Poszukuję osoby, która mogłaby sprowadzić coś z USA

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mczlonka
Posty: 211
Rejestracja: 01 kwie 2016, 18:23
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Poszukuję osoby, która mogłaby sprowadzić coś z USA

Post autor: mczlonka »

[za zgodą administratora umieszczam to pytanie w tym dziale]

Witam,

znalazłem coś na markecie BGG, na czym bardzo mi zależy, jednak osoba mieszka w USA i nie wysyła do Polski. Poszukuję osoby, która jest/bywa w Stanach i mogłaby mi to od niego zakupić i przywieźć przy jakiejś wizycie w Polsce. Czas całej transakcji nie gra roli.

Jeśli ktoś ma taką możliwość, to proszę na priva.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Poszukuję osoby, która mogłaby sprowadzić coś z USA

Post autor: AnimusAleonis »

Nie raz się trafi na takiego sprzedającego/sklep który się uprze i za granice nie wyśle - nie tylko w stanach ale w Europie też - ja osobiście wole sam ogarniać sprawę, i korzystać z usług proxy niż prosić kogoś o przysługę, no bo przysługa to przysługa a i może zapomnieć, przedłużyć się to tamto siamto, a klient płatnej usługi może wymagać i oczekiwać dobrego obsłużenia.

Tak więc proponuje poszukać serwisów proxy, a na Stany jest ich nie mało, większe, mniejsze do wyboru do koloru. Ja na przykład korzystałem z myus.com w przeszłości i mogę polecić. W uproszczeniu wygląda to tak że dają Ci 'adres' w stanach (coś typu 'Biuro XXX" pod ich adresem) na które sobie zamawiasz co chcesz, gdy do nich przychodzi odbierają (ewentualnie przepakowują, albo pakują kilka zamówień do jednego pudła), adresują i wysyłają do Ciebie usługą pocztową/kurierską którą sobie wybierzesz. Oczywiście taka usługa kosztuje - choć nie jakieś kokosy, już bardziej koszt przesyłki do Polski bardziej będzie bolał - więc jeśli chcesz coś ściągnąć ze Stanów bo akurat znalazłeś coś super tanio to po wszystkich kosztach raczej już tak super tanio nie będzie (a i jeszcze licz się z cłem - myus.com np napisze ci co tam chcesz na deklaracji, ale celnicy i tak mogą się zainteresować).
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
ODPOWIEDZ