Gra dla 10cio latki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
tadzikg
Posty: 203
Rejestracja: 02 lis 2011, 22:48
Lokalizacja: Warszawa/Rymanów

Gra dla 10cio latki

Post autor: tadzikg »

Hej, poszukuje gry planszowej dla siostrzenicy na urodziny dziesiąte. Grać będzie raczej z dorosłymi (wujek, mama, babcia, tata). Co do liczby osób to 2-4. Raczej będzie to pierwsza gra, nie licząc grzybobrania i jednej partii eurobiznesu :) Zainteresowania to księżniczki i wróżki xd ale myślę, że nie będę szedł w tym kierunku :) ma jedną rozgrywkę myślę przeznaczyć max 1 godz.
Zastanawiałem się nad:
Gorący ziemniak, scrabble, super farmer, rummikub, 5 sekund.
Człowiek nie potrzebuje żadnej religii, gdy nie ma problemów.
TOKULIGOWSKI
Posty: 48
Rejestracja: 20 lis 2014, 15:33
Has thanked: 22 times
Been thanked: 5 times

Re: Gra dla 10cio latki

Post autor: TOKULIGOWSKI »

Polecam bardzo kolorowe i łagodne Takenoto oraz losowe i sprawiające dużo radości Brzdęk!. U mojego jedenastolatka sprawdziło się jeszcze Kakao i Domek.
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: Gra dla 10cio latki

Post autor: Koziełło »

Ostatnio ilekroć gram z okołodziesięciolatkami furorę robią Tajniacy. Sam nie wiem czemu. :shock:
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra dla 10cio latki

Post autor: anna26 »

Domek
Kakao
Splendor/Majestat
Ubongo
patchwork ale to 2 osobowe
Azul
Z prostszych Rekin
Kingdomino

we wszystko gram z moja 6 latka i lubi
TAKENOKO u nas nie wypaliło
U znajomych jeszcze się sprawdza dixit
Festiwal lampionow
Z 6 i 9 latka
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gra dla 10cio latki

Post autor: rastula »

Śpiąca królewna pasuje idealnie....
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Gra dla 10cio latki

Post autor: Kilson »

TOKULIGOWSKI pisze: 25 lut 2019, 13:59 ... kolorowe i łagodne Takenoto ...
Nie grałem w to więc nie będę polecał, ale jak kogoś interesuje, to widziałem wczoraj w jednym Auchanie w Warszawie zdaje się za ok. 90zł Takenoto + Timeline Dinozaury.
Awatar użytkownika
mbuka
Posty: 138
Rejestracja: 07 wrz 2013, 12:44
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 10 times

Re: Gra dla 10cio latki

Post autor: mbuka »

Pierwszą grą, którą pokazałem i wprowadziłem 9-letnią siostrzenicę w planszówki było Takenoko i sprawdziło się znakomicie.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra dla 10cio latki

Post autor: Kin@a »

tadzikg pisze: 25 lut 2019, 13:50 Hej, poszukuje gry planszowej dla siostrzenicy na urodziny dziesiąte. Zainteresowania to księżniczki i wróżki xd ale myślę, że nie będę szedł w tym kierunku :)
Ja myślę, że powinieneś iść w tym kierunku bowiem tematyka, zgodna z zainteresowaniami dziewczynki, na pewno wpływa na chęć zagrania.

W związku z tym polecam Majestat: Królewska korona. Nie jest droga, ok 80zł

Jako następną planszówkę sprezentowałabym kultowe Carcassonne (najlepiej BB6) z dodatkiem Smok i księżniczka (ale to już jest większy wydatek).
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla 10cio latki

Post autor: gregos »

A ja polecę Small World oraz Tokaido.
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Gra dla 10cio latki

Post autor: Leszy2 »

"Grać będzie raczej z dorosłymi (wujek, mama, babcia, tata). "

Wydaje mi się, że tu nie chodzi o to aby dobrać grę do wieku 10-cio latki, bo 10 lat to na tyle dużo, że może grać praktycznie w każdą grę, ale aby dobrać grę pod osoby dorosłe (wujek, mama, babcia, tata). Po pierwsze tak, aby gra nie była zbyt dziecinna, a pod drugie..., i tu należy postawić ważne pytanie, czy wymienieni dorośli mieli do czynienia z planszówkami? Ja z moim 8 letnim bratankiem gram w Pola Arle, dorosłą Agrikocę, Kupców i korsarzy, Simurgha, ale nie każdy dorosły będzie miał wenę aby rozkminić coś co pierwszy raz widzi, a nazywa się to nowoczesna planszówka, i jeszcze dziecko nauczyć.
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Gra dla 10cio latki

Post autor: WieszKto »

Do gry z mamą babcią ciocią wujkiem sprawdzi się nieśmiertelne Wsiąść do pociągu Europa tylko nie wiem czy kolejowy klimat przemówi do księżniczki :)
bookworm
Posty: 32
Rejestracja: 27 paź 2018, 12:34
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra dla 10cio latki

