Jaką grę kupić następną?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Jaką grę kupić następną?

Post autor: Veridiana »

rufio pisze: Ludzie lubią gry lżejsze. Padło nawet stwierdzenie że ilość zasad i czas ich przyswajania jaki jest w Osadnikach jest optymalny. Zresztą sam to zauważyłem gdy próbowałem tłumaczyć coś innego.
Jeeeeeeejah, jak ja nie lubię takich sytuacji. Tłumaczę fenomenalną grę, ale jako, że instrukcja przekracza 5 zdań to już współgracze przewracają oczami i kicha; już wiem, że oni się będą męczyć a ja z nimi patrząc jak oni się mę... ech...
Cóż, ale ja jestem inna. Dla mnie dobra gra to wysiłek intelektualny, a nie zabawa. Wyzwanie a nie jaja :D

Ale, niestety, moja grupa ma podobny przekrój. Najcięższą pozycją, w jaką grają, ale i tak z coraz mniejszym etuzjazjem to.. Niagara :lol: Nie powiem, gra rodzinna, ale faktycznie rosną myślaki. Natomiast, grupa bezkrytycznie kocha dwie gry: Carcassonne i Łowcy Przygód. Tę drugą to ja nie wiem za co... Jest też trójka, która wielce ochoczo rozgrywa Kazaama. Wilki i Owce natomiast, można zaryzykować, bo śliczne, sprytne i tanie, ale niektórych mierzi czekanie na swoja kolejkę, bo przegląd kafelków trwa wieki 8)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Jaką grę kupić następną?

Post autor: mst »

Veridiana pisze:Dla mnie dobra gra to wysiłek intelektualny, a nie zabawa. Wyzwanie a nie jaja :D
Zapraszamy do Gliwic - ostatnio przynajmniej na jednym stole goszczą regularnie cięższe gry: Imperial, Neuland, Confucius. :)


P.S.: ale zabawy i jaj też nie brakuje :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Jaką grę kupić następną?

Post autor: Veridiana »

Chętnie bym wpadła, ale o tej porze mam akurat pracę i potem biegnę kłusem do klubu filmowego. A nawet, jeśli jakimś cudem bym w danym tygodniu miała free to głupio tak do Gliwic za darmochę wpadać. Bo wiem, że składki macie i takie tam... :wink:

Co zaś się tyczy pytania w temacie: najlepiej wziąć grupę na jakieś spotkanie (typu Pionek) i przetestować kilka gier. Od jakiegoś czasu ja tak robię, żeby nie kupować w ciemno i nie drżeć o wydane złotówki.
ODPOWIEDZ