Poszukuję gry z figurkami

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Bokaskilor
Posty: 8
Rejestracja: 17 sie 2013, 21:27
Lokalizacja: Poznań

Poszukuję gry z figurkami

Post autor: Bokaskilor »

Dzień dobry wszystkim,

Lubię gry z możdżeniem i wszelkie euro(ostatnio gram w Food chain, Spirit island), nie odmowię też fajnemu deck buildingowi(brzdęk, Hero realms).

Szukam dla siebie gry z figurkami. Ma wywoływać trochę efekt wow związany z wykonaniem, ale być też w miarę zaawansowana jeśli chodzi o zasady(chociaż nie jest to kluczowe). Fajnie jakby działała dla 2 - 4 graczy i mieściła się w 3h.

Myślałem o The Others, jednak z tego co wiem portal nie wydaje na razie dodatków itp. I mam dylemat, bo nie wiem czy sama podstawka jest wystarczająca.

Descenta miałem, nie podszedł zupełnie. Elementy kampani mnie nie pociągają + same zasady były pozbawione głębi(grałem dawno temu - mogę się mylić). Jestem też sceptycznie nastawiony do Imperium Atakuje, bo to jednak bardzo podobne gry są. Doom wygląda z mojej perspektywy ciekawiej, bo jest nastawiony bardziej na potyczki niż kampanię(chyba). Generalnie podoba mi się pomysł Overlord kontra reszta graczy.

Zombicide Zielona horda/Na jeźdźca wychodzi w tym roku, bardzo podoba mi sie ich wykonanie, ale obawiam się, że gra mi się znudzi szybko.

Co myslicie o Scythe, na zdjęciach wygląda ładnie.

Rejsing San i Blad rejdż odpadają, ma je brat i nie chcę kopiować kolekcji.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

P.s. Za dużo tych gier na rynku jest ;P
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 52 times

Re: Poszukuję gry z figurkami

Post autor: KrzysiekL »

Obejrzyj np.:
- Godfather
- Narcos
- Adrenalinę

Scythe jak najbardziej tez; z tych to chyba najbardziej zaawansowana, a wykonanie robi spore wrażenie.
Cyel
Posty: 2567
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1217 times
Been thanked: 1422 times

Re: Poszukuję gry z figurkami

Post autor: Cyel »

Jak mają być figurki, widowiskowe środowisko gry i złożone zasady to może tak naprawdę szukacie bitewniaka a nie planszówki, tylko o tym jeszcze nie wiecie ;) Warmachine , Guidball cieszą się opinią gier skill-intensywnych mózgożerów a nie radosnej turlaniny z którą kojarzone są klasyczne Warhammery, zaś nowoczesne, streamline'owane systemy jak X-Wing czy nowa A Song of Ice and Fire też zapewne nie bez powodu zyskują rzesze oddanych fanów.

W wielu grach planszowych (np Scythe czy Cyklady) "figurki" to trochę słowo na wyrost, bo to takie troszkę lepsze pionki, ale do faktycznych miniatur z planszówek CMON czy bitewniaków nie mają żadnego startu.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1268
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 210 times

Re: Poszukuję gry z figurkami

Post autor: ShapooBah »

The Others wyszło z 3 dodatkowymi grzechami i apokalipsą oraz zapasowym zestawem postaci, to jednak trochę więcej niż podstawka' Regrywalność może być znacząca. Ale tylko, jeżeli lubisz gry 1 vs wszyscy.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Poszukuję gry z figurkami

Post autor: Jareks1985 »

Rising Sun - piękne duze figurki, 3h kombinowania na 3-5 graczy
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1268
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 210 times

Re: Poszukuję gry z figurkami

Post autor: ShapooBah »

Rejsing San i Blad rejdż odpadają, ma je brat i nie chcę kopiować kolekcji.
RS i BR odpadają na start.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Poszukuję gry z figurkami

Post autor: Jareks1985 »

ShapooBah pisze: 05 lut 2019, 11:12
Rejsing San i Blad rejdż odpadają, ma je brat i nie chcę kopiować kolekcji.
RS i BR odpadają na start.
fakt nie doczytałem z lenistwa, W takim razie. Powinieneś szukać gier z wydawnictwa CMON, Mythic Games lub Awaiken Relams. Ci ostatnio maja problemy z jakością, nie mniej figurki z Nemesis prezentują się dobrze

"Zombicide Zielona horda/Na jeźdźca wychodzi w tym roku, bardzo podoba mi sie ich wykonanie, ale obawiam się, że gra mi się znudzi szybko."
Czarna Plaga ma sporo dodatków i można mieszać z zielona hordą, uważam, że szybko się nie znudzi, skoro sprzedaż rośnie a nie maleje.

"Co myslicie o Scythe, na zdjęciach wygląda ładnie."
Scythe ma bardzo małe figurki średniej jakości, mało detali i mała skala.

