Gra dla 6,5 latki w której troszkę trzeba czytać

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Gra dla 6,5 latki w której troszkę trzeba czytać

Post autor: anna26 »

Szukam gry planszowej do grania z córką czasem w wiekszym gronie w ktore by były jakieś karty przygody lub np cech postaci w ktorej mogła by przy okazji ćwiczyć czytanie. Grała i lubi takie tytuły jak kakao, carcassone, domek, azul, alhambra, majestat.
Myślałam nad 5 sekund lub small word ( tam czytanie cech postaci )ale moze cos lepiej pasuje aby polaczyc przyjemne czyli gre z nauka czytania ( pozyteczne ) Gra do 150 zł
Awatar użytkownika
kdsz
Posty: 1401
Rejestracja: 17 gru 2010, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 455 times
Been thanked: 303 times

Re: Gra dla 6,5 latki w której troszkę trzeba czytać

Post autor: kdsz »

Przejrzałem gry, w które cisnęliśmy z córką gdy miała 6 lat. Z tekstem na kartach była tylko Metropolia. No i Cardline Zwierzęta oraz Fauna Junior, ale tu czytania za dużo nie ma - tylko nazwy zwierzaków.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra dla 6,5 latki w której troszkę trzeba czytać

Post autor: Kin@a »

Ja proponuję Ego Family oraz Dawno, dawno temu...
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Gra dla 6,5 latki w której troszkę trzeba czytać

Post autor: krzyss »

Talizman? Sporo czytania.
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Gra dla 6,5 latki w której troszkę trzeba czytać

Post autor: anna26 »

Dziękuję za propozycję przyjrzę się propozycjom Jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to poproszę. Zapomniałam dodać , że dobrze by było aby gra była max na godzinę chyba że by była bardzo ciekawa to 1,5 godz. Dobrze by też było abym ja się przy tym nie zanudziła stąd np Talizman odpada
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: Gra dla 6,5 latki w której troszkę trzeba czytać

Post autor: autopaga »

Bardzo polecam nie do końca grę, a komiks paragrafowy Hokus i Pokus od foxgames. Rewelacja moim zdaniem, najpierw córka (1 klasa sp) przeszła sama, potem przeszedłem drugi raz razem z nią, jest i czytanie i na spostrzegawczość i kilka łamigłówek, jak za cenę 20 kilka złotych świetna sprawa. Regrywalność minimum 2 razy, z przerwami myślę że 3-5 razy może dziecko do tego wrócić. Piękna kreska i decyzje podczas czytania.
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: Gra dla 6,5 latki w której troszkę trzeba czytać

Post autor: dave8 »

Ja czekam na pluszowe opowieści.
Sporo narracji i czytania a do tego i przygoda.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gra dla 6,5 latki w której troszkę trzeba czytać

Post autor: Blue »

autopaga pisze: 02 mar 2019, 05:33 Bardzo polecam nie do końca grę, a komiks paragrafowy Hokus i Pokus od foxgames. Rewelacja moim zdaniem, najpierw córka (1 klasa sp) przeszła sama, potem przeszedłem drugi raz razem z nią, jest i czytanie i na spostrzegawczość i kilka łamigłówek, jak za cenę 20 kilka złotych świetna sprawa. Regrywalność minimum 2 razy, z przerwami myślę że 3-5 razy może dziecko do tego wrócić. Piękna kreska i decyzje podczas czytania.
phi 3-5 razy :D. Tyle to przeszliśmy w pierwsze dwa dni ;). Młody (6lat) sie zakochał w tym. Przez dobre 2 tygodnie była to jego ulubiona "gra", teraz też by chętnie wrócił, ale my zniechęcamy, bo ile można(a sam nie czyta) ;).
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: Gra dla 6,5 latki w której troszkę trzeba czytać

Post autor: autopaga »

dave8 pisze: 02 mar 2019, 15:23 Ja czekam na pluszowe opowieści.
Sporo narracji i czytania a do tego i przygoda.
Ja również, już miały być ale niestety wydawca odesłał cały nakład do poprawki, coś było nie halo.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra dla 6,5 latki w której troszkę trzeba czytać

Post autor: Kin@a »

Blue pisze: 02 mar 2019, 16:28 Młody (6lat) sie zakochał w tym. Przez dobre 2 tygodnie była to jego ulubiona "gra", teraz też by chętnie wrócił, ale my zniechęcamy, bo ile można(a sam nie czyta) ;).
Trzeba go zmotywować do samodzielnego czytania.
My pracowaliśmy od początku systematycznie wg metody sylabowej (krakowskiej) i teraz w wieku nieco ponad 4 lat (ur w grudniu 2014) mały potrafi już samodzielnie czytać, jeszcze niezbyt płynnie ale idzie coraz lepiej.
Z tym, że on bardzo lubi wszelkie książeczki, z komiksów mamy na razie tylko Smerfy (to jedna z naszych ulubionych bajek), czas robudować "kolekcję".
Ciekawy wydaje się ten o piratach:
http://foxgames.pl/piraci
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gra dla 6,5 latki w której troszkę trzeba czytać

Post autor: Blue »

Trzeba, nie trzeba :). Mojego w ogóle nie ciągnęło do czytania, mieliśmy parę podejść, nie wychodziło, więc uznałem że lepiej nie zniechęcać niż na siłę cisnąć, teraz przyszedł czas że go cieszą książki i powoli uczymy przy okazji+w zerówce też ogarniają.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra dla 6,5 latki w której troszkę trzeba czytać

Post autor: Kin@a »

My uatrakcyjnialiśmy książki poprzez ograniczanie puszczanych bajek do minimum.
Do drugiego roku życia w ogóle ich nie oglądał, potem puszczaliśmy tylko jedną bajkę dzienne a od trzeciego roku kilka ale staramy się aby czas spędzony przed ekranem nie przekraczał łącznie jednej godziny w ciągu całego dnia (w praktyce są to zazwyczaj dwa półgodzinne seanse).
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Gra dla 6,5 latki w której troszkę trzeba czytać

Post autor: Blue »

Ludzie mają różnie spięte życie i same dzieciaki różnie reagują, nie ma jednego sposobu, generalnie jestem daleki do dyktowania komuś jak ma wyglądać wychowanie i nauka jego dziecka. Fajnie że się u Was taki tryb sprawdza, gratuluję :).
ODPOWIEDZ