jakie dodatki do Scythe?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
szurubur
Posty: 78
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:26
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

jakie dodatki do Scythe?

Post autor: szurubur »

Jak w temacie, w jakie dodatki koniecznie trzeba się zaopatrzyć? Czy jest sens kupienia "Fenris Powstaje" jeżeli nie ma się wcześniejszych dodatków?
Łukasz Johny
Posty: 76
Rejestracja: 12 lut 2019, 14:04
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: jakie dodatki do Scythe?

Post autor: Łukasz Johny »

Podłączam się do pytania, ponieważ planujemy z ekipą dokupienie w tym roku dodatków do Scythe. Jakie warto wziąć na początek?
Podobno "Fenris": jest niezależnym dodatkiem - bardziej fabularnym, gdzie ogrywa się scenariusze.
„What is best in board games?
To crush your enemies, see them driven before you and hear the lamentation of their women.” Conan. ;D
Zapraszam na nasz blog UraburaGames, Instagram oraz Facebook
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: jakie dodatki do Scythe?

Post autor: Lothrain »

Wszystko zależy od tego wile osób gracie. Pierwszy dodatek to tylko i aż dwie nowe frakcje, ot żeby odświeżyć ograną podstawkę. Można, ale nie trzeba. Igrając z wiatrem wnosi jak dla mnie najwięcej nowego i potrzebnego - statki powietrzne dają mi najwięcej frajdy z wszystkich rozwinięć. Fenrisa polecać nie będę, bo klimat jest, ale mechanika szwankuje.
szurubur
Posty: 78
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:26
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: jakie dodatki do Scythe?

Post autor: szurubur »

Lothrain pisze: 14 lut 2019, 14:47 Wszystko zależy od tego wile osób gracie. Pierwszy dodatek to tylko i aż dwie nowe frakcje, ot żeby odświeżyć ograną podstawkę. Można, ale nie trzeba. Igrając z wiatrem wnosi jak dla mnie najwięcej nowego i potrzebnego - statki powietrzne dają mi najwięcej frajdy z wszystkich rozwinięć. Fenrisa polecać nie będę, bo klimat jest, ale mechanika szwankuje.
A co w tej mechanice szwankuje? O ile da się o tym opowiedzieć bez spoilerów ;)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: jakie dodatki do Scythe?

Post autor: Lothrain »

Kampania jest straszliwie podatna na efekt kuli śnieżnej i po kilku partiach ogon zostaje w coraz ciemniejszej... , a czub spada do przodu i nie sposób go dorwać. Ostatnie partie w trybie kampanii są miłe tylko dla tych w czubie. Pozostali z tyłu biją się z koniem.
szurubur
Posty: 78
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:26
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: jakie dodatki do Scythe?

Post autor: szurubur »

Lothrain pisze: 14 lut 2019, 14:50 Kampania jest straszliwie podatna na efekt kuli śnieżnej i po kilku partiach ogon zostaje w coraz ciemniejszej... , a czub spada do przodu i nie sposób go dorwać. Ostatnie partie w trybie kampanii są miłe tylko dla tych w czubie. Pozostali z tyłu biją się z koniem.
No dobra, gdzieś słyszałem, że po ukończeniu kampanii te mechaniki mona wykorzystać w normalnych rozgrywkach. Czy pod takim kątem dla samych tych mechanik warto?
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: jakie dodatki do Scythe?

Post autor: Lothrain »

szurubur pisze: 14 lut 2019, 14:54 No dobra, gdzieś słyszałem, że po ukończeniu kampanii te mechaniki mona wykorzystać w normalnych rozgrywkach. Czy pod takim kątem dla samych tych mechanik warto?
Chciałeś bez spoilerów, a będzie ciężko :) Powiem tak, ja korzystać z tych nowych mechanik nie będę. Ale oprócz mechanik są tam jeszcze... i tu malutki, niewielki, ale jednak spoiler
Spoiler:
Czy z tego powodu warto? Dla mnie nieszczególnie.
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: jakie dodatki do Scythe?

Post autor: BartoszK »

To dodam tylko, że do Fenrisa nie potrzebujemy kompletnie żadnych innych dodatków.
Cała kampania na pewno będzie gratką dla największych fanów "kosy".
Zostały mi jeszcze 3 gry do końca kampanii więc postrzymam się od ostatecznej opinii.
Jak na razie jestem pod miłym zaskoczeniem :) Jednak dodam, że nie gramy jak o "złote kalesony" ;)
Cieszymy się z odkrywania universum i odgrywania historii tam zawartej.

Pozostałe dodatki to dla mnie "must have" jeśli lubi się tą grę.
Dodatkowe frakcje mają ciekawe zdolności, a statki (choć czasem średnio funkcjonalne)
pięknie sie prezentują i podbijają klimat. W "Igrając z..." świetne są kafle alternatywnych
zakończeń. Wymuszają na graczach wyjście z utartych schematów gry.
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
szurubur
Posty: 78
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:26
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: jakie dodatki do Scythe?

Post autor: szurubur »

a co z "Scythe: karty promocyjne Kickstarter" ktoś ma? Warto?
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: jakie dodatki do Scythe?

Post autor: _leigam_ »

szurubur pisze: 15 lut 2019, 10:08 a co z "Scythe: karty promocyjne Kickstarter" ktoś ma? Warto?
3 dodatki to taka regrywalnosc ze nic wiecej nie potrzeba. Co prawda nie mam, ale za taka cene to sie nawet nie zastanawialem.

