Jak Gre Planszowa Kupic

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Lysy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Lysy »

Witam

Szukam gry planszowej z super klimatem, fabuła, grywalnością. Żeby gra ta się ciągnęła dosyć długo i się nie nudziła zbyt szybko:). Przykładowo Elf, Ork, Gnom każda postać ma jakiś atak,zręczność itp chodzimy po planszy, wyciągamy karty czy też od razu na polach jest jakiś quest (:P) i ogółem żeby to był wypas. Wiem widziałem post dla początkujących ale chciał bym żebyście się wypowiedzieli na ten temat i chciał bym wybrać to co mi najbardziej odpowiada i żeby nie było to lipa. Wobec tego proszę was o wyrozumiałość. Wiem że można wam zaufać :). AAa... i jeszcze jedno zasadnicze pytanie gdzie można tanio dostać gry planszowe.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: dasilwa »

Lysy pisze: AAa... i jeszcze jedno zasadnicze pytanie gdzie można tanio dostać gry planszowe.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.
http://www.gry-planszowe.pl/x.php/1,102 ... upic-.html

A jeśli chcesz tanio to proponuje zajrzeć do działu "Handel,wymiana"

Rozumiem, że szukasz gry przygodowej w klimacie fantasy. Jeśli ma to być gra po polsku to polecam Runebound, jeśli nie to bardzo fajną sprawą jest World of Warcraft: The Adventure Game.
Proponuje poczytać trochę forum bo podobnych tematów było dużo.
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: salmunna »

ej no, bez przesady. Wczoraj został założony wątek "Jaką grę fantasy wybrać" http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... f=1&t=6026
Forum to nie jest dział obsługi klienta, że zawsze odpowie na każde pytanie.
Awatar użytkownika
Lysy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Lysy »

salmunna - Prosiłem o wyrozumiałość... wiem rozumiem ciebie czytaj 100 razy ten sam wątek no ale kurde zrozum mnie nie chcę wziąć jakiegoś kiczu, tak jak reszta ludzi którzy zadają to samo pytanie.

dasilwa - Oczywiście chce po PL. Runebound - ta gra jest według ciebie najlepsza? Czy to zdanie też większości ludzi? I jeszcze jedno pytanie do was czytałem gdzieś ze do tych gier planszowych trzeba osobno księgi jakieś kupować itp. Możecie mi opisać w skrócie o co chodzi?
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: dasilwa »

Lysy pisze: dasilwa - Oczywiście chce po PL. Runebound - ta gra jest według ciebie najlepsza? Czy to zdanie też większości ludzi? I jeszcze jedno pytanie do was czytałem gdzieś ze do tych gier planszowych trzeba osobno księgi jakieś kupować itp. Możecie mi opisać w skrócie o co chodzi?
Nie powiedziałem czegoś takiego że Runebound jest grą najlepszą, ponieważ moimi ulubionymi grami są gry ekonomiczne, wojenne, strategiczne Czyli nie Runebound. Zaproponowałem Runebound bo spełnia twoje wymagania takie jak "Przykładowo Elf, Ork, Gnom każda postać ma jakiś atak,zręczność itp chodzimy po planszy, wyciągamy karty czy też od razu na polach jest jakiś quest". A przede wszystkim jest po polsku i nic ciekawszego po polsku nie znajdziesz w tej chwili z gie przygodowych typu fantasy. Osobno jakieś księgi to trzeba kupować do gier RPG a nie planszowych.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: waffel »

Po polsku z przygodowych fantasy kojarzę tylko Runebound i World of Warcraft, żadnej nie polecam bo moim zdaniem są nudne.
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: maluman »

Mam jakieś deja-vu jak patrzę na avatar Lysy'ego...

m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Lysy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Lysy »

Dobrze przeszukałem dokładnie to co wysłał mi Salmunna. I nadal mam parę pytań. Oczywiście szukam gry po polsku.

