Co najlepiej wybrać z tej listy na początek?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
autopaga
Posty: 1422
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 94 times
Been thanked: 318 times

Re: Co najlepiej wybrać z tej listy na początek?

Post autor: autopaga »

To ja dorzucę parę groszy.

Patchwork -> Park Niedźwiedzi, polecam Park Niedźwiedzi najlepsza tetrisówka moim zdaniem, gorzej z regrywalnością, ale elegancja zasad szybka rozgrywka itp. Gdyby była wypraska i błąd na planszy to nie mam zastrzeżeń.

Zamki Burgundii, zamiast polecam przyjrzeć się quadropolis (wariant expert), nie mam jeszcze świetnie ogranego (4 partie), również ma bardziej eleganckie zasady, zaczynam to doceniać odkąd przekroczyłem 100 gier w kolekcji i mogę siąść do gry po miesiącu i nie przypominać sobie zasad. Są szybsze, bardzo fajny rodzaj interakcji pomiędzy graczami dużo większy niż zamkach i punktowanie na koniec, z efektem zaskoczenia ponieważ nie widać na pierwszy rzut oka kto wygra. No i ogromny plus za grafikę która nie wypala oczu.

Z gier na tym poziomie skomplikowania mogę polecić gizmosa, z każdą paritą coraz bardziej go doceniam. Podpisuje się pod opinią że jest to splendor killer. Sprzedałem splendor kupiłem gizmos i nie żałuję. Daje dużo więcej głębi i regrywalności.

Dzisiaj zagrałem w wyspę skye, bardzo przyjemna gierka, świetna mechanika "licytacji", chociaż bardziej nazwał bym to wyceną kafli.
Ricochet
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2018, 17:36

Re: Co najlepiej wybrać z tej listy na początek?

Post autor: Ricochet »

Obrazek

Gry na początek u mnie już w komplecie. Dziękuję za pomoc w doborze. :wink:
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Co najlepiej wybrać z tej listy na początek?

Post autor: Paskudnik »

Mam nadzieję, że zostaną też rozpakowane i zagrane ;) 8)
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
ODPOWIEDZ