co kupić - 2 kategorie

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

co kupić - 2 kategorie

Post autor: Pisarka »

1. iKnow czy iKnow Wielki Test wiedzy

podobno w tym drugim są tylko 4 kategorie pytań. A może w ogóle sobie odpuścić?

2. Bloody Inn czy Szklany szlak (obie rozpatrywane do grania SOLO).

Wolałabym coś w stylu Dziedzictwa albo Roll Player, ale ciężko coś znaleźć :wink:
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: co kupić - 2 kategorie

Post autor: Quba40 »

Pisarka pisze: 17 sty 2019, 13:32 1. iKnow czy iKnow Wielki Test wiedzy

podobno w tym drugim są tylko 4 kategorie pytań. A może w ogóle sobie odpuścić?

2. Bloody Inn czy Szklany szlak (obie rozpatrywane do grania SOLO).

Wolałabym coś w stylu Dziedzictwa albo Roll Player, ale ciężko coś znaleźć :wink:
Ad. 2. Mam Krwawą Oberżę i wg. mnie tryb solo jest słaby i nadaje się wyłącznie jako szkoleniowy. Nie ma w nim żadnej automy, jedynie windujesz swój wynik i w przyszłości starasz się pobić swój rekord.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: co kupić - 2 kategorie

Post autor: Pisarka »

no cóż, to samo chyba jest w Szklanym Szlaku (niestety)... Dzięki za opinię.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: co kupić - 2 kategorie

Post autor: seki »

W Szklany szlak też gramy wyłącznie dla wyniku. Znam lepsze gry solo ale szklany szlak jest całkiem niezły. Odczucia niewiele gorsze od gry wieloosobowej. Różnorodność budynków bardzo duża przez co nie da się opracować konkretnej metody na maksymalizacje wyników, te będą się wahać w zależności od tego jakie budynki weszły do gry. Na minus brak uczucia, że się rozwijamy bo mimo doświadczenia możemy dostać taką kombinację budynków, że niewiele z nich ugramy.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: co kupić - 2 kategorie

Post autor: Pisarka »

seki pisze: 17 sty 2019, 14:18 Znam lepsze gry solo ale szklany szlak jest całkiem niezły.
A co byś radził wzamian? :mrgreen: Tak powiedzmy do 150 zł max.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: co kupić - 2 kategorie

Post autor: seki »

Wszelkie kooperacyjne gry działają bardzo dobrze solo: wymienie te co mam i zdarza mi się zagrać Pandemia lekarstwo, Pandemia, Robinson, Zombicide, 7 samurajów, Karciane podziemia. Szczególnie do partii solo lubię Karciane podziemia i Pandemie lekarstwo. Z gier rywalizacyjnych euro tryb solo bardzo podoba mi się w Terraformacji marsa i Projekt Gaja. W obu tych pozycjach tryb solo ma większy sens niż tylko podbijanie wyniku punktowego. Nieźle solo funkcjonuje też Pocket mars.
W partiach solo nie podobały mi się z kolei Zamki szalonego króla Ludwika i Superhot.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: co kupić - 2 kategorie

Post autor: Pisarka »

dzięki
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
ODPOWIEDZ