Orleans a Altiplano

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Barolek
Posty: 88
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:22
Has thanked: 67 times
Been thanked: 71 times

Orleans a Altiplano

Post autor: Barolek »

Witam
Zastanawiam się który z tych tytułów kupić, Orleans czy Altiplano. Wiem, że gry są do siebie trochę podobne, mają bagbuilding, są trochę euro. Powiedzcie mi proszę, która z nich ma więcej dróg do zwycięstwa, oraz jak wygląda regrywalność. Dodam, że gramy głównie na 2 osoby.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Orleans a Altiplano

Post autor: Scamander »

Podpinam się pod pytanie.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Orleans a Altiplano

Post autor: Xardas123 »

JA już kiedyś pytałem czy mając Orlean warto kupić Altiplano. Wybierzcie bardziej pasujący Wam klimat. Trochę inny mechanizm doboru pracowników z Altiplano można przenieść jak ktoś chce bez problemu do Orleans. Mi osobiście bardziej odpowiada klimat Orleans natomiast on jest na Max 4 osoby a na 5 trzeba dokupić dodatek. Z kolei z tego co patrzę alpaki są na 5 osób w podstawie. Więcej dodatków jest do Orleans.
Prawda jest taka że której byście nie wybrali będziecie zadowoleni.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Orleans a Altiplano

Post autor: AnimusAleonis »

Xardas123 pisze: 07 lut 2019, 16:18 JA już kiedyś pytałem czy mając Orlean warto kupić Altiplano. Wybierzcie bardziej pasujący Wam klimat. Trochę inny mechanizm doboru pracowników z Altiplano można przenieść jak ktoś chce bez problemu do Orleans. Mi osobiście bardziej odpowiada klimat Orleans natomiast on jest na Max 4 osoby a na 5 trzeba dokupić dodatek. Z kolei z tego co patrzę alpaki są na 5 osób w podstawie. Więcej dodatków jest do Orleans.
Prawda jest taka że której byście nie wybrali będziecie zadowoleni.
Kolega dobrze pisze, dla mnie te gry też głównie różnią się tematyką, więc wybierz tą która Ci najbardziej podchodzi. Cokolwiek by nie mówić o średniowiecznych tematach eurosów mi Orleans bardziej pasuje wyglądem/tematyką. No i też jak Xardas wspomniał Orleans ma więcej dodatków/rozszerzeń które urozmaicają grę, co dla mnie jest plusem. Tak więc ja osobiście polecam Orleans :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
ODPOWIEDZ