Post autor: bookworm »

Zdecydowanie Gorący Ziemniak wersja familijna. Zapewne mała ma już mnóstwo zabawek z wróżkami i księżniczkami, a w tę planszówkę bez problemu można grać z rodzicami czy dziadkami. Dla moich dzieciaków kręcenie bączkiem i przerzucanie pluszowego ziemniaka na czas to niezła frajda :)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra dla 10cio latki

Post autor: Kin@a »

Dziadkowie raczej nie przepadają za tego typu grami imprezowymi, w których liczy się szybkość reakcji/wypowiedzi.
Poza tym GZ to nie jest typowa gra planszowa w klasycznym rozumieniu. Jej mechanika jest tak banalna, że można ją wręcz stworzyć samemu w domu, wymyślając pytania a nawet używając ..... prawdziwego ziemniaka :D
Na 10te urodziny warto dać coś, co podkreśli rangę tego wydarzenia.
Ja trzymałabym się ulubionej przez dziecko tematyki (nawet jeśli wujkowi :wink: wydaje się ona dziecinna to jednak nie on jest beneficjentem a z doświadczenia wiem, że nie ma nic gorszego aniżeli granie w grę, której klimat nie wzbudza należytego zainteresowania).
A tak na marginesie: w tym wieku księżniczek i wróżek nigdy za dużo :wink:
U mnie w rodzinie jest dziewczynka w podobnym wieku, która na fioła na punkcie koni. Wszystko co w jakikolwiek sposób nawiązuje do tej tematyki automatycznie dostaje plusa "na wejściu". Uwzględniamy te "preferencje" przy zakupach. W końcu nie kupujemy prezentów pod siebie ani dla siebie, tylko dla niej. I tak "zanabyłam" końskie Monopoly, mimo iż na wersję klasyczną nawet bym nie spojrzała i jak pomyślę, że będę musiała w to grać to..... .
Wcześniej np. karciane Fasolki się nie spodobały ale gdy dałam ich niemiecką "końską" wersję (Wendy Pferdebasar) to urosły do miana ulubionej gry. ;)
kropka75
Posty: 58
Rejestracja: 06 mar 2018, 10:40
Been thanked: 3 times

Re: Gra dla 10cio latki

Post autor: kropka75 »

tadzikg pisze: 25 lut 2019, 13:50 Hej, poszukuje gry planszowej dla siostrzenicy na urodziny dziesiąte. Grać będzie raczej z dorosłymi (wujek, mama, babcia, tata). Co do liczby osób to 2-4. Raczej będzie to pierwsza gra, nie licząc grzybobrania i jednej partii eurobiznesu :) Zainteresowania to księżniczki i wróżki xd ale myślę, że nie będę szedł w tym kierunku :) ma jedną rozgrywkę myślę przeznaczyć max 1 godz.
Zastanawiałem się nad:
Gorący ziemniak, scrabble, super farmer, rummikub, 5 sekund.
Skąd pomysł na tego farmera? To gra dla pięciolatków. W dodatku mocno średnia.
Zbierasz zwierzaki, rzucasz kostką, przychodzi lis i je pożera. Zbierasz od nowa, przychodzi wilk i... jak wyżej.
Losowość plus pierdyliard królików. Taki klimat.

Myślę, że rady odnośnie Majestat są bardzo dobre.
Jak się przyjmie, będziesz mieć Carcassonne + Księżniczka i smok na kolejny prezent. :)

Scrabble tylko pod warunkiem, że młoda lubi język polski i jest w tym dobra. Inaczej gra pójdzie w kąt.
Rummikub odwrotnie, sprawdza się, gdy nie mamy problemu z matematyką i dodawaniem. :)

Karciane Śpiące królewny też są ok.
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Gra dla 10cio latki

Post autor: Golfang »

Gram z córką - 11 lat, w następujące tytuły:
- Góra i Dołem - bardzo fajna gra - gra raczej taktyczna ale dzieciom się najbardziej podobają fabularne wątki tej gry...
- Wsiąść do pociągu - bardzo fajna gra - kolorowa, prosta i dzieci uwielbiają bawić się plastikowymi elementami gry (wagonikami)
- Splendor - szybka i prosta gra
- Via Nebula - kolorowa prosta gra z bardzo fajnymi elementami
Generalnie gramy w wiele gier - ale te są topowe gry mojej córci.

Wczoraj kolega przywiózł dwie gry, graliśmy w 4kę i bardzo dobrze się dzieci bawiły (moja córka i kolegi córka):
- Colt Express - bardzo fajna zabawa - śmieszna, szybka i prosta.
- Domek - bardzo kolorowa i wciągająca gra - dzieciom spodobała się praktycznie od razu. Zasady są dość proste i łatwe do przyswojenia.
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