Konkretna gra na 2 osoby

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Konkretna gra na 2 osoby

Post autor: xxtomek93xx »

Cześć szukam małej podpowiedzi, jeżeli temat gdzieś już był to bym poprosił o przekierowanie.

Poszukuje gry 2 osobowej gdzie będzie to partia dosyć długa, angażująca (7 cudów świata - pojedynek w ogóle nie siadło). Posiadam Star Wars Rebelie, klimat i rozgrywka super. Tylko jednak nie chciałbym grać ciągle w jeden tytuł. Warto się przyjrzeć Wojnie o pierścień? Czy będzie zbyt podobna rozgrywka do SW:Rebelia ? A może warto zwrócić uwagę na jakieś inne tytuły? ;)
Caelremon
Posty: 26
Rejestracja: 07 mar 2017, 12:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Konkretna gra na 2 osoby

Post autor: Caelremon »

Posiadałem oba tytuły, i moim subiektywnym zdaniem są dosyć podobne. Jasne że klimat, podstawowa mechanika i wiele rozwiązań się różnią. Ale obie to gry strategiczno-przygodowe (lub wręcz przygodowe-strategiczne), z dużą losowoscia i podobnym balansem stron (hegemon militarny vs rebelianci). Mi przynajmniej dają podobne doznania z rozgrywki i choćby dlatego nie polecam zakupu WoP w ciemno. Lepiej obejrzyj jakieś gameplaye itp.

Z innych tytułów, myślałeś np o Zimnej wojnie? Dla mnie to wciąż absolutna czołówka dwuosobowek, no i kompletnie inna od SW Rebelia :)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Konkretna gra na 2 osoby

Post autor: warlock »

Jasne że klimat, podstawowa mechanika i wiele rozwiązań się różnią.
Czyli różni je praktycznie wszystko poza tym, że to rozbudowane gry z asymetrią stron konfliktu i walką opartą na kościach. W Rebelię grałem raz i absolutnie nie widzę powodu, dla którego nie warto mieć i Rebelii i Wojny o Pierścień.

Od siebie BARDZO polecam Zimną Wojnę (w kwietniu wyjdzie reedycja PL od wydawnictwa Phalanx, alternatywnie możesz polować na używaną III lub IV edycję).
Caelremon
Posty: 26
Rejestracja: 07 mar 2017, 12:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Konkretna gra na 2 osoby

Post autor: Caelremon »

Chodziło mi o to, że gry mogą mieć różną mechanikę i klimat, a mimo to rozgrywka może być do siebie podobna. Na pewno nie zgodzę się że te gry różni od siebie wszystko.
Ale nie będę się kłócił, jak mówię to moje subiektywne zdanie. Potrafię sobie wyobrazić, że ktoś może mieć w kolekcji obie gry i doskonale się bawić przy każdej.
Awatar użytkownika
czarny kapelusz
Posty: 165
Rejestracja: 20 wrz 2017, 23:19
Has thanked: 68 times
Been thanked: 74 times

Re: Konkretna gra na 2 osoby

Post autor: czarny kapelusz »

Cywilizacja Poprzez Wieki... jak dla mnie najlepsza gra na dwie osoby ( a i w 3 jest naprawdę dobrze).
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Konkretna gra na 2 osoby

Post autor: warlock »

Caelremon pisze: 13 mar 2019, 12:24 Chodziło mi o to, że gry mogą mieć różną mechanikę i klimat, a mimo to rozgrywka może być do siebie podobna. Na pewno nie zgodzę się że te gry różni od siebie wszystko.
Ale nie będę się kłócił, jak mówię to moje subiektywne zdanie. Potrafię sobie wyobrazić, że ktoś może mieć w kolekcji obie gry i doskonale się bawić przy każdej.
Ale nikt tu się nie kłóci ;). Jak najbardziej jestem w stanie zgodzić się z tym, że te gry wypełniają tę samą niszę w kolekcji ("hej, mamy całe popołudnie na jakiś mięsisty tytuł 1v1").
Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Konkretna gra na 2 osoby

Post autor: xxtomek93xx »

O w kwietniu ma wyjść zimna wojna. To chyba będzie ta gra która zagości w mojej kolekcji. A WoP sobie teraz daruje i kupię do kolekcji za jakiś czas (będzie w sam raz na prezent na święta). Co do cywilizacji to będę musiał dokładniej poczytać i zobaczyć kilka recenzji bo kiedyś oglądałem jakiś gameplay i niestety mnie do siebie nie przekonała
Awatar użytkownika
cycu
Posty: 42
Rejestracja: 17 lut 2019, 21:32
Has thanked: 20 times
Been thanked: 6 times

Re: Konkretna gra na 2 osoby

Post autor: cycu »

Jeżeli masz stałe osobę/osoby z którymi będziesz mógł grać to jak najbardziej kupuj Zimną Wojnę. Gra jest naprawdę angażująca i jak dla mnie warta każdych pieniędzy. Jednak dla mnie ma jedną większą wadę: ciężko wprowadzić do niej nowych graczy, osoba znająca karty i wiedząca co może się stać ma ogromną przewagę nawet jeżeli sugeruje na co uważać. Pierwsze takie partie są bardzo jednostronne co może niektórych zniechęcać. Po 3-4 partiach już jest ok i można spokojnie nieść bratnią pomoc/szerzyć demokrację :)
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1408 times

Re: Konkretna gra na 2 osoby

Post autor: Cyel »

Może to czego potrzebujecie to bitewniak a nie klasyczna planszówka :) ?

