Gra Od 2 do 6/7 osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
bitu93
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2019, 21:54

Gra Od 2 do 6/7 osób

Post autor: bitu93 »

Czesc wszystkim!
Jaką byście polecili gre dla 2 do 6 max 7 osób ?
Rozgrywka od 30 minut do 1.5h

Posiadam gre 7 cudów świata i bardzo mi się podoba więc klimat strategii,bitwy/wojny i starożytności jak najbardziej na tak.
Fajnie,jakby było można "atakować" innych graczy albo żeby dochodziło do jakiejś interakcji między graczami.
Rozgrywka żeby nie była powtarzalna.
Nie jest to warunek konieczny,ale może coś się znajdzie w ten deseń - możliwość rozbudowy budynków/postaci,wyjaśniam: mamy jakąś kartą budynku/postaci i za pomocą jakiś surowców ulepszamy nasze karty.

Rozmyślam nad grą Cyklady,ale może macie jakieś inne propozycje ? :)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gra Od 2 do 6/7 osób

Post autor: Blue »

Nie do końca moze w klimat pasuje, ale Wysokie napięcie bangla od 2 do 6. Przy czym podobnie jak w cudach na 2 jest tak sobie, no i w 6 osob raczej 2-2:30. W mniejszych składach tak do 4 osob te 1:30 realne.
bitu93
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2019, 21:54

Re: Gra Od 2 do 6/7 osób

Post autor: bitu93 »

Raczej z nastawieniem na rozgrywki w 4-6 osób :)
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Gra Od 2 do 6/7 osób

Post autor: Scamander »

Chyba łatwiej by było poszukać fajnej gry na 2 osoby i osobno czegoś na 3/4 - 6/7

Cyklady na 2 osoby to słabo chodzi raczej.
bitu93
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2019, 21:54

Re: Gra Od 2 do 6/7 osób

Post autor: bitu93 »

Wybaczcie,źle napisałem. Niepotrzebnie dałem że od 2 osób, bo niemal nigdy nie gramy w 2 osoby,więc jak najbardziej 3/4 - 6/7
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Gra Od 2 do 6/7 osób

Post autor: japanczyk »

bitu93 pisze: 10 lut 2019, 22:36 Wybaczcie,źle napisałem. Niepotrzebnie dałem że od 2 osób, bo niemal nigdy nie gramy w 2 osoby,więc jak najbardziej 3/4 - 6/7
viewtopic.php?f=43&t=59813
Rzuć okiem do mojego tematu - sporo propozycji tam padło na mniejszą liczbę osób i jest z czego wybierać ;)
slawek85
Posty: 7
Rejestracja: 07 sty 2013, 19:13

Re: Gra Od 2 do 6/7 osób

Post autor: slawek85 »

Na 6 osób z interakcją jest Carcassonne (6 osoba dochodzi w jednymz dodatków).
Ewentualnie można zakupić opcję BigBox (wychodzi dobrze cenowo) - minus pudło jest ogromne!!
Łatwe zasady, sporo kombinowania no i czasowo powinniście się wyrobić spokojnie.
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra Od 2 do 6/7 osób

Post autor: koczkodan »

bitu93 pisze: 10 lut 2019, 22:02 Czesc wszystkim!
Jaką byście polecili gre dla 2 do 6 max 7 osób ?
Rozgrywka od 30 minut do 1.5h

Posiadam gre 7 cudów świata i bardzo mi się podoba więc klimat strategii,bitwy/wojny i starożytności jak najbardziej na tak.
Fajnie,jakby było można "atakować" innych graczy albo żeby dochodziło do jakiejś interakcji między graczami.
Rozgrywka żeby nie była powtarzalna.
Nie jest to warunek konieczny,ale może coś się znajdzie w ten deseń - możliwość rozbudowy budynków/postaci,wyjaśniam: mamy jakąś kartą budynku/postaci i za pomocą jakiś surowców ulepszamy nasze karty.

Rozmyślam nad grą Cyklady,ale może macie jakieś inne propozycje ? :)
podobna nazwa bo tez na c - cytadela
choc generalnie kierujac sie opisem trzebaby polecic... 7 cudow :mrgreen:

co do cytadeli (pisze w razie co o klasycznym wydaniu, nie wiem co dokladnie znajduje sie w tym nowym wydaniu sprzed roku czy dwoch)
2-7 osob, rozgrywka w zaleznosci od ilosci osob powinna miec od 30 do 60 minut. interakcja wystepuje, da sie atakowac (zabic, okrasc, zniszczyc budynek) choc w wiekszosci nie konkretnego gracza a postac ktora wybral (postacie wybiera sie w sposob tajny, co runde nowa). jesli chodzi o rozbudowe to po prostu wystawia sie budynki (ktore punktuja na koniec gry). co do klimatu to wiele zalezy od graczy choc klimatu stricte wojennego tam raczej nie ma.
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: Gra Od 2 do 6/7 osób

Post autor: autopaga »

Kawerna kapitalnie działa od 1 do 7. Chyba mój top jeżeli chodzi o tak szerokie skalowanie.
Łukasz Johny
Posty: 76
Rejestracja: 12 lut 2019, 14:04
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: Gra Od 2 do 6/7 osób

Post autor: Łukasz Johny »

bitu93 pisze: 10 lut 2019, 22:02 Posiadam gre 7 cudów świata i bardzo mi się podoba więc klimat strategii,bitwy/wojny i starożytności jak najbardziej na tak.
Fajnie,jakby było można "atakować" innych graczy albo żeby dochodziło do jakiejś interakcji między graczami.
Rozgrywka żeby nie była powtarzalna.
Nie jest to warunek konieczny,ale może coś się znajdzie w ten deseń - możliwość rozbudowy budynków/postaci,wyjaśniam: mamy jakąś kartą budynku/postaci i za pomocą jakiś surowców ulepszamy nasze karty.
Według mnie w Twoje oczekiwania dobrze wpasuje się Mare Nostrum Imperia. Gra strategiczna + wojny w starożytności. Podczas rozgrywki możesz wyposażać swoje imperium w kafelki cudów i bohaterów oraz wnosić budowle. Dużo interakcji między graczami, niekoniecznie tej pozytywnej ;). Różne sposoby na osiągnięcie zwycięstwa. W podstawowej wersji gra dla 3-5 osób. Z dodatkiem Mare Nostrum Atlas jest możliwa rozgrywka do 2-6 graczy. Jedynie realny czas gry może być dłuższy niż 1,5 godziny (chociaż na pudełku 90 min). ;)
Więcej info o grze znajdziesz tutaj
Ogólnie polecam! :)
„What is best in board games?
To crush your enemies, see them driven before you and hear the lamentation of their women.” Conan. ;D
Zapraszam na nasz blog UraburaGames, Instagram oraz Facebook
ODPOWIEDZ