planszówka 2 osoby, interakcja,regrywalność

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Emerixon
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2019, 18:05

planszówka 2 osoby, interakcja,regrywalność

Post autor: Emerixon »

Witam, jestem nowy na forum i zwracam się do forumowiczów o poradę. Jeżeli istnieje już taki sam temat proszę o przekierowanie.
Od niedawna dołączyliśmy z moją lepszą połówką do grona planszówkowiczów i poszukuję gry tylko na 2 osoby lub dobrze działająca na 2 osoby i ewentualnie średnio działąjącą na więcej. Tematyka obojętnie, może być sw, lotr, warhammer ogólnie wszystko ale warunek jest aby był wyczuwalny klimat. Dla mnie klimat to jedno z najważniejszych kryteriów wraz z regrywalnością i dużą interakcją między graczami, może być negatywna lub kooperacyjna. Czas gry od 1h do 2. Najlepiej jak by to były gry dostępne a nie z drugiej ręki (tezeusz). Fajnie jak by były dostępne dodatki ale nie musi być ich wogole. Wersja językowa polska. Do 300zł

Gry nad którymi się zastanawiam :

-Aeon's end
-This war of mine (bardzo dobry klimat który nam podchodzi lecz jest tez duzo negatywnych opinii)
-Summoner's war
-Concordia (tylko za mało interakcji może będzie lepiej z dodatkiem salsa?)
-Gra o tron 2ed lcg (słyszałem że słabo na 2 osoby działa dopiero rozwija skrzydła na 3+)
-Neuroshima hex jak i monolith arena
-Stronghold
-Innowacje
-Azul witraże sintry (jak wyjdzie)
-Robinson Cruzoe (podobno nie do relaksu tylko do wysilania bardzo mozgównicy)
-Bright Future
-Ghost stories

Które posiadam (dopiero zaczynamy przygodę z planszówkami) :
-Alchemicy (super gra, szybkie partie, klimat, czekam na dodatek który podobno ma być dodrukowany wiosną tego roku)
-Runebound 3ed (fajna przygodówka,mało interakcji prawie wogole, w mid game przysypiam.Wiem że zmienia się to z dodatkiem nierozerwalne więzi lecz to chyba i tak nie tak duzo. Wydaję mi się taka infantylna, jakoś nie czuje przygody)
-SW Rebelia (świetna, klimat, podobno duza regrywalność nie wiem poniewaz jedną partie zagraliśmy z braku czasu, praca, dom, itd. Dlatego szukam krótszego tytułu)

REGRYWALNOŚĆ, INTERAKCJA, KLIMAT :)
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: planszówka 2 osoby, interakcja,regrywalność

Post autor: grzeslaw90 »

Klimat? Interakcja?... Może Co-op? A wg tych kryteriów Posiadłość Szaleństwa 2ed :) Serdecznie polecamy z Narzeczoną :) Jednak może być problem z regrywalnością... A i czasowo może długo schodzić.

Wiem, że delikatnie poza kryteriami ale dosłownie każdy nam polecał 7 Cudów Świata: Pojedynek. Wydaje mi się, że za takie pieniądze warto chociaż spróbować :)
Emerixon
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2019, 18:05

Re: planszówka 2 osoby, interakcja,regrywalność

Post autor: Emerixon »

Też warto sie zastanowić nad 7 cudów pojedynek wraz z dodatkiem. Co do posiadłości szaleństwa to może dodatki poprawiają regrywalnosc?
Dodam jeszcze że zastanawiam się nad :
-Ashes: Odrodzenie z Popiołów
-Legenda 5 kręgów
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: planszówka 2 osoby, interakcja,regrywalność

Post autor: grzeslaw90 »

W Posiadłości obecnie ze wszystkim jest 19 scenariuszy a realnie 17, bo ciężko będzie Ci dorwać kafle z pierwszej edycji a i to się nie kalkuluje jedynie dla dwóch scenariuszy. Problem regrywalności nie polega tutaj na ilości scenariuszy tylko na ich 'jednorazowości'. To wiadome, że od czasu do czasu będziecie grali jeden scenariusz przez kilka sesji dopóki go nie wygracie ale po wygranej już niechętnie będziecie chcieli do niego wrócić.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1280 times

Re: planszówka 2 osoby, interakcja,regrywalność

Post autor: seki »

Duża interakcja i klimat, świetne na 2 osoby: zobacz Stawka większa niż zycie albo Gra o tron LCG.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: planszówka 2 osoby, interakcja,regrywalność

Post autor: Kin@a »

Mam i polecam tylko dla dwóch osób:

Mr. Jack z dodatkiem / Mr. Jack in New York
Awatar użytkownika
rolv
Posty: 23
Rejestracja: 24 lip 2018, 20:25
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: planszówka 2 osoby, interakcja,regrywalność

Post autor: rolv »

Głównie gram na dwie osoby z moją lepszą połową i poza tym co wspomniano wcześniej, mogę spokojnie polecić wam Robinsona - scenariuszy jest dużo, zarówno w pudełku jak i do dokupienia w Portalowym sklepie :) Jest też dodatek z trybem kampanii, polecam.

Nie wiem jak bardzo lubicie gry taktyczne i naparzanie, ale jeśli tak, to wtedy Summoner Wars i Neuroshima Hex jak najbardziej wchodzą w grę - regrywalność jest ogromna, nad klimatem bym się zastanawiał, chyba, że po prostu macie wyobraźnię i sami sobie dopowiadacie historie w planszówkach ;).

This War of Mine jest bardzo dobrą grą, pytanie, czy klimat was nie przytłoczy...

Jeżeli nie przeszkadza wam duża ilość słów kluczowych, to Horror w Arkham LCG działa bardzo fajnie na dwie osoby. Zdecydowanie jest klimat, regrywalność i kooperacyjna interakcja.
Emerixon
Posty: 7
Rejestracja: 31 sty 2019, 18:05

Re: planszówka 2 osoby, interakcja,regrywalność

Post autor: Emerixon »

Hmmm Mr. Jack in New York też fajna opcja, do zastanowienia. A ktoś kto posiada runebound nierozerwalne więzi może powiedzieć czy fajnie ten dodatek urozmaica podstawową wersję?
ODPOWIEDZ