Większość bitewniaków ma dość złożone zasady a gry mogą być długie i wymagające. Osobiście polecam swoją ulubioną Warmachine, która jest solidnym, trudnym móżgożerem (to też może być wada, bo krzywa nauki jest super-stroma). Acz na rynku jest dużo tytułów zaspokajających różne potrzeby, też bardziej casualowych.

Rasowy bitewniak, nie planszówka udająca bitewniaka, ma regrywalność w zasadzie nieograniczoną. Sercem bitewniaków jest różnorodność, którą oferują - nawet jeśli znów spotkają się dwie takie same frakcje, to armie będą się różnić składem/wielkością, będą walczyć na za każdym razem innym terenie, rozgrywać inne scenariusze. Nie ma problemu by urozmaicać grę po swojemu, kreować scenariusze, całe kampanie...

Do tego dochodzi fajny element przy graniu w stałym składzie osobowym, czyli eskalacja zbrojeń. Na kolejne gry będziecie sobie przygotowywać nowe jednostki, by zaskoczyć czymś przeciwnika lub zniwelować przewagę, którą miał w poprzedniej rozgrywce. W miarę trwania tego procesu będzie też wzrastała Wasza zdolność do rozgrywania coraz większych i bardziej złożonych potyczek.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Konkretna gra na 2 osoby

Post autor: Golfang »

No to ja dorzucę swoje 4 grosze:
1. Sid Meiers Cywilizacja
2. Heroes of Normandie
3. Gears of War - jeśli lubicie kooperację
4. Warhammer Shadespire - jeśli chcesz bitewniaka (ten wydaje się dobry na początek) ale gra jest BARDZO szybka jak na bitewniaka

Specjalnie nie opisuję tych gier tutaj, abyś mógł przejrzeć na necie te tytuły i sam je ocenił.
----------------
10% flamberg.com.pl
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: Konkretna gra na 2 osoby

Post autor: Wosho »

Zerknij tez na stronghold 2 edycje nie jest droga.
I jesli takie klimaty Ci pasuja to Battlecon, karciany Mortal Kombat.
Plus jeszcze nie grałem ale Tyrants of underdark podobno ładnie chodzi na wszystkie ilości osób.
Awatar użytkownika
xxtomek93xx
Posty: 65
Rejestracja: 11 sie 2017, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 2 times

Re: Konkretna gra na 2 osoby

Post autor: xxtomek93xx »

No i zamówiłem zimną wojnę. Zobaczymy jak przyjdzie, czy się sprawdzi i nie poleci pod młotek.

Co do polecanych jeszcze gier to w sumie zacząłem się zastanawiać nad jakimś bitewniakiem lub coś w tym stylu. Może wiecie co jest najbardziej popularne lub od czego zacząć? Nie chciałbym jakiś niszowych gier w tym gatunku (może łatwiej kogoś by było znaleźć do grania jeżeli by była to dość popularna gra).
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1408 times

Re: Konkretna gra na 2 osoby

Post autor: Cyel »

Zerknij może najpierw na podobny temat, który był niedawno:

viewtopic.php?f=43&t=57650

Bitewniak to zazwyczaj spora inwestycja (również czasu i zaangażowania, bo to nie gra, którą się tylko wyciąga z pudełka i można się bez zobowiązań bawić a chwilę potem schować) więc polecałbym przed zakupem zobaczyć, czy jakieś lokalne sklepy np nie organizują pokazów (w Wawie np Paladynat albo FGB, warmaszynowcy mają swój klub w centrum i zapraszają do spróbowania - http://warmachina.com.pl/viewtopic.php?f=54&t=7380 , inne systemy pewnie rekrutują podobnie).
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
herbaliser
Posty: 6
Rejestracja: 21 gru 2016, 16:54

Re: Konkretna gra na 2 osoby

Post autor: herbaliser »

Polcam Tide of Iron - klimaty II Wojny Swiatowej. Duzo figurek i strategii. Ewentualnie Memoir 44 (II WS z figurkami ale bardziej losowa)
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Konkretna gra na 2 osoby

Post autor: AnimusAleonis »

xxtomek93xx pisze: 12 mar 2019, 20:49 Poszukuje gry 2 osobowej gdzie będzie to partia dosyć długa, angażująca (7 cudów świata - pojedynek w ogóle nie siadło). Posiadam Star Wars Rebelie, klimat i rozgrywka super. Tylko jednak nie chciałbym grać ciągle w jeden tytuł. Warto się przyjrzeć Wojnie o pierścień? Czy będzie zbyt podobna rozgrywka do SW:Rebelia ? A może warto zwrócić uwagę na jakieś inne tytuły? ;)
Zdecydowane +1 na War of the Ring: jest to jedna z najlepszych gier (a dla niektórych najlepszą) o wojnie która nie jest 'gra wojenną'.
Jedynie bym zasugerował obejrzenie jakiejś recenzji (SU&SD ma dość niezłą LINK) albo jakiegoś game play (wiele na jutubie), bo gra jest, moim zdaniem, bardziej złożona od SW: Rebelia i (co najmniej u nas) rozgrywki były trochę dłuższe.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
ODPOWIEDZ