Wybór gry strategiczno - ekonomicznej -Ankieta-

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!

Proszę o wybór najlepszej gry, która musi wylądować w mojej kolekcji ???

Klany Kaledoni
9
11%
Scythe
15
18%
Zamki Burgundi
40
49%
Kawerna
11
13%
Pola Arle
7
9%
 
Liczba głosów: 82

dylu1988
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2019, 16:28

Wybór gry strategiczno - ekonomicznej -Ankieta-

Post autor: dylu1988 »

Po przewertowaniu setki stron opinii i wideo recenzji mam mętlik w głowie ( Wszystkie gry są świetne ! )
W innym poście prosiłem o opinie :) i właśnie .. :p

Więc utworzyłem ankietę i kupuje 2 tytuły, które wygrają i koniec.

Gra dla 2 osób w czasie 70 %, i dla 3, 4 osób w 30 %
Gra Ekonomiczno - strategiczna
Podobają się nam tytuły cięższe, które dają więcej satysfakcji z gry
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Wybór gry strategiczno - ekonomicznej -Ankieta-

Post autor: AnimusAleonis »

Jeśli na razie masz kupić tylko jedną, to Zamki Burgundii, jest to klasyk w czołówce rankingów od lat z dobrego powodu, no i cena w porównaniu do innych tytułów też atrakcyjna (choć jakość produkcji też raczej adekwatna do ceny :lol:).

Reszta gier to wszystko dobre gry, i proponowałbym pooglądać trochę gameplay-ów na BGG i zobaczyć które tytuły Tobie i Twojej grupie by najbardziej podeszły. Na przykład niektóre osoby uwielbiają Scythe, u nas gra zrobiła się dość szybko schematyczna, aż w końcu pożegnaliśmy się z nią. Ja pewnie na drugi zakup, i biorąc pod uwagę Twoje wytyczne, bym wziął Pola Arle, ale znowu jestem pewny że inny preferowaliby jakiś inny tytuł.

Jakby nie było Zamki na pierwszy rzut :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
dylu1988
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2019, 16:28

Re: Wybór gry strategiczno - ekonomicznej -Ankieta-

Post autor: dylu1988 »

AnimusAleonis pisze: 06 lut 2019, 19:03 Jeśli na razie masz kupić tylko jedną, to Zamki Burgundii, jest to klasyk w czołówce rankingów od lat z dobrego powodu, no i cena w porównaniu do innych tytułów też atrakcyjna (choć jakość produkcji też raczej adekwatna do ceny :lol:).

Reszta gier to wszystko dobre gry, i proponowałbym pooglądać trochę gameplay-ów na BGG i zobaczyć które tytuły Tobie i Twojej grupie by najbardziej podeszły. Na przykład niektóre osoby uwielbiają Scythe, u nas gra zrobiła się dość szybko schematyczna, aż w końcu pożegnaliśmy się z nią. Ja pewnie na drugi zakup, i biorąc pod uwagę Twoje wytyczne, bym wziął Pola Arle, ale znowu jestem pewny że inny preferowaliby jakiś inny tytuł.

Jakby nie było Zamki na pierwszy rzut :D
Przekonales mnie nad tymi zamkami. Nad drugą jeszcze myślę. Pola Arle coś mnie w nich pociąga ale też dużo ludzi też bardzo poleca klany kaledoni. Posiadasz jakieś doświadczenia w tej grze?
_leigam_
Posty: 941
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 196 times

Re: Wybór gry strategiczno - ekonomicznej -Ankieta-

Post autor: _leigam_ »

Nie znam szczegółów ale żeby zamieszać:
https://boardgamegeek.com/boardgame/271 ... gundy-2019
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Wybór gry strategiczno - ekonomicznej -Ankieta-

Post autor: jakmis83 »

Wszystko fajnie, ale tytuły gier, które podałeś nie są grami strategicznymi. To są same ekonomiczne :)

Jeżeli ma to być gra dla dwóch osób, to zdecydowanie polecam Pola Arle. Jak dla mnie jest to kapitalny tytuł dający bardzo dużo opcji do wyboru.
Dla dwóch i więcej, to również zdecydowanie polecam Zamki Burgundii, niech Cię nie zmyli szata graficzna ;)

Klany Kaledonii? Bardzo dobra gra, ale po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że jednak Projekt Gaja jest dużo lepszym tytułem, z większą regrywalnością.

Kawerna jest dla mnie ogromnym rozczarowaniem, mając możliwość bierz Agricolę.

Scythe - świetna, ale ponoć słabiej chodzi na 2 osoby, pełnię pokazuje przy większej liczbie graczy.

Jeżeli chciałbyś świetną, ciężką grę strategiczno - ekonomiczną, z pełnym przekonaniem polecam Cywilizację Poprzez Wieki 3 edycję.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Wybór gry strategiczno - ekonomicznej -Ankieta-

Post autor: seki »

Widzę, że zdecydowany jesteś na Zamki burgundii więc muszę Cię ostrzec, że to nie jest ciężka gra. To taki gateway plus. Gra jest lekka choć satysfakcjonująca. Brakuje na liście cięższych gier, które napisałeś że szukasz. Zwróć uwagę na Projekt Gaja, Brass, Cywilizacje poprzez wieki. Są w stosunkowo niskich cenach (w porównaniu z grami Lacerdy), dające dużą satysfakcję z podejmowanych decyzji. Bardzo dobrze też działają na 2 osoby. Napisałeś że takich gier szukasz.
Awatar użytkownika
borka
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2019, 11:03

Re: Wybór gry strategiczno - ekonomicznej -Ankieta-

Post autor: borka »

seki pisze: 08 lut 2019, 11:01 Widzę, że zdecydowany jesteś na Zamki burgundii więc muszę Cię ostrzec, że to nie jest ciężka gra. To taki gateway plus. Gra jest lekka choć satysfakcjonująca. Brakuje na liście cięższych gier, które napisałeś że szukasz. Zwróć uwagę na Projekt Gaja, Brass, Cywilizacje poprzez wieki. Są w stosunkowo niskich cenach (w porównaniu z grami Lacerdy), dające dużą satysfakcję z podejmowanych decyzji. Bardzo dobrze też działają na 2 osoby. Napisałeś że takich gier szukasz.
Również polecam, jedna z moich ulubionych. Trzeba przygotować się na długą rozgrywkę, ale wciąga bardzo. Poza tym samo wykonanie też robi duże wrażenie :twisted:
ODPOWIEDZ