cena jest zbyt zaporowa
Może w poszukiwaniach tej jedynej, idealnej gry warto przymknąć oko na cenę? :)
Quba40 pisze: 16 sty 2019, 14:36 (musiałbym kupić all-in).
Z ciekawości: dlaczego?
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: sandbox, otwarty świat

Post autor: Quba40 »

Dorzuciłem do wykluczeń jeszcze kilka tytułów, robi się fajna lista, może ktoś skorzysta ;)
wilecki pisze: 17 sty 2019, 08:34 A Saltlands? Nie grałem, ale wydaje mi sie, że spełnia część wymagań...
Quba40 pisze: 16 sty 2019, 14:36 Oczywiście 7th Continent jest na radarze, jednak na tę chwilę cena jest zbyt zaporowa
Może w poszukiwaniach tej jedynej, idealnej gry warto przymknąć oko na cenę? :)
Quba40 pisze: 16 sty 2019, 14:36 (musiałbym kupić all-in).
Z ciekawości: dlaczego?
Saltland - myślałem już o tym tytule, dorzuciłem teraz do listy wykluczeń. Z gameplay'a dla mnie zbyt mało rzygody i z tego co pamiętam to jest ograniczenie czasowe na znalezienie wyjścia z pustyni. Powiedzmy, że jest na rezerwowej liście ;)

The 7th Continent - podoba mi się bardzo, na tyle, że nie byłbym w stanie wziąć wyłącznie podstawki, jak już brać to wszystko :twisted: jednak w zeszłym roku zbyt dużo wydałem na planszówki, więc muszę przykręcić nieco kurek i na gry lżejsze wagowo zamierzam przeznaczyć zdecydowanie mniej ;)
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: sandbox, otwarty świat

Post autor: Chaaber »

Może warto rozważyć Fallout ponownie, raz wyszedł dodatek, więcej stuffu.
Dwa, powstał na BGG wariant punktowania, który wygląda naprawdę obiecująco.
Wariant poniżej:
https://boardgamegeek.com/thread/189892 ... ng-variant
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: sandbox, otwarty świat

Post autor: Muad'Dib »

Nie wiem na ile odrzucasz Androida ale widziałem w planach FFG, że jest na liście oczekujących na dodruk. Odnośnie Firefly to warto zapoznać się z serialem, gra jest ewidentnie dla tych, którzy znają fabułę. Bez tego nie ma co podchodzić. Nadrobienie nie powinno być trudne, serial to całe 13 odcinków + film kończący wątki ;) Jeśli polubisz klimat to zdecydowanie warto spróbować.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: sandbox, otwarty świat

Post autor: Quba40 »

Chaaber pisze: 17 sty 2019, 10:48 Może warto rozważyć Fallout ponownie, raz wyszedł dodatek, więcej stuffu.
Dwa, powstał na BGG wariant punktowania, który wygląda naprawdę obiecująco.
Wariant poniżej:
https://boardgamegeek.com/thread/189892 ... ng-variant
Fallout ciągle jest na radarze, widziałem też że dodatek dodaje dużo do regrywalności, gdyby była informacja o Polskiej edycji Near and Far oraz Rycerzach Pustkowi 2edycji to bym wiedział czy już się na niego decydować ;)
Muad'Dib pisze: 17 sty 2019, 11:10 Nie wiem na ile odrzucasz Androida ale widziałem w planach FFG, że jest na liście oczekujących na dodruk. Odnośnie Firefly to warto zapoznać się z serialem, gra jest ewidentnie dla tych, którzy znają fabułę. Bez tego nie ma co podchodzić. Nadrobienie nie powinno być trudne, serial to całe 13 odcinków + film kończący wątki ;) Jeśli polubisz klimat to zdecydowanie warto spróbować.
Android jest od 3 graczy ja głównie gram w 2 osoby, więc niestety odpada z tego względu. Firefly jest na liście rezerwowej, widziałem gameplay i mechanicznie jest całkiem ciekawy, gorzej ze stroną wizualną ;)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2806
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: sandbox, otwarty świat

Post autor: kaszkiet »

Quba40 pisze: 17 sty 2019, 11:50 gdyby była informacja o Polskiej edycji Near and Far
Bard zapowiedział wydanie Near and Far w tym roku.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1557
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: sandbox, otwarty świat

Post autor: Muad'Dib »

Quba40 pisze: 17 sty 2019, 11:50 (...) Firefly jest na liście rezerwowej, widziałem gameplay i mechanicznie jest całkiem ciekawy, gorzej ze stroną wizualną ;)
Też nie jestem fanem zdjęć ale w tym przypadku się bronią, jeśli zostaniesz fanem serialu. Dla porównania Legendary Encounters Firefly zrobiono z rysunkami (obrzydliwymi) i ludzie tak pomszczą, że słychać ich aż w innej galaktyce.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: sandbox, otwarty świat

Post autor: Quba40 »

kaszkiet pisze: 17 sty 2019, 11:55
Quba40 pisze: 17 sty 2019, 11:50 gdyby była informacja o Polskiej edycji Near and Far
Bard zapowiedział wydanie Near and Far w tym roku.
Wiem, tylko brak bardziej precyzyjnego terminu :)
Muad'Dib pisze: 17 sty 2019, 12:01
Quba40 pisze: 17 sty 2019, 11:50 (...) Firefly jest na liście rezerwowej, widziałem gameplay i mechanicznie jest całkiem ciekawy, gorzej ze stroną wizualną ;)
Też nie jestem fanem zdjęć ale w tym przypadku się bronią, jeśli zostaniesz fanem serialu. Dla porównania Legendary Encounters Firefly zrobiono z rysunkami (obrzydliwymi) i ludzie tak pomszczą, że słychać ich aż w innej galaktyce.
Znam dokładnie ten temat, nie grałem w tę wersję ale co chwilę słyszę utyskiwanie na grafiki. Zdjęcia mi nie przeszkadzają, ponieważ mam LE: X-files i budują one świetnie klimat, ale faktycznie trzeba być fanem serialu aby to docenić :)
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: sandbox, otwarty świat

Post autor: Quba40 »

Pojawiła mi się okazja zakupienia nowego Fallouta w bardzo atrakcyjnej cenie. Dziękuję wszystkim za sugestie i propozycje.
ODPOWIEDZ