Coś fajnego dla 2 osób - Zamki Burgundii czy Rosyjskie Koleje?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
winner4
Posty: 30
Rejestracja: 01 gru 2015, 22:25

Coś fajnego dla 2 osób - Zamki Burgundii czy Rosyjskie Koleje?

Post autor: winner4 »

Tak jak w temacie - krótka piłka. Szukam fajnej gierki do pogrania w 2 osoby. Lubimy Osadników:NI i Tzolkina, ze znajomymi sporo gramy w gry typu Rising Sun, Inis, Scythe czy Posiadłość Szaleństwa, ale poszukujemy jakiegoś przerywnika, głównie do gry 2-osobowej (możliwość grania na 4 osoby mile widziana).

Ceny obu gier są podobne, Rosyjskie Koleje są na pewno ładniejsze od Zamków Burgundii, obie wysoko oceniane. Czas gry nie ma większego znaczenia, czy to będzie godzina czy dwie nie robi nam różnicy, ważne, żeby gra była regrywalna i szybko się nie nudziła.

Jeśli macie inne propozycje to śmiało.

Dzięki
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Coś fajnego dla 2 osób - Zamki Burgundii czy Rosyjskie Koleje?

Post autor: Nidav »

Jestem całym sercem za Zamkami Burgundii. Rosyjskie Koleje miałem, pograłem parę razy i sprzedałem. Gra z czasem staje się do bólu powtarzalna - podobno dodatki to nieco odmieniają, ale mi osobiście już po jakiś 3, 4 grach Koleje się zwyczajnie znudziły.

Zamki Burgundii za to są fenomenalną grą, z bardzo dużą regrywalnością i satysfakcją z rozgrywki, jak się uda wykręcić jakiegoś fajnego combosa. Grałem w nie jakieś 30+ razy, większość w dwie osoby z przedstawicielką płci pięknej i partii nigdy nie odmówię. Może i wygląd nie zachęca, ale jest bardzo funkcjonalny i z czasem ja go nawet polubiłem.

Z gier na dwie osoby polecałbym jeszcze sprawdzić Pięć Klanów i Grand Austria Hotel. Przy czym w GAH raczej nie poleca się grać na 4 osoby, bo downtime miażdży, ale na dwie osoby to świetna gra, na trzy też gra się przyjemnie i osobiście nie czułem, że muszę długo czekać.
winner4
Posty: 30
Rejestracja: 01 gru 2015, 22:25

Re: Coś fajnego dla 2 osób - Zamki Burgundii czy Rosyjskie Koleje?

Post autor: winner4 »

Zamówiłem Zamki Burgundii i po przeczytaniu kilku postów z zapytaniami tego typu będę rozglądał się za Great Western Trail, bo w najbliższym czasie dodruk ma trafić do sklepów, a ta gra też była mi polecana.
ODPOWIEDZ