Gra detektywistyczna dla 2 graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Pele44
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2019, 16:35

Gra detektywistyczna dla 2 graczy

Post autor: Pele44 »

Witam :)

Szukam gry, w którą można zagrać z rodzicem (więc dla 2 osób). Byłem dzisiaj w sklepie, by poszukać inspiracji i znalazłem Detektywa. Trochę mnie tutaj odstraszyła konieczność korzystania z internetu podczas gry. Po przejrzeniu tego forum zaciekawiła mnie gra Sherlock Holmes: Detektyw doradczy. Wygląda to super, chociaż trochę szkoda, że brak tu jakiejś mechaniki. Zdecydowałbym się na tę grę, ale trochę odstrasza mnie 150 zł za coś w co można zagrać tylko raz. Gdyby to było tylko dla mnie to bym zagrał i odsprzedał, ale docelowo to ma być gra, która zostanie u rodzica, by móc w przyszłości również po nią sięgnąć.

Czy znacie jakieś gry detektywistyczne, w które można zagrać więcej niż raz? A jeśli nie to co podobnego polecicie w stylu "detektywistycznym"? Fajnie, gdyby można było przy takiej grze pogłówkować i żeby nie miała zbyt mocno skomplikowanej mechaniki. Bez różnicy czy będzie się wspólnie coś rozwiązywało czy grało przeciwko sobie.

Pozdrawiam
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra detektywistyczna dla 2 graczy

Post autor: Kin@a »

Mam i polecam tylko dla dwóch osób:

Mr. Jack z dodatkiem / Mr. Jack in New York
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Gra detektywistyczna dla 2 graczy

Post autor: trance-atlantic »

Scotland Yard - poziom skomplikowania zasad niemalże zerowy, poziom emocji - więcej niż zadowalający. :)

Na dwie osoby da się spokojnie grać, chociaż wtedy jedna osoba musi ogarniać wszystkich detektywów (ale przynajmniej podejmuje decyzje takie, jakie chce). Minusem jest mimo wszystko niezbyt duże zróżnicowanie poszczególnych rozgrywek pod względem tego, co w grze robimy, chociaż mało regrywalną bym na pewno jej nie nazwał. No i absolutnie nie da się tutaj grać wspólnie przeciwko grze.

Mr. Jack też brzmi nieźle, można zacząć od wersji pocket, która da wam przedsmak "dużej" gry.
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
autopaga
Posty: 1402
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Gra detektywistyczna dla 2 graczy

Post autor: autopaga »

Mr. Jack pocket jest spoko jeżeli chodzi o gry z mechaniką, zapewnia regrywalność i jest jak najbardziej klimat dedukcji. A Kroniki Zbrodni są bardzo fajną grą scenariuszową z zerowym progiem wejścia i scenariuszem wprowadzającym zamiast instrukcji. Smartfon w niczym nie przeszkadza. Detektywa odradzam, jest ciężki i długi.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2015
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1487 times
Been thanked: 1141 times

Re: Gra detektywistyczna dla 2 graczy

Post autor: Bruno »

Akurat w Sherlocka zagrasz co najmniej 10 razy i zdąży Wam się znudzić :wink: W tym przypadku - piszę to z całym szacunkiem - widać, że to jest gra sprzed kilkudziesięciu lat... Dużo nowocześniejszą wersją jest właśnie Detektyw (Portalu).
Nie grałem w polecane tu Whitechapely/Mr Jacki etc., ale uważam, że wrażenia, jakie oferuje Detektyw - pod warunkiem wczucia się graczy w role śledczych - warte są ceny tej gry i konieczności bycia online, nawet mając w pamięci, że to tylko 5 spraw (szóstą można domówić ze sklepiku Portalu wraz z portretami NPCów - te ostatnie wydają mi się "must have" do tej gry).
Jeśli natomiast upierasz się przy walorze "nieskończonej" regrywalności, to pamiętaj, że de facto polecane Ci wyżej gry nie są i nie mogą być stricte detektywistyczne (czyli polegające na rozwiązaniu konkretnej zagadki/śledztwa), będą to zwykłe gry logiczne, z lepszą lub gorszą mechaniką i otoczką, która ma udawać "śledztwo".
Być może "Kroniki Zbrodni" okazałyby się dla Was interesujące? (nie grałem, nie mogę polecić, ale stosunkowo często wychodzą nowe, niezbyt drogie scenariusze, więc "regrywalność" spora!)
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Pele44
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2019, 16:35

Re: Gra detektywistyczna dla 2 graczy

Post autor: Pele44 »

Zdecydowałem się na Mr. Jack + dodatek. Zdecydowała regrywalność. Detektywa i Kroniki sobie odpuszczę, ale w Sherlocka chętnie kiedyś zagram, gdy pojawią się tańsze oferty z drugiej ręki.

Dziękuję wszystkim za rady. I szczególne podziękowania dla Kin@a za wskazanie tej gry. Fajnie, że jest takie miejsce w sieci :) Pozdrawiam wszystkich, wątek można zamknąć.
ODPOWIEDZ