Pierwsze talie do Mtg - co wybrać?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Pierwsze talie do Mtg - co wybrać?

Post autor: Szpanerski »

Chciał bym pograć z żoną w domu w Magica i stąd pytanie co wybrać na poczatek?

Poczytałem że PlanesWalker Decki są chyba najlepsze - jednak mamy pewne doświadczenie w innej karciance jaką są Pokemony TCG.

Tam również są gotowe talie Theme Deck - niby fajne do grania w domu jednak zdecydowanie irytujące przez fakt iż ciężko w nich wyciągać dobre karty których jest mało. Są przepełnione energiami i zbednymi pokemonami. Jednak wystarczy trochę tych kart wymienić na odpowiednie katy supprterow i itemow i talie zaczynają działać dobrze bo łatwiej wyciągac z nich na stół te lepsze karty.

Czy w MTG jest podobnie? Czy PW Decki też są trochę zapelnione zbednymi kartami które nawet w domowym graniu warto wymienić na jakieś inne (jakie?) zeby je usprawnic?

Co warto więc kupić na poczatek?
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Pierwsze talie do Mtg - co wybrać?

Post autor: EVOCATVS »

Kiedyś było coś takiego jak Duel Decki, ale nie wiem czy dalej są jakieś dostępne. W skrócie to w paczce były dwie talie, które były dość dobrze zbalansowane w grze przeciwko sobie (przynajmniej w tych co ja grałem balans był ok). Ogólnie jednak takie decki raczej nie nadają się żeby iść z nimi grać "między ludzi", do tego potrzeba talii złożonej od podstaw.
Co do pojedynczych, gotowych talii to trochę gorzej to wyglądało, bo między nimi może się trafić całkowity brak balansu.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1524
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 183 times
Been thanked: 555 times

Re: Pierwsze talie do Mtg - co wybrać?

Post autor: Ayaram »

Nie wiem jak jeszcze z dostępnością, ale jak ci się uda to warto wybrać challenger decki. To co odróżnia je od typowych "gotowych talii" to fakt, że autorzy nie boją się tam dawać kluczowych kart w 4 kopiach przez co najbardziej przypominają "pełnowartościowe talie". Nie ma tego uczucia, że gra się "w demo" gry.
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Pierwsze talie do Mtg - co wybrać?

Post autor: Szpanerski »

Ayaram pisze: 31 sty 2019, 07:30 Nie wiem jak jeszcze z dostępnością, ale jak ci się uda to warto wybrać challenger decki. To co odróżnia je od typowych "gotowych talii" to fakt, że autorzy nie boją się tam dawać kluczowych kart w 4 kopiach przez co najbardziej przypominają "pełnowartościowe talie". Nie ma tego uczucia, że gra się "w demo" gry.
Mega dobrze to ujaleś! Takich właśnie talii szukam- gdzie kluczowe karty będą w 4 kopiach- bez zbędnych landow i skabych kreatur. Poszukam ich!
ODPOWIEDZ