Gra podobna do Martwej Zimy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Parpie
Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2019, 22:54

Gra podobna do Martwej Zimy

Post autor: Parpie »

Cześć. Możecie polecić jakąś grę podobną do Martwej Zimy? Zauroczyła mnie ta gra, jednak czytałam, że najlepiej działa w 4 - 5 osobowym składzie, a praktycznie nie mam możliwości grać w tyle osób. Zazwyczaj gramy w 2, 3 ewentualnie w 6. :?
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Gra podobna do Martwej Zimy

Post autor: Probe9 »

Charakter gry niejako wymusza to, że im więcej graczy tym lepiej. Na dwie czy nawet trzy osoby takie gry zupełnie nie mają sensu bo to wtedy jest czysta kooperacja :)

Na 6 osób można próbować w Battlestar Galactica (chociaż też najlepiej w 5 osób ;p), ale ostrzegam, że gra trudno dostępna.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
koczkodan
Posty: 232
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:38
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Gra podobna do Martwej Zimy

Post autor: koczkodan »

pytanie czy chca full coop czy z motywem zdrajcy? jak to drugie to faktycznie bsg, 4-6 osob najlepiej. bije na glowe martwa zime. z dostepnoscia nie ma problemu, na allegro jest sporo uzywek. jesli full coop to martwa zima na 3 osoby powinna byc w miare ok.

przydaloby sie wiecej informacji co takiego zauroczylo autora akurat w martwej zimie. byloby latwiej cos doradzic.
ODPOWIEDZ