Gra z przygodami która nie jest dungeon crawlerem

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Gra z przygodami która nie jest dungeon crawlerem

Post autor: Szpanerski »

Hej! Szukam gry przygodowej która nie będzie dungeoncrawlerem. Wypunktuje może co mnie się podoba/czego szukam a czego nie:

NIE:
1. Nic w stylu Descent itd. - nie szukam gry w której rozstawiamy figurki i chodzimy je wybić.
2. Byłem bliski kupna AH 3edycji jednak 3.5h rozgrywka to za dużo. Max 2h na partię ;)
3. Niekontrolowana Losowosc - fajnie jakby można było modyfikować wyniki kostek w jakiś sposób przy walce/ testach


TAK:
1. Roznrodne postacie i ich rozwój
2. Karty przygod, wydarzeń w lokacjach itd
3. Maksymalnie regrywalana - fajnie jakby nie była oparta na scenariuszach mocno fabularnych
4. Dobrze działać już od 2 osob

Dla przykładu
1.Odpada Talizman, Descent, Runebound itp.
2. Mega podoba mi się Arkahm Horror 2edycja- jednak mocno losowa walka i testy- mało szans modyfikacji wyników meczyly nas po czasie
3. AH 3 edycja jak mówiłem jest z długą zdecydowanie a szkoda bo chyba już mniej losowa niż 2

Myślałem nad Stworze jednak nie znam opinii czy warta uwagi?

Co proponujecie?
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gra z przygodami która nie jest dungeon crawlerem

Post autor: Blue »

Arkham horror gra karciana/ seria legendary encounters? Ale nadal regrywalnosc raczej ograniczona niestety.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gra z przygodami która nie jest dungeon crawlerem

Post autor: donmakaron »

Może Fallout? Ma dziwny system punktacji, ale bardzo fajne przygody, które są dość regrywalne - część należy do scenariusza, a część jest generyczna. Jest rozwój postaci, jest kontrolowanie losowości kostek, działa na dwie osoby.

Z dziwolągów jeszcze Tales of Arabian Nights, chociaż w czasowo może przekraczać wyznaczony limit i z tą losowością różnie tu bywa, choć nie turla się wiadrami kostek jak w innych tytułach. Ale to raczej jako ciekawostka.
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Gra z przygodami która nie jest dungeon crawlerem

Post autor: Kilson »

Czy Robinson jest zbyt oczywistą odpowiedzią na Twoje pytanie? Nie wyklucza się z żadnym z punktów. Jest trochę losowy, ale jak sam napisałeś pasują ci karty wydarzeń, a więc pewnie i losowość z nimi związana.
Ale takiego klasyka to już pewnie masz/miałeś/grałeś ;)
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Gra z przygodami która nie jest dungeon crawlerem

Post autor: Golfang »

Ja powtórzę Horror w Arkham LCG - rozgrywka jest dość dynamiczna - nie przedłuża się. Fabularnie jest bardzo fajny. Regrywalność wysoka, ze względu na duże możliwości deckbuldingu oraz sporą ilość postaci.
Kolejna gra to także powtórka kolegi powyżej - Robinson. Gra jest bardzo fajna sporo scenariuszy oraz bardzo dużo scenariuszy fanowskich do ściągnięcia.
Ostatnie co mi przychodzi na myśl to Górą i Dołem. Nie do końca gra przygodowa - ale posiada w sobie mechanizm przygód fabularnych... mnie się podoba.
----------------
10% flamberg.com.pl
Szpanerski
Posty: 320
Rejestracja: 12 sty 2017, 23:46
Been thanked: 2 times

Re: Gra z przygodami która nie jest dungeon crawlerem

Post autor: Szpanerski »

Golfang pisze: 20 lut 2019, 07:35 Ja powtórzę Horror w Arkham LCG - rozgrywka jest dość dynamiczna - nie przedłuża się. Fabularnie jest bardzo fajny. Regrywalność wysoka, ze względu na duże możliwości deckbuldingu oraz sporą ilość postaci.
Kolejna gra to także powtórka kolegi powyżej - Robinson. Gra jest bardzo fajna sporo scenariuszy oraz bardzo dużo scenariuszy fanowskich do ściągnięcia.
Ostatnie co mi przychodzi na myśl to Górą i Dołem. Nie do końca gra przygodowa - ale posiada w sobie mechanizm przygód fabularnych... mnie się podoba.
Góra i dołem mam- fajne!

Co do AH LCG. Mega się przymierzam do tego. Jednak boję się ze trzeba minimum 2 podstawki? Ponad to mocno.fabularne scenariusze (mniej losowych zdarzeń) sprawia ze będę do tego siadać z nastawieniem "wiem co się wydarzy, więc się przygotuje lepiej niż ostatnio "

Idealna sprawa jest w AH LCG-wszystkie potwory i wydarzenia czy spotkania trafiają do jednego worka. Niby co rozgrywkę tę same ale jednak nie masz żadnego punktu zaczepienia co cię spotka. A jak już tyle.grasz ze się powielaja to kupuję dodatek. Coś w tym stylu oferuje Lcg? Czy mocniej fabularne?
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Gra z przygodami która nie jest dungeon crawlerem

Post autor: Golfang »

