Jaka gra kooperacyjna dla 2 osób?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
dude2332
Posty: 55
Rejestracja: 12 lis 2014, 19:33

Jaka gra kooperacyjna dla 2 osób?

Post autor: dude2332 »

Jakie polecacie gry kooperacyjne, które dobrze działają na 2 osoby? Gry mogą mieć dedykowaną dowolną liczbę graczy (2-4, 2-6 etc.) - mi chodzi o to, żebym mógł zagrać wspólnie z moją drugą połówką i nie chce tracić na grywalności. Gra ma po prostu dobrze działać na 2 osoby. Dodam, że nie miałem jeszcze do czynienia z kooperacyjnymi grami planszowymi (znam niektóre, ale w nie nie grałem). Tylko nie chcę, żeby ta gra była trudna z toną instrukcji jak na przykład Robinson Crusoe (chociaż zdaje sobie sprawę, że gra jest świetna, to nie ten czas na nią) . A może istnieją jakieś kooperacyjne gry planszowe, które są przeznaczone wyłącznie dla 2 osób? Prosiłbym o pomoc w znalezieniu jakieś fajnej gry tego typu dla dwóch graczy :)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Jaka gra kooperacyjna dla 2 osób?

Post autor: Blue »

Wiekszosc coopow bedzie dzialac ok. Kroniki zbrodni(nietypowo), Aeons End, akrham horror LCG, seria legendary encounters, Pandemica co prawda we 2 nie probowalem, ale tez powinien chodzic ok.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2019, 17:41 przez Blue, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Katia
Posty: 127
Rejestracja: 12 lut 2018, 15:48
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: Jaka gra kooperacyjna dla 2 osób?

Post autor: Katia »

Jeszcze w dwie osoby nie grałam, ale też polecam "Pandemię". Prosta instrukcja, gra w sam raz na początek.
3trolle - 6%
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 453
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 84 times

Re: Jaka gra kooperacyjna dla 2 osób?

Post autor: Zaan84 »

Aeons end zdecydowanie. W dwie osoby pięknie chodzi. I co najważniejsze nie ma syndromu gracza alfa, który występuje w większości coopow.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2817
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 839 times
Been thanked: 363 times

Re: Jaka gra kooperacyjna dla 2 osób?

Post autor: Gromb »

Pandemia zdecydowanie i wszystkie jej klony.
Defenders of the realm
Defenders of the last stand
Zakazana wyspa
Darkest night
Ghost stories
Yggdrasil
Castle panic semi-koop
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Jaka gra kooperacyjna dla 2 osób?

Post autor: donmakaron »

Nam się dobrze sprawdza Wielka Księga Szaleństwa - w miarę proste (zasady), ale trudne (do przejścia), w klimacie (ale nie uniwersum) Harry'ego Pottera. Można sterować poziomem trudności, nie zabija nadmiarem mechanik i efektów, jest śliczne i wymaga współpracowania.
Jak macie więcej czasu i nie straszne wam zaangażowanie oraz wydatki, to oczywiście Władca Pierścieni LCG - królowa gier kooperacyjnych. Mnóstwo zabawy, miriady kombinacji, nie ma lepszej kooperacyjnej zabawy dla dwojga. Jeśli lubicie Śródziemie, to nie ma się nad czym zastanawiać.
A jak lubicie poeksperymentować, to można jeszcze się skusić na Fog of Love. Trochę kooperacja, trochę rywalizacja - jak to w życiu. Film romantyczny na planszy, pół gra planszowa pół role play. Wyjątkowe i interesujące, warto sprawdzić, choć nie jest to raczej tytuł do ogrywania codziennie.
Awatar użytkownika
Quba40
Posty: 734
Rejestracja: 27 wrz 2016, 15:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 155 times

Re: Jaka gra kooperacyjna dla 2 osób?

Post autor: Quba40 »

Ja polecam poniższe tytuły, świetnie działają na 2 osoby:
1. Horror w Arkham gra karciana
2. Shadowrun Crossfire
3. Legendary Encountes The X-files
4. Aeon's End
5. This War of Mine
6. Zaginiona Ekspedycja
7. Karciane Podziemia
8. XCOM: Gra Planszowa - jeśli tylko te 2 osoby są ogarnięte
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Jaka gra kooperacyjna dla 2 osób?

Post autor: AnimusAleonis »

+1 na Pandemic, szczególnie nową odsłonę Upadek Rzymu, naszym zdaniem najfajniejsza wersja.
+1 na Arkham Horror albo Władca Pierścieni LCG (w zależności jaki klimat preferujecie) - choć od razu przestrzegam że jest to studnia bez dna jeśli chodzi o pieniądze i czas który trzeba poświęcić (układanie deków itd itp, same gry/zasady raczej nie są bardzo trudne czy skomplikowane) ale zabawa bardzo fajna a doświadczenia unikalne i niepowtarzalne.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Jaka gra kooperacyjna dla 2 osób?

Post autor: jrz8888 »

Ja mogę polecić Robinsona Crusoe.
Jest jednak wymagający, ponieważ na normalnych zasadach częściej się przegrywa niż wygrywa i człowiekowi może brakować cierpliwości. Scenariuszy i kart jest tyle, że każda rozgrywka jest inna.
Łukasz Johny
Posty: 76
Rejestracja: 12 lut 2019, 14:04
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Jaka gra kooperacyjna dla 2 osób?

Post autor: Łukasz Johny »

Też polecam Pandemica. Graliśmy w odmianę Pandemic Czas Cthulhu. Bardzo fajna, przystępna gra z klimatem Przedwiecznych w tle (jeśli ktoś lubi) :)
„What is best in board games?
To crush your enemies, see them driven before you and hear the lamentation of their women.” Conan. ;D
Zapraszam na nasz blog UraburaGames, Instagram oraz Facebook
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Jaka gra kooperacyjna dla 2 osób?

Post autor: Scamander »

Jedyny coop w którego grałem to Aeon's End i jeśli klimaty fantasy i zabawa w budowanie talii nie budzą u ciebie obrzydzenia to polecam tytuł bez zastanowienia.
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 92 times
Been thanked: 318 times

Re: Jaka gra kooperacyjna dla 2 osób?

Post autor: autopaga »

Również polecam Aeon's End, Pandemic też, Robinson jeżeli jesteś w stanie ogarnąć zasady.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Jaka gra kooperacyjna dla 2 osób?

Post autor: Kin@a »

Polecam Pandemica klasycznego bo można do niego dokupić dodatki, przez co gra się nie znudzi za szybko.
ODPOWIEDZ