Jak Gre Planszowa Kupic

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Lysy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Lysy »

Według tego:
http://www.boardgamegeek.com/browser.ph ... egoryid=10

Najlepsze Gry Fantasy PL to
1.http://www.rebel.pl/product.php/1,303/1 ... ty-PL.html
2.http://www.rebel.pl/product.php/1,371/1 ... phecy.html (bedzie niedługo PL)
3.http://www.rebel.pl/product.php/1,302/1 ... ones-.html
4.http://www.rebel.pl/product.php/1,302/5 ... roll-.html
5.DUNGEONEER
6.http://www.rebel.pl/product.php/1,371/8 ... lska-.html


Szukałem dosyć długo PL jest bardzo mało. Kopiowałem grę od góry do doły i wklejałem do http://www.rebel.pl zdarzało się dosyć często że nie było w ogóle tej gry w Rebel. Czy to jest w ogóle wiarygodny ranking Tych gier po PL? Bo jeśli tak to z pośród tych pięciu wybiorę jeden. Bo przykładowo Jaskinia Trolla jest na pewno rzadko spotykanym tytułem.


Odi - hmm ciekawe gdzie kupie Dungeoneer. W Rebel nie ma tej gry tylko same dodatki na allegro tak samo. ehhhh.....
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2008, 11:21 przez Lysy, łącznie zmieniany 1 raz.
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Lucf »

łysy ale męczysz ;) wejdź na http://www.galakta.pl tam ściągnij intrsukcję do runebound i przeczytaj całą. bedziesz znał mechanikę cel gry, i przyklade karty, figurki. wejdź na http://www.rebel.pl i looknij fotki ikomentarze. wejdź na boardgamegeek.com i looknij jescze więcej fotek.

i tak z każdą grą.
Awatar użytkownika
Lysy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Lysy »

Wiem że męczę już.
Miej więcej tak robiłem.
Dungeoneer - w sklepach są same dodatki po 49zł :| nie mogę znaleźć podstawowej wersji z plansza figurkami itp.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6441
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 568 times
Been thanked: 929 times

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Odi »

Każdy z tych 'dodatków' to podstawowa wersja. Możesz grać w nie osobno lub łączyć razem w dowolnej konfiguracji.

Gra dobra na początek bo... tania. Minusem jest słaba instrukcja. Ale funu daje, jak ktoś lubi przygodówki
Awatar użytkownika
Lysy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Lysy »

Cooo? Gdzie plansza gdzie karty gdzie postacie?? Czy tam wszystko jest w każdej wersji??!!

To jednak ten ranking to ściema ?
http://www.boardgamegeek.com/browser.ph ... egoryid=10

Bo według tego rankingu Blue Moon City jest najlepszy.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2008, 11:23 przez Lysy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Don Simon »

Lysy pisze:Cooo? Gdzie plansza gdzie karty gdzie postacie?? Czy tam wszystko jest w każdej wersji??!!
Przeczytaj instrukcje albo poogladaj zdjecia. Czyli posluchaj rad tych wszystkich, ktorzy to juz Ci kilka razy pisali...
W Dungeoneer nie ma planszy.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Lysy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Lysy »

Ok racja czas poczytać :) a nie męczyć forumowiczów;).
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: dasilwa »

Lysy tamten ranking dotyczy gier fantasy a nie gier przygodowych, a zdaje się że ty szukach gry przygodowej w świecie fantasy. To jest duża różnica.
Awatar użytkownika
Lysy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Lysy »

Teraz rozumiem. Więc dużego wyboru nie mam tylko Runebound, Dungeoneer, Prophecy (Przygodowo-Fantastyczny) czy coś jeszcze pominąłem?
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: janekbossko »

nie pominąłeś a dodałeś..Prophecy nie jest po polsku :) i nie wiem skad masz takie widomosci ze ma byc
Awatar użytkownika
Lysy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Lysy »

Wysyłał mi jeden z użytkowników forum Linka. Gdzie było napisane że Prophecy będzie we wrześniu\Październiku po PL.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: janekbossko »

Talizman bedzie po polsku ale nie ta czeska gra :)
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 25 times
Been thanked: 19 times

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Filip z Lublina »

dungeoneer jest sałbo wyważoną "gierką" dla dzieciaków. z tych dwóch brałbym runebounda bo mimo, iż nie uniknął paru krzaczków to jest grą ciekawszą dającą więcej możliwości.
ps.dungeoneery miałem dwa i to były jedyne gry, które kiedykolwiek sprzedałem. nikt nie chciał w to grać...
ps.faktycznie interesują Cię tylko polskojęzyczne gry?
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6441
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 568 times
Been thanked: 929 times

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Odi »

Happosai - nie popełnij 'błędu Pietrzucha'. Swego czasu użytkownik 'Pietrzuch' prosił forumowiczów o porady, jaką grę wybrać etc etc. Miała działać przede wszystkim na 2 osoby. Znalazły się tu osoby proponujące mu nawet Caylusa :)
A chłopak poszedł do sklepu, w sklepie było tylko Ryzyko, kupił to Ryzyko i... podobno świetnie się we dwójkę bawili