Szpanerski pisze: 20 lut 2019, 08:07 Idealna sprawa jest w AH LCG-wszystkie potwory i wydarzenia czy spotkania trafiają do jednego worka. Niby co rozgrywkę tę same ale jednak nie masz żadnego punktu zaczepienia co cię spotka. A jak już tyle.grasz ze się powielaja to kupuję dodatek. Coś w tym stylu oferuje Lcg? Czy mocniej fabularne?
Generalnie HwA LCG oferuje wątek fabularny. Jak grasz kolejny raz daną przygodę to faktycznie fabułą się nie zmienia i nie zaskoczy cię. Jednak losowość kart na ręce, losowość wyciąganych kart przeciwności, losowość żetonów podczas testów - daje ogromną regrywalność. Poza tym samo ułożenie talii daje ogromne możliwości kustomizacji. Ja gram solo dwiema postaciami. I już to daje ci ogromne możliwość kombinowania jakie postacie połączyć ze sobą. No i jak ci się to znudzi dokupić dodatkową sagę i masz nowe karty i nowe przygody i zabawa zaczyna się od nowa.
Jedyną dodatkową wadą może być czas potrzebny na złożenie talii. Do kiedy masz tylko podstawkę - sprawa jest prosta. Jednak ja mam juz podstawkę + dodatki Zapomniana Era oraz Szlak do Carcossy - i powiem ci nie jest już tak łatwo... w planach ciągle dunwich a niedawno wydali kolejną sagę...
----------------
10% flamberg.com.pl
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1408 times

Re: Gra z przygodami która nie jest dungeon crawlerem

Post autor: Cyel »

Może Time Stories ? Tam jest powtarzanie scenariuszy ale jest niejako wbudowane i w tematykę i w mechanikę gry (podróżnicy w czasie mogą parę razy wracać do tej samej sytuacji i rozwiązywać ją za każdym podejściem na różne sposoby, za każdym razem wiedząc nieco więcej o tym co się wydarzy)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5144
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 859 times
Kontakt:

Re: Gra z przygodami która nie jest dungeon crawlerem

Post autor: raj »

Stawka większa niż życie
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Gra z przygodami która nie jest dungeon crawlerem

Post autor: donmakaron »

Cyel pisze: 20 lut 2019, 09:11 Może Time Stories ? Tam jest powtarzanie scenariuszy ale jest niejako wbudowane i w tematykę i w mechanikę gry (podróżnicy w czasie mogą parę razy wracać do tej samej sytuacji i rozwiązywać ją za każdym podejściem na różne sposoby, za każdym razem wiedząc nieco więcej o tym co się wydarzy)
Tylko tam regrywalność jest minimalna.

Z maluchów był jeszcze Dungeoneer. Całkiem przyjemne, choć mały kaliber. Rozwijamy postać, wykonujemy misje i walczymy z przeciwnościami skierowanymi na nas przez innych graczy.
Awatar użytkownika
Grellenort
Posty: 351
Rejestracja: 29 wrz 2018, 22:53
Has thanked: 32 times
Been thanked: 98 times

Re: Gra z przygodami która nie jest dungeon crawlerem

Post autor: Grellenort »

Dungeoneera to już chyba ze świecą szukać, niestety :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Gra z przygodami która nie jest dungeon crawlerem

Post autor: rattkin »

Właściwie dlaczego odpada Runebound?
Awatar użytkownika
rolv
Posty: 23
Rejestracja: 24 lip 2018, 20:25
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra z przygodami która nie jest dungeon crawlerem

Post autor: rolv »

rattkin pisze: 24 lut 2019, 13:43 Właściwie dlaczego odpada Runebound?
Prawdopodobnie wpadł do jednego worka z Descentem przez figurki ;)
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 936
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 31 times
Been thanked: 116 times

Re: Gra z przygodami która nie jest dungeon crawlerem

Post autor: Koshiash »

Może Firefly?
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra z przygodami która nie jest dungeon crawlerem

Post autor: koczkodan »

stworze nie warte uwagi. nudy na pudy...
Awatar użytkownika
leoryk
Posty: 9
Rejestracja: 18 sty 2018, 16:43

Re: Gra z przygodami która nie jest dungeon crawlerem

Post autor: leoryk »

Jesli nie przeszkadzaja ci gry paragrafowe to moze this war of mine? Jest tam sporo nieprzewidywalnyvh zdarzen. Ja z kumplem bawie sie przednie nawet jak przyjedzie czolg i rozwali nam domek :D
Darkstorm
Posty: 832
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 124 times
Been thanked: 182 times

Re: Gra z przygodami która nie jest dungeon crawlerem

Post autor: Darkstorm »

rolv pisze: 24 lut 2019, 17:13
rattkin pisze: 24 lut 2019, 13:43 Właściwie dlaczego odpada Runebound?
Prawdopodobnie wpadł do jednego worka z Descentem przez figurki ;)
Tylko w Runebound nie ma figurek, które wybijamy:P Jedyne figurki to figurki bohaterów. Wg.mnie Runebound pasuje do wymagań.

AH LCG jest dobra ale jak wciągnie to strasznie droga. No i scenariusze mocno fabularne.
ODPOWIEDZ