Kart spotkan akurat troche jest w grze. Gralem ostatnio (z 25y raz jak przypuszczam, a gram glownie w 2 osoby wiec robi sie wiecej spotkan), biore karte spotkania i bylem zaskoczony ze wylasowalem taka ktorej jeszcze nigdy nie mialem.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Łukasz Johny
Posty: 76
Rejestracja: 12 lut 2019, 14:04
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: jakie dodatki do Scythe?

Post autor: Łukasz Johny »

_leigam_ pisze: 15 lut 2019, 11:00
szurubur pisze: 15 lut 2019, 10:08 a co z "Scythe: karty promocyjne Kickstarter" ktoś ma? Warto?
Gralem ostatnio (z 25y raz jak przypuszczam, a gram glownie w 2 osoby wiec robi sie wiecej spotkan), biore karte spotkania i bylem zaskoczony ze wylasowalem taka ktorej jeszcze nigdy nie mialem.
_leigam_ jak oceniasz skalowalność Scythe przez pryzmat rozgrywki na dwie osoby?
„What is best in board games?
To crush your enemies, see them driven before you and hear the lamentation of their women.” Conan. ;D
Zapraszam na nasz blog UraburaGames, Instagram oraz Facebook
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: jakie dodatki do Scythe?

Post autor: _leigam_ »

Łukasz Johny pisze: 15 lut 2019, 17:25
_leigam_ jak oceniasz skalowalność Scythe przez pryzmat rozgrywki na dwie osoby?
Zdecydowaną większość moich gier była w 2 osoby i tylko parę razy zagrałem w 3 i 4. Były to też nowe osoby. Sam nie mam długiego stażu planszówkowego więc weź to też pod uwagę że moja ocena nie będzie jakaś bardzo miarodajna.
To że dobrze nam się grało świadczy liczba gier. Ewenementem było to że moja kobieta bardzo ją lubiła mimo że dużą część przegrywała ( a nie lubi przegrywać :D ). W fenrisie troszeczkę żałowałem że gramy kampanie tylko razem, tu polecam minimum 3-4 os (choć część elementów z kampanii przyda się później w grze 2 osobowej). 2 pierwsze dodatki fajnie wg mnie chodzą w 2 osoby. Dodatek Najeźdźcy nie kupuje się po to żeby grać w 6-7 osób tylko żeby mieć różnorodność mechanik (frakcje różnią się tam znaczącą od podstawowych)
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Łukasz Johny
Posty: 76
Rejestracja: 12 lut 2019, 14:04
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: jakie dodatki do Scythe?

Post autor: Łukasz Johny »

Spytałem, bo czasem słyszę opinię, ze Scythe dla dwóch osób się nie sprawdza. Tzn. ludzie narzekają, że za dużo miejsca na planszy jest wtedy. Twoja wypowiedź potwierdza, że niekoniecznie trzeba mieć przy stole 3-4 osoby, żeby się dobrze bawić w Scythe ;) Chociaż pewnie znajdą się i tacy, którzy bedą mieli całkiem odmienne poglądy ;p

W każdym razie dzięki za odopowiedź :)
„What is best in board games?
To crush your enemies, see them driven before you and hear the lamentation of their women.” Conan. ;D
Zapraszam na nasz blog UraburaGames, Instagram oraz Facebook
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 250 times
Been thanked: 112 times

Re: jakie dodatki do Scythe?

Post autor: hamish »

Jeśli jest za luźno, to dołączasz Automę albo dwie i już wszystko gra. Akurat Automa to bardzo fajny przeciwnik. Dobrze skrojony.
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
szurubur
Posty: 78
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:26
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: jakie dodatki do Scythe?

Post autor: szurubur »

Nie wiem gdzie spytać to tu spytam by nie zakładać kolejnego tematu, czy ktoś z forum posiada matę do gry w Scythe? Czy te parę cm robi różnicę w komforcie rozgrywki? Czy w ogóle warto w to inwestować?
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: jakie dodatki do Scythe?

Post autor: _leigam_ »

szurubur pisze: 18 lut 2019, 20:36 Nie wiem gdzie spytać to tu spytam by nie zakładać kolejnego tematu, czy ktoś z forum posiada matę do gry w Scythe? Czy te parę cm robi różnicę w komforcie rozgrywki? Czy w ogóle warto w to inwestować?
Nie mam, ale wydaje mi się że jak już to lepiej rozszerzenie planszy kartonowej. Chociaż nie wiem czy da się to jeszcze gdzieś dostać.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Dodatki do Scythe

Post autor: sajlenthill »

Hej, mam w planach zakup Scythe z dodatkiem ale nie wiem którym. Który najbardziej polecacie? Zaznaczam że w Scythe podstawkę już kilka razy grałem i że ten jeden dodatek nad którym się zastanawiam będzie tym jedynym przez dłuższy czas.

Z góry dziękuję za pomoc.
dominGeS
Posty: 167
Rejestracja: 26 gru 2015, 16:43
Lokalizacja: Sadlinki woj.Pomorskie
Has thanked: 102 times
Been thanked: 19 times

Re: Dodatki do Scythe

Post autor: dominGeS »

Chyba IGRAJAC Z WIATREM bym polecił. Każda partia będzie trochę inaczej ukierunkowana
Awatar użytkownika
black_currant
Posty: 15
Rejestracja: 07 sty 2019, 14:22
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: jakie dodatki do Scythe?

Post autor: black_currant »

Witam, mam pytanie odnośnie planszy modularnej, ciężko znaleźć jakieś opinie na jej temat.

Ktoś może mam jakieś doświadczenia w temacie? Czy sprawdza się jak w opisie?

Grywam głównie w dwie osoby więc takie urozmaicenie wydaje się atrakcyjne.
ODPOWIEDZ