1. Czy możecie się bardziej wypowiedzieć na temat.
A.) Runebound
B.) Prophecy
C.) Descenta
D.) Talisman
2. Czy są lepsze gry niż te powyżej wymienione
3. Jak już wspominałem słyszałem coś o ksiegach mozecie mi opisac o co chodzi?.

Jestem niedoświadczonym graczem pierwszy raz nabędę taką grę. Tylko słyszałem jak w to się przyjemnie gra z opowiadań brata. Nie pamięta mój brat tytuły gry (grał w to dosyć dawno 10lat temu xD) ale mówił mi konkretnie że się grało dniami, były dodatkowa plansza Podziemia no i była fantasy, każda postać posiadała atak itp.

Wiem ze mógłbym wejść do sklepu internetowego i przeczytać na czym polega przykładowo Runebound ale wole przeczytać waszą recenzje tej gry. Nie obrażę się jeśli się rozpiszecie;).

Naprawdę proszę o wyrozumiałość bo ja nawet takiej gry na oczy nie widziałem dopiero w to wchodzę. Nie znam się kompletnie na tym... Macie ciężki orzech do zgryzienia xD hehehe;P.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2008, 23:14 przez Lysy, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Valmont »

Lysy pisze:
Ps. Jestem niedoświadczonym graczem pierwszy raz nabędę taką grę. Tylko słyszałem jak w to się przyjemnie gra z opowiadań brata. Nie pamięta mój brat tytuły gry (grał w to dosyć dawno 10lat temu xD) ale mówił mi konkretnie że się grało dniami, były dodatkowa plansza Podziemia no i była fantasy, każda postać posiadała atak itp.
To pewnie "Magia i Miecz", ale na dzień dzisiejszy nie ma już takiego uroku jak kiedyś..
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3237
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 60 times
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Veridiana »

a ja bym proponowała poczytać instrukcje do tych gier a nie recenzje. w recenzjach - jak zawsze - będzie wachlarz opinii, od "nuuuuudna" po "rewelacja, mogę grać dniami i nocami". w rezultacie niczego to nie rozstrzygnie.
ja czytam instrukcje do gier, bo mogę sobie wyobrazić jak się w nie gra. od recenzji człowiek tylko głupieje :wink:

p.s. znaki przestankowe służą nie tylko ozdobie tekstu... 8)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9433
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: MichalStajszczak »

Może niech Lysy poczeka na Talisman, bo to gra do Magii i miecza najbardziej zbliżona :D . Prawdopodobnie spełnia wszystkie postawione przez niego warunki (choć mnie się znudziła juz w trakcie pierwszej partii).
Awatar użytkownika
Lysy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Lysy »

Czekać na Talisman ;> a ile to ja mam czekać na wydanie?
To w jaki sposób w to grałeś jak tego jeszcze nie wydali? (chyba ze grałes po ENG) ;).

Veridiana - okej i tak zrobię;)). Ale zanim będę czytał instrukcje muszę wiedzieć jakie fantasy są najlepsze (zarzućcie pięć tytułów), spośród tych pięciu wybiorę jeden.
Awatar użytkownika
Lysy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Lysy »

Nie no aż tak mi się nie spieszy ;). Okej Talisman widzę że będzie na dniach :). Myślę że wychwycę instrukcje PL do niego :). A tak po za tym widzę że Runebound ma dużo dodatków dostępnych i nadal wychodzą następne ;))jak się znudzi jedna talia dokupuje się nowa :). To mi się na wstęp podoba.
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: maluman »

maluman pisze:Mam jakieś deja-vu jak patrzę na avatar Lysy'ego...
m.
Eureka:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/membe ... file&u=411
m.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2008, 08:36 przez maluman, łącznie zmieniany 1 raz.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: mst »

dasilwa pisze:
Lysy pisze:I jeszcze jedno pytanie do was czytałem gdzieś ze do tych gier planszowych trzeba osobno księgi jakieś kupować itp. Możecie mi opisać w skrócie o co chodzi?
Osobno jakieś księgi to trzeba kupować do gier RPG a nie planszowych.
Lysy pisze:3. Jak już wspominałem słyszałem coś o ksiegach mozecie mi opisac o co chodzi?.
A może chodzi o Instrukcje do gry zwane też w skrócie regułami lub zasadami, no ale je dostaje się zwykle razem z planszówką. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: FormatC »

