klimat Piratów

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

klimat Piratów

Post autor: jnowaczy »

Witajcie
Szukam gry planszowej w klimacie Piratow, Fajnie jakby to była przygodówka z wyczuwalnym klimatem.Fajnie jakby się toczyła na morzu a najlepiej na morzu i lądzie. Odpada dead mans tell no tales bo to już mam.
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: klimat Piratów

Post autor: AnimusAleonis »

Rum & Bones: Second Tide
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
matten
Posty: 265
Rejestracja: 27 gru 2015, 20:36
Has thanked: 12 times
Been thanked: 7 times

Re: klimat Piratów

Post autor: matten »

Do głowy przychodzi mi Martinique. Gra nie jest może jakoś bardzo porywająca, ale czuć piracki klimat - jest poszukiwanie skarbów, zdobywanie łupów, tawerna... Tytuł dedykowany raczej młodszym graczom, ale nawet dobrze mi się grało z osobami nieobytymi z planszówkami. Często bywa na promocjach w okolicach 30 zł i za tę cenę można sprawdzić.
Top 3 moich ulubionych gier dla dwóch osób: 1. Patchwork // 2. Splendor // 3. 7 Cudów Świata: Pojedynek

Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/matten
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: klimat Piratów

Post autor: kastration »

Kupców i Korsarzy pewnie znasz. Jedni gnoją, inni lubią, ale pod względem powiązania tematu z klimatem i tym, co się robi, nie ma lepszej gry w tej kategorii. Długa, dość złożona, ale bez przesady, piracki klimat się wylewa, choć z dostępnością może być trudno. Jakkolwiek, przyszłościowo możesz choć poczytać recenzje.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: klimat Piratów

Post autor: Kin@a »

matten pisze: 03 mar 2019, 20:21 Do głowy przychodzi mi Martinique. Gra nie jest może jakoś bardzo porywająca, ale czuć piracki klimat - jest poszukiwanie skarbów, zdobywanie łupów, tawerna... Tytuł dedykowany raczej młodszym graczom, ale nawet dobrze mi się grało z osobami nieobytymi z planszówkami. Często bywa na promocjach w okolicach 30 zł i za tę cenę można sprawdzić.
Piraci znajdują się "w kregu naszych zainteresowań" w związku z czym mamy tych gier trochę.
Nie polecam Martynique (nabyliśmy ją za 20zł nową) i leży na półce, a w użyciu są poniższe gry:
PIRACI: KARAIBSKA FLOTA
KUPCY I KORSARZE
JAMAICA
WIELKA UCIECZKA (Cartagina)
karcianka KORSAR
ARRR (dwuosobowa ale śliczne grafiki)

Mamy jeszcze dodatek ODKRYWCY I PIRACI do gry CATAN
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: klimat Piratów

Post autor: berem »

Blackbeard od GMT.
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: klimat Piratów

Post autor: jnowaczy »

Dziękuje bardzo za wszystkie propozycje. Kupcy i korsarze rozważam od dawna ale dostępność masakrycznie ciężka, Wybór padł na Blackbeard, wystarczy, ze od GMT a po za tym chyba najbardziej złożona ze wszytskich oraz oczekuje na Skull Tales: Full Sail! i moja kolekcja wypełni się Piratami. Żagle na horyzoncie!!!!!!
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
ODPOWIEDZ