Duża gra na urodziny do 300 zł

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 317
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 57 times
Been thanked: 43 times

Duża gra na urodziny do 300 zł

Post autor: xtomashx »

Moja kochana żona pozwoliła mi sobie wybrać dużą grę. Nie jestem zaawansowanym graczem i nie mam zbyt dużego doświadczenia w grach. Z większych gier mam Brzdęk i Inis. Poza tym Pociągi Sagrady czy Splendory czyli casualowe pozycje. Teraz szukam czegoś większego. Najlepiej żeby miała dużo figurek, nadawała się do gry w 2 i więcej osób oraz była regrywalna bez potrzeby kupowania dodatków. Do tego musi być dostępna do zakupu w przyszłym miesiącu. Na razie na oku mam:
- Scythe
- SW Rebelia
- Descend
- Zombicide BP
- Runebound

Która z tych gier najlepiej spełnia moje warunki? A może macie jakieś inne propozycje?
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Duża gra na urodziny do 300 zł

Post autor: gregos »

Jeśli zamierzasz grać w dwie osoby, to Scythe nie będzie najlepszym wyborem. Z kolei Rebelia, to tak naprawdę gra tylko dla dwóch graczy, więc w większym gronie również nie pograsz. Z pozostałych, wymienionych przez Ciebie, najbardziej polecam Runebound. Jednak na Twoim miejscu wybrałbym coś zupełnie innego, a mianowicie: Pan Lodowego Ogrodu, względnie Lords of Hellas.
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 317
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 57 times
Been thanked: 43 times

Re: Duża gra na urodziny do 300 zł

Post autor: xtomashx »

Pan Lodowego Ogrodu jest chyba trochę zbyt skomplikowany i zaawansowany jak dla mnie.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Duża gra na urodziny do 300 zł

Post autor: gregos »

PLO wcale nie jest aż tak skomplikowany. Trudność polega bardziej na zupełnym braku losowości w tej grze, a więc należy sobie ruchy odpowiednio zaplanować.
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 317
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 57 times
Been thanked: 43 times

Re: Duża gra na urodziny do 300 zł

Post autor: xtomashx »

Niby tak jednak wolałbym coś czego nie muszę tłumaczyć nie wiadomo ile czasu. Lords of Hellas też brałem pod uwagę jednak znowu gra ma bardzo skrajne opinie.

Ogólnie gryzę się z myślami czy wolę coś bardziej luźnego żeby dobrze się bawić w coopie na spotkaniach ze znajomymi czy bardziej coś przy czym trzeba się mocno skupić żeby wygrać :)

Coś takiego lżejszego jeżeli chodzi o zasady dające dużo frajdy z gry możecie polecić? Znajomy poleca The Others. Niby fajnie to wygląda jednak czegoś mi tam brakuje.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Duża gra na urodziny do 300 zł

Post autor: Nidav »

Ja tak tylko wspomnę, że dodruk Scythe się obecnie wyczerpał i teraz w sklepach można co najwyżej złożyć zamówienie na preorder kolejnego dodruku, który w sklepach ma się pojawić w maju. Zatem o ile nie będzie możliwości kupna używki, to raczej tę pozycję bym odpuścił ;)

Co do PLO - to faktycznie nie jest aż tak skomplikowana gra. Trochę się tłumaczy, to fakt, ale nie jest też taką kobyłą względem zasad jak Gra o Tron, której wytłumaczenie zajmuje jakieś 40+ minut.

Do tego można zawsze się przyjrzeć Godfatherowi. Gra ma figurki (ale nie są wielkie, niemniej są bardzo ładne), ładnie się skaluje - chociaż oczywiście jak każde area control najlepiej działa na większą liczbę graczy - a do tego tłumaczenie zasad to jakieś 10 minut i nawet nowicjusz sobie poradzi.

No i jeśli chodzi o figurki to zawsze też jest Blood Rage. Mi co prawda nie podpasowała, chociaż głównie przez znajomego, który źle podszedł do gry, niemniej nie można jej odjąć, że wygląda świetnie i działa sprawnie. Still, lepiej na parę osób, chociaż we dwie też można przy tym miło spędzić czas.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Duża gra na urodziny do 300 zł

Post autor: c08mk »

Porównując Descent 2ed i Runebound 3ed to Runebound będzie grą łatwiejszą do nauki. W Descent oprócz instrukcji trzeba zawsze dobrze zapoznać się ze specjalnymi zasdami scenariusza lub z zasadami do grania z aplikcją. Z drugiej strony Descent ma więcej figurek i potencjalnie większą regrywalność (zwłaszcza z aplikacją) ale też dobrze jest mu z czasem dodać rozszerzenia żeby nie wpaść w monotonię.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Duża gra na urodziny do 300 zł

Post autor: jnowaczy »

Ja w związku z tym, że nie chce Ci się uczyć lub po prostu na to nie masz czasu to polecilbym Zombicide BP. Figurek cala masa, zasady gry banalne, można grać solo lub do 6 graczy, 10 scenariuszy plus dużo więcej do ściągnięcia z bgg oraz strony www wydawcy gry, fajna zabawa w eksterminowanie zombich, luzna przyjemna w sam raz przy piwku lub kawce bądź winie, nie za bardzo angażujące szare komórki ale też nie prostacka, dużo losowosci i co za tym idzie niepewności

Jeśli szukasz gry z dużą ilością figurek
Zombicide BP
Jeśli szukasz gry na 2 lub wiecej osob
Zombicide BP
Jeśli szukasz gry regrywalnej
Zombicide BP
Jeśli szukasz gry dostępnej od ręki
Zombicide BP

W innym przypadku bardziej sprecyzuj potrzeby
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Keysper
Posty: 36
Rejestracja: 04 wrz 2018, 12:41
Has thanked: 2 times

Re: Duża gra na urodziny do 300 zł

Post autor: Keysper »

Niestety nie gralem w zadna gre wymieniona w Twoich typach ale z kilku gier ktore posiadam moge polecic terraformacje marsa i this war of mine.
W terraformacji nie ma figurek ale w cenie niewiele powyzej 100zl macie gre swietna we dwojke, czworke a nawet solo. Najczesciej ogrywamy ten tytul przez lekkosc tematu i zasad.
This war of mine we dwojke dziala fajnie, nie gralem nigdy w wiecej osob ale mimo to polecam, troche inna gra przez co wciagajaca.
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 317
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 57 times
Been thanked: 43 times

Re: Duża gra na urodziny do 300 zł

Post autor: xtomashx »

Dziękuję za podpowiedzi. Moja żona wzięła wszystko w swoje ręce i zamówiła mi SW Rebelia :) teraz tylko czekać do urodzin :)
uszczu
Posty: 51
Rejestracja: 05 lis 2014, 14:30
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Duża gra na urodziny do 300 zł

Post autor: uszczu »

Nie będziesz żałował. Kawał dobrej dużej gry.
Top 5:
Cywlizacja: Poprzez Wieki, SW Rebelia, Runebound3ed, NetrunnerLCG, Legendary:Alien
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 317
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 57 times
Been thanked: 43 times

Re: Duża gra na urodziny do 300 zł

Post autor: xtomashx »

Mam taką nadzieję :) teraz trzeba znaleźć kogoś do gry lub namówić żonę :)
ODPOWIEDZ