Który insert do Agricoli?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Marcin1974
Posty: 112
Rejestracja: 14 gru 2015, 20:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Który insert do Agricoli?

Post autor: Marcin1974 »

Pytanie głównie do posiadaczy. Który polecacie kupić insert do Agricoli wersja dla graczy? Jest kilka dostępnych na rynku. Który ma najlepszą jakość?
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Który insert do Agricoli?

Post autor: AnimusAleonis »

Marcin1974 pisze: 01 lut 2019, 22:01 Który polecacie kupić insert do Agricoli wersja dla graczy? ... Który ma najlepszą jakość?
Zależy co masz na myśli mówiąc 'jakość', czy sam projekt (jak dobrze przemyślany jest insert) czy może materiał z którego jest zrobiony (tutaj prawie że niezniszczalne insterty drewniane zapewne będą górą), nie wspominam o jakości wykonania bo każdy składa sam więc można tylko do siebie mieć pretensję jeśli coś sklei się krzywo czy za dużo kleju użyje, taki urok 'handmade' :lol:
Chyba najfajniejszym insertem pod oboma względami który widziałem bym projekt wydrukowany w 3-d przez entuzjastę - zdjęcia są gdzieś na BGG - ale jest to cała zabawa i nie dla każdego. Jeśli chciałbyś się pobawić to proponuje poszperać na BGG jest tam niemało entuzjastów projektowania i drukowania własnych insertów i w większości dzielą się projektami.
A z komercyjnie dostępnych to definitywnie proponuje inserty Folded Space, tutaj insert do Agricoli. Przerzuciłem się na ich inserty jakiś czas temu, podczas drugiego KS, i teraz używam ich insertów gdzie tylko mogę. Dla mnie same plusy: dobrze przemyślane, lekkie, tanie, i firma w Europie wiec i łatwo dostępne. W Polsce współpracuje z nimi Mepel, i jak napiszesz do nich to spokojnie ściągną Ci albo bezpośrednio ze sklepu Folded Space - choć od Mepel będzie trochę taniej (55 złotych plus przesyłka vs 12 funtów plus przesyłka). Materiał który używają jest, jak dla mnie, wystarczający: nie jest to drewno, ale trochę lepszy od płyt kartonowo-piankowych które widziałem w sklepach modelarskich itd.
Inserty drewniane są bez dwóch zdań bardziej stabilne/sztywne no ale też ciężkie, duża gra z takim insertem jest absurdalnie ciężka.... i dla mnie też był dodatkowy minus: ciągle miałem wrażenie (czy prawdziwe to już inna dyskusja) że mało gładka drewniana powierzchnia takich insertów rysuje/niszczy komponenty, tak minimalnie za każdym razem, i że z czasem przyczynią się do szybszego 'zużycia' gry. Ale jak Ci to nie przeszkadza to inserty GeekMod są bardzo solidne i przemyślane.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Który insert do Agricoli?

Post autor: Damon22 »

Pudełko z przegródkami z Auchan za 6 zł 😊
Pasuje idealnie do wersji dla graczy. Jutro mogę wysłać zdjęcia na PM.
Marcin1974
Posty: 112
Rejestracja: 14 gru 2015, 20:55
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Który insert do Agricoli?

Post autor: Marcin1974 »

Dzięki za info co do inertow. Ten angielski fajnie wygląda, czy to jest jakieś tworzywo sztuczne czy karton?

Co do pudełka z Auchan to wrzuć fotkę. Ciekawe jak to wygląda...
dorga
Posty: 43
Rejestracja: 14 sty 2015, 20:28
Been thanked: 1 time

Re: Który insert do Agricoli?

Post autor: dorga »

O, ja też jestem ciekawa tego pudełka z Auchan. Może by tu wrzucić? Sama ostatnio miałam problem z Robinsonem Crusoe. Część poukładałam w pudełka, ale to jeszcze nie to.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4631
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 1940 times

Re: Który insert do Agricoli?

Post autor: warlock »

https://www.strefaskrzynek.pl/pl/p/Orga ... plast/1250
Organizer NORT08

Wprawdzie tyczy się to starej wersji, ale ja to pakuję tak jak tutaj pokazałem, włącznie z dodatkami :) - https://boardgamegeek.com/thread/183903 ... ck-one-box - nową spakujesz tak samo
dorga
Posty: 43
Rejestracja: 14 sty 2015, 20:28
Been thanked: 1 time

Re: Który insert do Agricoli?

Post autor: dorga »

Dzięki! Właśnie podobne pudełko wykorzystałam w Robinsonie, ale tutaj to lepiej się wszystko komponuje.
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 94 times
Been thanked: 42 times

Re: Który insert do Agricoli?

Post autor: Damon22 »

Auchan 6,99 zł

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Proszę.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Który insert do Agricoli?

Post autor: Kin@a »

Ja mam taki:
https://www.obi.pl/organizery-i-kuwety/ ... /p/6295141

Trzymam w nim wszystkie znaczniki, żetoniki oraz kafelki z Agricoli i Torfowiska.

Edit: Mam starą wersję Agri.
ODPOWIEDZ