Hero Realms vs Star Realms

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Hero Realms vs Star Realms

Post autor: Fuser.exe »

Cześć,

zastanawiam się, którą grę kupić. Będę grał ja (zaawansowany gracz planszówkowy) z moją dziewczyną (początkujący gracz planszówkowy) i pytanie, którą grę wybrać?

Licz się dla mnie prostota zasad oraz równe szanse dla mnie obeznanych w planszówkach graczy oraz estetyka (tutaj chyba Hero Realms nokautuje), będę grał zazwyczaj w 2 osoby.

Cena bez znaczenia.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Hero Realms vs Star Realms

Post autor: AnimusAleonis »

Mechaniki obu gier są bardzo podobne, by nie powiedzieć identyczne. Więc wybór bardziej zależy od preferencji tematycznych/graficznych.
Nam bardziej pasuje Hero Realm: dla osób w grupie które nie mają dużego doświadczenia z planszówkami jest ten tytuł bardziej 'zjadliwy' i wciągający. A mi osobiście rozszerzenia do Hero Realms wydają się fajniejsze/ciekawsze, ale to znowu pewnie głównie preferencja tematyki.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Playmode
Posty: 21
Rejestracja: 28 sty 2019, 16:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Hero Realms vs Star Realms

Post autor: Playmode »

Dokładnie, ja bardziej wolę klimaty kosmiczne, tak więc mogę polecić Star Realms. Jednak to dość podobne gry, Hero było jakby kontynuacją ze Star Realms . Wybór bardziej klimatu bardziej wchodzi w grę ;)
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: Hero Realms vs Star Realms

Post autor: Fuser.exe »

Hero jest dużo ładniejsze, a ta mata jest tylko w przedsprzedaży? Bo zaraz wyjdzie na to, że kupie zestaw dodatków i matę nie mając podstawki ani nawet w nią nie grając :D
an0mander
Posty: 32
Rejestracja: 14 gru 2016, 22:18
Been thanked: 1 time

Re: Hero Realms vs Star Realms

Post autor: an0mander »

Trzeba też pamiętać, że Hero Realms jest od razu do 4 osób, więc podstawka wystarczy gdybyś chciał pograć w większym gronie.
ODPOWIEDZ