Aerograf do figurek... czy warto i jeśli tak to jaki?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Golfang
Posty: 1980
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Aerograf do figurek... czy warto i jeśli tak to jaki?

Post autor: Golfang »

Od jakiegoś czasu zabrałem się za malowanie figurek. Nie jestem mistrzem, to co robię mi się podoba i to chyba wystarczy...Zastanawiam się nad zakupem aerografu - i nie chodzi o to aby figurki lepiej wyglądały, tylko o czas, który mógłbym zaoszczędzić.

1. Czy faktycznie aero pomoże w malowaniu - jeśli chodzi o szybkość? Niby malowanie może być szybsze, ale później chyba sporo czasu traci się na czyszczenie dysz, pojemniczków itp? Jak to jest?
2. Jak kupować to jaki? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Na allegro znalazłem taki zestaw:
https://allegro.pl/oferta/kompresor-do- ... 7743825181
a może coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/kompresor-aer ... 5cda670c6c
Myślicie że warto?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Aerograf do figurek... czy warto i jeśli tak to jaki?

Post autor: zioombel »

https://youtu.be/OzOaTeGrU4I
Może to pomoże. Jest tam 6 filmików o aerografie.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Aerograf do figurek... czy warto i jeśli tak to jaki?

Post autor: rastula »

odpowiem krótko...


szybciej nie będzie :)...


Aero to wspaniała zabawka, ale znalezienie pasującego narzędzia ( a właściwie całego zestawu), który będzie ci pasował , opanowanie procesu przygotowania ( nie da się niestety skopiować tego wg przepisu, bo to jak działa aero zależy od temperatury i wilgotności powietrza, danej farbki, precyzyjnie dobranego ciśnienia , samego aero, ulepszaczy i delutorów itp... np. tutki mówią zrób farbę o konsystencji mleka ;)...powodzenia.

Oczywiście malowanie podkładu , preshading itp jest super... generalnie aero jest super - pozwala się bawić ale inwestycja finansowa i czasowa jest spora...be warned

o zestawach już było ... moim zdaniem niestety trzeba wydać więcej na markowy aero...ale może jakość chińczyków się polepszyła... kompresor na pewno z butlą...
Golfang
Posty: 1980
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Aerograf do figurek... czy warto i jeśli tak to jaki?

Post autor: Golfang »

rastula pisze: 25 sty 2019, 09:56 o zestawach już było ... moim zdaniem niestety trzeba wydać więcej na markowy aero...ale może jakość chińczyków się polepszyła... kompresor na pewno z butlą...
Z butlą - dlaczego? Możesz uzasadnić?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Aerograf do figurek... czy warto i jeśli tak to jaki?

Post autor: rastula »

ze względu na

a) stabilność ciśnienia doprowadzanego do pistoletu - nawet małe wahania powodują nierówną pracę.

b) komfort pracy - kompresor bez butli pracuje ciągle, ten z butlą tylko dopełnia się co pewien czas.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 386 times
Been thanked: 452 times

Re: Aerograf do figurek... czy warto i jeśli tak to jaki?

Post autor: KamradziejTomal »

Zgodze się z rastulą - może i samo malowanie idzie szybciej ale znacząco zwiększa się czas potrzebny na wszystkie czynności "przygotowawczo - ustawcze". Wypłukanie pędzelka i zmiana farby to chwila moment. Wyczyszczenie aerografu i wymiana farby, dobranie konsystencji... o panie.

Do tego latać z tym cudem, słuchać warczenia, wdychać opary... Ja mówię pas. Jak dla mnie impreza tylko dla 100% zdeklarowanych malarzy, bo wydaje mi się, że uzysk czasu w stosunku do pędzla wcale nie jest taki wesoły. Może przy malowaniu dużej ilości pojazdów ale to samych ludków... meh...
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
mastermind
Posty: 105
Rejestracja: 03 gru 2010, 13:45
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: Aerograf do figurek... czy warto i jeśli tak to jaki?

Post autor: mastermind »

Polecam podkłady w sprayu. Zero obsługi i przygotowań a powierzchniowe krycie przyspiesza.
ODPOWIEDZ