CMON
1.Rise of the moloch - niestety tylko EN
3.Trudvang Legends - ma byc wydana w tym roku w EN, super grafiki i figurki w klimatach Nordyckich Mitów
4.Wacky Races - również w tym roku EN, prawdopodobnie wyda to Portal, oczywiście fajne figurki z kultowej kreskówki :)
5.Cthulhu: Death May Die - jak kupisz tego cthulu krasnala ogrodowego, uwierz mi nikt nie będzie miał wątpliwości kto ma największą figurkę w okolicy
Mythic Games
6.Mythic battles Panteon - po kampani, tylko EN i tylko z drugiej ręki
7.Mythic Battles Ragnarock - kickstarter EN zapowiedziany jest na ten rok
9.Conan - reprint kickstartera EN zapowiedziany jest na ten rok, pali mi się portfel na tą wieść :D
10.Anachrony + commander exosuit pack - bardzo ładne i bardzo duże figurki - super wyglądają :)
Awaiken Realms
11.Nemesis
12.Lord of Hellas
FF/Galakta
13.Star Wars Imperium atakuje
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Poszukuję gry z figurkami

Post autor: gregos »

Pan Lodowego Ogrodu.
Bokaskilor
Posty: 8
Rejestracja: 17 sie 2013, 21:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Poszukuję gry z figurkami

Post autor: Bokaskilor »

Dziękuję za propozycję. Mam lekki paraliż decyzyjny. :P za dużo tych gier :P

A munchkin od cmona jest na KS teraz? Wygląda ładnie. Samego munchkin lubię, ale obawiam się że w tych pieniądzach znajdę coś bardziej satysfakcjonującego(trochę na głos myślę).

Scythe wygląda interesująco i pod względem zasad jak i wykonania hmm. Muszę też zapoznać się z tym wydawnictwem Mytic nie znam, a tytuły są zachęcające. Ragnaroka nigdy za wiele :P
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3200 times

Re: Poszukuję gry z figurkami

Post autor: japanczyk »

Bokaskilor pisze: 06 lut 2019, 19:03 Dziękuję za propozycję. Mam lekki paraliż decyzyjny. :P za dużo tych gier :P

A munchkin od cmona jest na KS teraz? Wygląda ładnie. Samego munchkin lubię, ale obawiam się że w tych pieniądzach znajdę coś bardziej satysfakcjonującego(trochę na głos myślę).

Scythe wygląda interesująco i pod względem zasad jak i wykonania hmm. Muszę też zapoznać się z tym wydawnictwem Mytic nie znam, a tytuły są zachęcające. Ragnaroka nigdy za wiele :P
Ten Munchkin wyglada bardzo biednie. Te figurki są tam jedynie po to, zeby stały, zero akcji, wyciagasz figurke na stół i tyle.

Mythic Battles ludzie sprzedaja w forum Sprzedaz/wymiana - wyglada kozacko, ale drogie

LoH ma kilka fajnych figurek, jesli an tym Ci zalezy to poczekaj az otworza Pledge Managera i dorzuc hajsu do 4mln$ dla Awaken Realms i Tainted Grail - Miniature pack zapowiada sie pięknie ;-)
Bokaskilor
Posty: 8
Rejestracja: 17 sie 2013, 21:27
Lokalizacja: Poznań

Re: Poszukuję gry z figurkami

Post autor: Bokaskilor »

Ok. Piszę aby ogłosić swój wybór, może komuś się przyda.
Walka była zacięta, ale do ostatniej rundy doszły: The Others i Scythe. Przedstawiciele dwóch zupełnie różnych gatunków. Wygrało The Others. Wyprzedziła pozostałe gry z tej kategorii, dlatego że kupiła mnie tematyką, Eryk Lang, oraz potyczkowym oraz taktycznym charakterem rozgrywki. Scythe wygrał w kategorii Euro z figurkami, ale uznałem, że postawię na The Others, bo gier podobnych do Scythe mam trochę i musiałyby ze sobą walczyć o miejsce na stole :P

Jeszcze raz dziękuję za porady.
szurubur
Posty: 78
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:26
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Poszukuję gry z figurkami

Post autor: szurubur »

Może Nemesis? Jeszcze co prawda nie wyszedł ale w tym roku już będzie. :)
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Poszukuję gry z figurkami

Post autor: BartoszK »

Ja bym się jeszcze zainteresował Lords of Hellas.
Plastiku tam w trzy d..., choć jakość figurek nie tak dobra jak w CMON.
Gra wygląda obłędnie i daje dużo satysfakcji z rozgrywki.
Ciekawe uniwersum, różne warunki zwycięstwa, świetne mechaniki, które mogą szybko
zmienić sytuację na planszy. Nie jest to moje ulubione area control ale na pewno w TOP5.
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
ODPOWIEDZ