Tajniacy- ktora wersje wybrac?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Keysper
Posty: 36
Rejestracja: 04 wrz 2018, 12:41
Has thanked: 2 times

Tajniacy- ktora wersje wybrac?

Post autor: Keysper »

Witajcie. Chce zakupic gre Tajniacy, nie gralem nigdzie w zadna z czesci wiec chcialbym zapytac ktora czesc wedlug Was jest najlepsza. Bede chcial w nia grac najczesciej we dwie osoby ale tez czasem w wiekszym gronie. Z tego co widzialem na YT to zarowno w duet jak i zwykla czesc tajniakow mozna grac w wiecej osob. I w sumie zastanawiam sie nad tymi dwoma czesciami- obrazki sa rzadko polecane a bez cenzury... troche mi nie podchodza hasla. Wydaje mi sie ze pierwsza czesc jest bardziej uniwersalna i jakos tak bardziej do mnie przemawia choc nie wiem czemu, jednak czesciej bede grywal z zona wiec moze duet jest lepiej dopracowany?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10899
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Tajniacy- ktora wersje wybrac?

Post autor: japanczyk »

Keysper pisze: 28 sty 2019, 14:36 Witajcie. Chce zakupic gre Tajniacy, nie gralem nigdzie w zadna z czesci wiec chcialbym zapytac ktora czesc wedlug Was jest najlepsza. Bede chcial w nia grac najczesciej we dwie osoby ale tez czasem w wiekszym gronie. Z tego co widzialem na YT to zarowno w duet jak i zwykla czesc tajniakow mozna grac w wiecej osob. I w sumie zastanawiam sie nad tymi dwoma czesciami- obrazki sa rzadko polecane a bez cenzury... troche mi nie podchodza hasla. Wydaje mi sie ze pierwsza czesc jest bardziej uniwersalna i jakos tak bardziej do mnie przemawia choc nie wiem czemu, jednak czesciej bede grywal z zona wiec moze duet jest lepiej dopracowany?
W Tajniakach Bez Cenzury hasła są... takie sobie, chociaż nie powiem, że gra z dzieckiem (po wykluczeniu kilku haseł) była naprawde interesujaca i rzucila nowa perspektywe ;-)
Tajniacy to raczej gra na 4+ osób, przy dwóch zdecydowanie Duet, ale brakuje Ci wtedy kafli do gry wieloosobowej jesli sie nie myle
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Tajniacy- ktora wersje wybrac?

Post autor: Blue »

Mam tylko zwykłych, rewelacyjna gra, ale na 4 osoby. Na 2 raz graliśmy, można ale wolę coś innego wtedy wyciągnąć.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Tajniacy- ktora wersje wybrac?

Post autor: AnimusAleonis »

Blue pisze: 28 sty 2019, 15:01 Mam tylko zwykłych, rewelacyjna gra, ale na 4 osoby. Na 2 raz graliśmy, można ale wolę coś innego wtedy wyciągnąć.
Podzielam zdanie kolegi, jako gra dla grupy 4+ Tajniacy są bardzo fajnym tytułem lekkim/'imprezowym', a Duet jest tylko ok, osobiście wolimy inne tytuły na 2 osoby i Duet z naszej kolekcji dość szybko wyskoczył.

A z wersji Tajniaków my preferujemy Codenames: Pictures, wydaje nam się 'bardziej uniwersalna' (?), a rozgrywka bardziej płynna. Chodzi mi o to że nie ma nieporozumień czy ograniczeń, albo jest ich mniej, z powodu znajomości języka - u nas w grupie większość osób nie jest native speaker.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Keysper
Posty: 36
Rejestracja: 04 wrz 2018, 12:41
Has thanked: 2 times

Re: Tajniacy- ktora wersje wybrac?

Post autor: Keysper »

Hmmm a gdyby tak tylko na kaflach dorysowal samemu kolory dla drugiej druzyny, badz tez samemu wydrukowal podobne do tych z wersji dla 4+ osob to gra bylaby w pelni grywalna? Bo rozumiem ze tylko tym sie roznia te wersje- w kilkuosobowej sa tez zaznaczone pola drugiego koloru z czego trzy hasla sie pokrywaja z druzyna pierwsza? (No i wystepuja karty agentow w drugim kolorze)?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Tajniacy- ktora wersje wybrac?

Post autor: Blue »

W sumie pewnie by sie dało zrobić kolorowe obrysy/ramki na kwadratach z duetu i powinno działać.

Hasła na siebie nie zachodzą w normalnej wersji. Jedna druzyna ma ich 9(startowa) druga 8.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10899
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Tajniacy- ktora wersje wybrac?

Post autor: japanczyk »

Keysper pisze: 28 sty 2019, 19:18 Hmmm a gdyby tak tylko na kaflach dorysowal samemu kolory dla drugiej druzyny, badz tez samemu wydrukowal podobne do tych z wersji dla 4+ osob to gra bylaby w pelni grywalna? Bo rozumiem ze tylko tym sie roznia te wersje- w kilkuosobowej sa tez zaznaczone pola drugiego koloru z czego trzy hasla sie pokrywaja z druzyna pierwsza? (No i wystepuja karty agentow w drugim kolorze)?
Nie, w wersji na dwie drużyny jeden kafelek jest dwukolorowy, ale żadne z haseł się nie pokrywaja. Drużyna zaczynając ma 8 haseł do zgadniecia, a druga 7
Keysper
Posty: 36
Rejestracja: 04 wrz 2018, 12:41
Has thanked: 2 times

Re: Tajniacy- ktora wersje wybrac?

Post autor: Keysper »

Niemniej daloby sie z wersji dwuosobowej zrobic "wydanie podwojne" dajace tez zagrac na zasadach kilkuosobowej gry. Czy sa dostepne gdzuis do wydruku karty samyvh agentow drugiego koloru? A moze ktos wie czy jakis sklep ma w ofercie takie rzeczy?
Cyel
Posty: 2572
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1425 times

Re: Tajniacy- ktora wersje wybrac?

Post autor: Cyel »

W wersję Duet można spokojnie grać w dwie drużyny, a nie tylko w dwie osoby, więc dla mnie jest bardziej uniwersalna.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
kmd7
Posty: 1017
Rejestracja: 09 lip 2007, 15:25
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Has thanked: 39 times
Been thanked: 30 times

Re: Tajniacy- ktora wersje wybrac?

Post autor: kmd7 »

Keysper pisze: 29 sty 2019, 14:19 Niemniej daloby sie z wersji dwuosobowej zrobic "wydanie podwojne" dajace tez zagrac na zasadach kilkuosobowej gry. Czy sa dostepne gdzuis do wydruku karty samyvh agentow drugiego koloru? A moze ktos wie czy jakis sklep ma w ofercie takie rzeczy?
Kiedyś grałem drużynowo na Duecie. Agentów drużyn zastąpiły dwa rodzaje znaczników, były to monety, a zabójcę trzeci rodzaj. Właściciel miał nawet wydrukowane z neta (jakiś generator plansz) plansze do Tajniaków. Czyli jak się chce, można.
Keysper
Posty: 36
Rejestracja: 04 wrz 2018, 12:41
Has thanked: 2 times

Re: Tajniacy- ktora wersje wybrac?

Post autor: Keysper »

Dzieki za pomoc
ODPOWIEDZ