Alternatywa dla Szmalu (jeśli istnieje)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Alternatywa dla Szmalu (jeśli istnieje)

Post autor: kastration »

Przyznam, słabo się znam na grach z draftem, zwłaszcza w przedziale: draft do piwa z klimatem. A czegoś takiego szukam. Główny wyznacznik: coś takiego, jak Szmal. Po prostu. Najlepiej z klimatem, podobnie szybkie, wymagające pomyślenia, a nie dobrania czegokolwiek, a jednocześnie plasujące się w tej samej kategorii możliwie, czyli imprezówki dla ogarniętych. Żeby sobie budować taki silniczek nieprzesadnie rozbudowany, a gra wskazywała tempo i była regrywalna. Jest jakaś alternatywa dla tytułu, który podałem, czy niezbyt?
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Alternatywa dla Szmalu (jeśli istnieje)

Post autor: bobule »

7 cudów świata powinno spełniać wszystkie wymagania ;)
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Alternatywa dla Szmalu (jeśli istnieje)

Post autor: kastration »

bobule pisze: 27 sty 2019, 21:16 7 cudów świata powinno spełniać wszystkie wymagania ;)
A coś innego? Najprościej mówiąc, nie podeszło nam. Poza tym słabiutko na 2 osoby (a czasem chcemy tak zagrać też. I nie chcę stwarzać presji na ewentualny zakup dodatków, wolę produkt kompletny od razu w tej kategorii wagowej gier, to uboczny powód. Czyli 7 cudów odpada z miejsca. I nie mogę znaleźć alternatywy dla Szmalu.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
Chizu
Posty: 106
Rejestracja: 28 kwie 2007, 18:44
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 40 times
Been thanked: 24 times

Re: Alternatywa dla Szmalu (jeśli istnieje)

Post autor: Chizu »

Dużo prostsze od szmalu, ale z podobną mechaniką jest Sushi Go. Gra się przyjemnie, ale ostrzegam, że główkuje się zdecydowanie mniej niż w szmalu.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Alternatywa dla Szmalu (jeśli istnieje)

Post autor: kastration »

Chizu pisze: 28 sty 2019, 00:57 Dużo prostsze od szmalu, ale z podobną mechaniką jest Sushi Go. Gra się przyjemnie, ale ostrzegam, że główkuje się zdecydowanie mniej niż w szmalu.
Dzięki, sprawdzę recenzje. Tego się obawiałem, że nie będzie alternatyw typowych dla Szmalu...
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
ODPOWIEDZ