Jak dla mnie, Dungeoneer jest bardzo fajną gierką na początek. Kolorową, pełną interakcji, tanią. Nie ma co kierować się tym, że 'wymyślono już coś lepszego'. Wymyślono. Ale nie każdy od razu może pilotować F-16. Najpierw trzeba się nauczyć manewrów podstawowych na Orliku... :)
Awatar użytkownika
Lysy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Lysy »

A no rzeczywiście o Talisman była mowa. Sory

Okej zadam ostatni raz pytanie:P

Mam tylko wybór miedzy Runebound a Dungeoneer (Czy jeszcze jakiś tytuł mam wziąć pod uwagę?). Rozumiem że te gry są najciekawsze PL i lepszych nie znajdę w wymaganym przeze mnie gatunku Przygodowo-Fantastyczny.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2008, 12:36 przez Lysy, łącznie zmieniany 1 raz.
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 25 times
Been thanked: 19 times

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Filip z Lublina »

oczywiście masz rację, ale różnica pomiędzy ryzykiem a caylusem jest trochę większa niż między dungeoneerem a runeboundem;) poza tym uważam, że dungeoneer jest naprawdę słabo wyważony i może dać frajdę tylko na kilka spotkań, bo trudno nie dostrzec jego dużych wad. a skoro tak, to po co wydawać pieniądze? tym bardziej, że Lysy zaznaczył, że chce grę porządną;) a runebound w moim mniemaniu nie jest jakimś wielkim skokiem na głęboką wodę...
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6441
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 568 times
Been thanked: 929 times

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Odi »

Lysy - no to teraz sam zdecyduj, jaką grę masz kupić. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, prawdopodobnie są tam spotkania planszówkowe i możesz sprawdzić samodzielnie obie gry (są dosyć popularne). Niewykluczone, że w sklepie z planszówkami (jeśli masz taki blisko siebie) będą mieli otwarte egzemplarze - też możesz sobie pooglądać

Instrukcje obu gier są do ściągnięcia, recenzji jest masssa - po raz kolejny radzimy/prosimy: poczytaj je.
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: maluman »

maluman pisze:Uzupełnij w profilu miasto! Może gdzieś w pobliżu Ciebie są spotkania planszówkowe?
!
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Lysy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Lysy »

Tak wiem! rozumiem ale pytanie brzmiało jakie gry mam wziąć pod uwagę czy tylko te dwie czy może są jeszcze gry z podobnym poziomem jak one po Polsku. Już czytałem o Runebound i Dungeoneer. A tak po za tym mieszkam w małym mieście Szczecinek już uzupełniam profil, nie uzupełniałem go bo miasto jest małe i myślę że nie ma ludzi tutaj interesujących się grami planszowymi.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: janekbossko »

ile masz lat?
pytam powaznie...

a wracajac do temtu...czytajze zrozumieniem kazdy Ci powtarza ze sa 2 gry tylko o takiej tematyce po polsku (no jeszcze WoW ale kosztuje 200 zl i na 2 kiepsko chodzi) i basta.

Wybieraj...nikt za Ciebie decyzji nie podejmie...
Ja mialem obie i obie sprzedalem a tak samo jak Twoj koega bylem zafascynowany Magia i Mieczem...

Naprawde nie znasz angielskiego?
Awatar użytkownika
Lysy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Lysy »

Znam angielski ale przyjemniej by się grało po PL, zresztą mogę grać z osobą słabo znającą angielski i już gra się robi nie ciekawa. Wiem że męczę, jestem uciążliwy, zadaje dużo pytań i czasami je powtarzam. Jak mam chodź małą niepewność to pytam. Wszystko chcę mieć zamknięte na ostatnio kłódkę. W ogóle ten ranking mi namieszał kompletnie, nie zauważyłem że on jest fantasy, a ja szukam Fantastyczno-Przygodowy. Wiesz ja w ogóle nie mam zielonego pojęcia o co chodzi w takich grach, jedynie jaką planszówke grałem lepszą to Monopol, no i ogółem zdecydowałem o kupnie planszówki wczoraj i to jest wszystko spontanicznie robione, nic nie wiedząc napisałem na forum. Dlatego też prosiłem o wyrozumiałość i cierpliwość, rozumiem was że zaczyna to WKQ, ja też nie lubię tłumaczyć człowiekowi nie wiedzącym kompletnie nic o PC co to jest przykładowo wejście AGP a PCI-e.

Przepraszam Was I Dziękuje Za Wyrozumiałość, Cierpliwość, Pomoc:).

Pozdrawiam Was Serdecznie:).
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 25 times
Been thanked: 19 times

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Filip z Lublina »

no i jeszcze przyyytul mnie... ;)
Awatar użytkownika
Lysy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Lysy »

Nie no bez przesady heheh :).
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: maluman »

Nie padł jeszcze tytuł Drakon. A to w końcu była u nas gra roku.
http://galakta.pl/dzial_4.html
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
ODPOWIEDZ