dasilwa pisze:
Lysy pisze:I jeszcze jedno pytanie do was czytałem gdzieś ze do tych gier planszowych trzeba osobno księgi jakieś kupować itp. Możecie mi opisać w skrócie o co chodzi?
Osobno jakieś księgi to trzeba kupować do gier RPG a nie planszowych.
Lysy pisze:3. Jak już wspominałem słyszałem coś o ksiegach mozecie mi opisac o co chodzi?.
Gry RPG (http://pl.wikipedia.org/wiki/Gra_fabularna) i planszowe przygodowki fantasy to zupelnie rozne gry. Zeby moc pograc w RPG to trzeba sie troche wysilic - poczytac wspomniane "ksiegi" (zwane czasem podrecznikami ;) ), popisac jakies historie postaci, pomyslec troche o charakterze/psychice takiej postaci itd., dodatkowo, jedna osoba z Druzyny (zwana czasem Mistrzem Gry) musi, oprocz jeszcze dokladniejszego poczytania "ksiag" i opracowania kilku(nastu) postaci wiecej ;), wymyslic i przygotowac scenariusz dla swoich graczy (ewentualnie skorzystac z jakiejs gotowej przygody). Ogolnie - jest z tym troche zachodu ale wrazenia sa nieporownywalne z jakakolwiek przygodowa planszowka, ktorej swiat jest mocno ograniczony i w ktorych questy przewaznie sprowadzaja sie do a) ubijania mobkow b) rzutow kostka.

Co do Runebounda, to nie wiem, ale w Warcrafta raz gralam i bylo nuuuuuuuuuuuuuudno, zdecydowanie nie polecam. Jesli Talisman to rzeczywiscie Magia i Miecz w nowej szacie graficznej to tez nie polecam. MiM byl moze dobry zeby w niego zagrac raz na jakis czas 10 lat temu. Prophecy ani Descenta nie znam. Znam za to Dungeoneera, ktory moze najwyzszych lotow nie jest i pewnie za czesto nie da sie w niego grac, ale przynajmniej jest w miare wesoly i przede wszystkim tani... ;)
Awatar użytkownika
Lysy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Lysy »

mst pisze:
dasilwa pisze:
Lysy pisze:I jeszcze jedno pytanie do was czytałem gdzieś ze do tych gier planszowych trzeba osobno księgi jakieś kupować itp. Możecie mi opisać w skrócie o co chodzi?
Osobno jakieś księgi to trzeba kupować do gier RPG a nie planszowych.
Lysy pisze:3. Jak już wspominałem słyszałem coś o ksiegach mozecie mi opisac o co chodzi?.
A może chodzi o Instrukcje do gry zwane też w skrócie regułami lub zasadami, no ale je dostaje się zwykle razem z planszówką. :wink:

Sory ale zanim napisałem posta dostałem już odpowiedzi na pytanie z księgami:).
Awatar użytkownika
Lysy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Lysy »

FormatC - Dosyć to ciekawe ;) ale ile z tym zachodu będzie żeby rozpocząć rozgrywkę;).
Awatar użytkownika
Lysy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Lysy »

To jak możecie mi podać najczęściej wspominane gry fantasy na tym forum z 5 tytułów. Bo nie mogę znaleźć żadnego rankingu w Googlach. A chce już powoli szykować się do kupna.
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: maluman »

Lysy pisze:To jak możecie mi podać najczęściej wspominane gry fantasy na tym forum z 5 tytułów. Bo nie mogę znaleźć żadnego rankingu w Googlach. A chce już powoli szykować się do kupna.
Oto gry Fantasy według rankingu ogólnoświatowego (dość wiarygodnego):
http://www.boardgamegeek.com/browser.ph ... egoryid=10

Uzupełnij w profilu miasto! Może gdzieś w pobliżu Ciebie są spotkania planszówkowe?

pozdrawiam, m.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2008, 09:55 przez maluman, łącznie zmieniany 1 raz.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Rathi »

Lysy:
Na Twoim miejscu zaczalbym od wpisania nazwy miasta, w ktorym mieszkasz. Pozniej poszukalbym graczy z tego miasta. Pozniej poprosilbym o przyniesienie tych gier, ktore Cie interesuja i zagranie w nie. W ten sposob unikniesz rozczarowania. Kazdy gracz ma inny gust i to co podoba sie Tobie, niekoniecznie spodoba sie innym. I odwrotnie.
Lysy pisze:A.) Runebound
Po polsku. Ma sporo dodatkow po polsku i jeszcze wiecej po angielsku. Jedni mowia, ze jest nudny, inni sa zachwyceni.
Lysy pisze:B.) Prophecy
C.) Descenta
Nie ma polskiego wydania tych gier. I prawdopodobnie nigdy nie bedzie.
Lysy pisze:D.) Talisman
To jest odswiezone wydanie Magii i Miecza. Podobno troche poprawione. Raczej tylko dla ogromnych milosnikow, ktorzy musza miec wszystko co jest zwiazane z MiM, niezaleznie od jakosci (co nie oznacza, ze z jakoscia tej gry jest cos nie tak).
Lysy pisze:2. Czy są lepsze gry niż te powyżej wymienione
I tak i nie. Wszystko zalezy od gustu.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: maluman »

Warto też rzucić okiem na Science Fiction:
http://www.boardgamegeek.com/browser.ph ... egoryid=16
z tego względu, że również tutaj są tytuły Fantasy (np. Twilight Imperium 3rd)

m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Lysy
Posty: 26
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:13
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Lysy »

Rathi - To nie wystarczy przeczytać instrukcji? bo przykładowo Veridiana mówi żebym przeczytał instrukcje i będę wiedział po tym czy mi się podoba czy też nie.


Maluman - Dzieki Wielkie.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: dasilwa »

maluman pisze:Warto też rzucić okiem na Science Fiction:
http://www.boardgamegeek.com/browser.ph ... egoryid=16
z tego względu, że również tutaj są tytuły Fantasy (np. Twilight Imperium 3rd)
W Twilight Imperium nie ma ani krzty Fantasy. To jest czyste Science Fiction.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 942 times

Re: Jak Gre Planszowa Kupic

Post autor: Odi »

Czytając ten wątek mam wrażenie, że forumowy dział 'Dla Nowicjuszy' należy bardzo mocno przebudować. Teraz wygląda w taki sposób, że właściwie niewiele można w nim znaleźć. Tzn można, ale w poszukiwaniu konkretów i 'mięska' trzeba się przedzierać przez różne wątki i dyskusje...
Przydałoby się jasno i prosto, z propozycjami tytułów, z poradami gdzie szukać informacji o grach i jak w ogóle się do tego zabierać etc etc

Lysy - twoim wyborem de facto są na dzień dzisiejszy tylko Runebound lub Dungeoneer, bo tylko one są po polsku. To nie są najlepsze gry na świecie, ale w kategorii przygodowych (a taką chcesz koniecznie) sprawdzają się całkiem nieźle.
W zimie ukaże się prawdopodobnie World of Warcraft:The Adventure Game po polsku. Jeśli do tego czasu nie chcesz czekać, to bierz Runebounda lub Dungeoneera.
Zastanawiam się też, czy zakupienie gdzieś na Allegro zwyczajnej polskiej Magii i Miecz lub Magicznego Miecza , nie byłoby najlepszym pomysłem. To wszak o tej grze mówił ten Twoj kolega.
Teraz sobie poczytaj o Rune. i Dung. i dokonaj wyboru. Jak gry wyglądają (karty, plansze, figurki etc etc) możesz zobaczyć na stronach sklepów, lub np w serwisie boardgamegeek.com
ODPOWIEDZ