Co dokupić do naszej kolekcji?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
MadejZO
Posty: 76
Rejestracja: 22 wrz 2018, 10:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: MadejZO »

Witam!
Gram w planszówki z dziewczyną, czasami z znajomymi. Raczej nie przepadamy za zbyt dużą ilością negatywnej interakcji, zwłaszcza za grami, które na tym bazują.
W swojej niesamowitej kolekcji posiadamy:
:arrow: Carcassone Big Box - gramy, lubimy, znajomi również. Gramy głownie z dodatkami: Kupcy i Budowniczowie, Karczmy i Katedry, Opat, Rzeka, Depesze i Złoto. Reszta dodatków średnio podchodzi. Z tego co czytałem wynika, że raczej nie ma sensu polować na kolejne dodatki. Najczęściej gramy w dwójkę.
:arrow: Osadnicy z Catanu - rzadko gramy z względu na to, ze często jedna lub nawet dwie osoby są zablokowane po fazie rozkładania i większość gry czekają na jeden lub dwa surowce. Frustrująca sytuacja...
:arrow: Teby - polubiliśmy, czasami gramy, łatwa i przyjemna. Szybko się tłumaczy znajomym i w sumie to tylko z nimi gramy. Była na dużej obniżce to kupiliśmy :P
:arrow: Robinson Crusoe - bardzo polubiliśmy, ale długo się rozkłada i jest dosyć skomplikowana. Często odpuszczamy na wieczór z znajomymi z względu na długie tłumaczenie i wysoki stopień skomplikowania. Jednakże sami dużo gramy.
:arrow: Dixit z dodatkami Marzenia oraz Wizje - bardzo lubimy, ale ostatnio graliśmy dziesiątki razy i znamy na razie karty na pamięć. Zawsze gramy z znajomymi lub rodziną.
:arrow: Gejsze- lubimy i czasami grywamy na początek wieczoru planszówkowego.
:arrow: Alias Party, Dobble itp. - gry imprezowe.

Zastanawiamy się nad:
:arrow: Via Nebula- aktualnie na promce za 60 zł. Dziewczynie się spodobała. Pytanie czy bliżej jej do Carcassona czy do Osadników.
:arrow: HMS Beagle- dodatek do Robinsona. Czasami gramy z siostrą i współlokatorką i zastanawialiśmy się nad kampanią. Pytanie czy rozkładanie tego nie będzie trwało 30 min.
:arrow: 7 cudów świata- cena nie za dużo i same pozytywy. Szybka rozgrywka też wydaje się fajna. Możliwość dodatków.
:arrow: Pandemic lub inny prosty i łatwy do wytłumaczenia tytuł kooperacyjny do grania z znajomymi.
:arrow: Wsiąść do pociągu- jednak czy to nie kolejne Carcassone?
:arrow: Coś innego ciekawego, czasami w dobrej cenie na promce.

Ostatnio na tym forum bardzo rzetelnie mi pomogliście dlatego tutaj wracam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: BartoszK »

Polecam:
- Osadnicy Narodziny Imperium (fajna karcianka o budowaniu swojego imperium)
- Inis (bardzo przystępne area control - jest negatywna interakcja :!: )
- Aeons End (kooperacyjna gra karciana - łatwa do ogarnięcia)
- Terraformacja Marsa (chyba przedstawiać nie trzeba :D )
- Detektyw: kryminalna gra planszowa (proste zasady, mega klimat, niestety nieregrywalne ale są i będą dodatki)
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: Blue »

MadejZO pisze: 18 mar 2019, 16:12 :arrow: Via Nebula- aktualnie na promce za 60 zł. Dziewczynie się spodobała. Pytanie czy bliżej jej do Carcassona czy do Osadników.
Ani do jednego ani do drugiego szczerze mówiąc, więc może być jako uzupełnienie ;).

:arrow: 7 cudów świata- cena nie za dużo i same pozytywy. Szybka rozgrywka też wydaje się fajna. Możliwość dodatków.
Jeżeli nie musi chodzić za dobrze na 2 osoby to ok, sama gra jest przyjemna, szybka i działa na 7 osób, a do tego czuć w niej trochę sensownej planszówki pomimo tego.

:arrow: Pandemic lub inny prosty i łatwy do wytłumaczenia tytuł kooperacyjny do grania z znajomymi.
Pandemica warto sprawdzić, ale nie w każdej ekipie zaskoczy z uwagi na syndrom gracza alfa.
:arrow: Wsiąść do pociągu- jednak czy to nie kolejne Carcassone?
Co za potwarz dla Wsiąść do pociągu ;). Nie, zupełnie nie Carcassonne. WDP to mój ulubiony "gateway", CSS nieznoszę, taka drobna różnica :D. Te gry nie mają ze sobą nic wspólnego oprócz tego że uchodza za dobre wprowadzenie.
:arrow: Coś innego ciekawego, czasami w dobrej cenie na promce.
Klub utracjuszy jest fajnym miksem różnych mechanik euro(głównie to worker placement, ale tu sie zbiera karty, tam punkty tam jeszcze coś innego w inny sposób itp) , jak kolekcja się tworzy to bym polecał, tylko nie wiem jak na 2 osoby, bo grałem tylko w 4.
bax1985
Posty: 46
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:36
Lokalizacja: Waganiec
Been thanked: 2 times

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: bax1985 »

Jeżeli ogarniacie Robinsona to podam coś co u mnie się sprawdziło a jest lżejsze od gry Trzewiczka. I ja też jechałem na carcassonne big box i osadnikach na początku.
Kooperacja Ghost stories do 4 osób z dodatkiem do 5 osób. Żona zachwycona trudna gra na 27 rozgrywek 1. Niezbyt skomplikowana, napewno łatwiejsze zasady niż Robinson chociaż pierwsza rozgrywka z instrukcją. Nawet 9 letni syn ogarnia zasady i bardzo lubi grać. Mamy też Robinsona ale nam nie podszedł.
Cyklady chociaż na 2 osoby bardzo kuleje zabawą zaczyna się min 3 osoby.

Kemet rewelacyjna gra dostępna w przedsprzedaży jednak leciwy klasyk.

Podchodzi nam również Istambuł bardzo przyjemna gierka.
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: BartoszK »

bax1985 pisze: 18 mar 2019, 18:51 Jeżeli ogarniacie Robinsona to podam coś co u mnie się sprawdziło a jest lżejsze od gry Trzewiczka. I ja też jechałem na carcassonne big box i osadnikach na początku.
Kooperacja Ghost stories do 4 osób z dodatkiem do 5 osób. Żona zachwycona trudna gra na 27 rozgrywek 1. Niezbyt skomplikowana, napewno łatwiejsze zasady niż Robinson chociaż pierwsza rozgrywka z instrukcją. Nawet 9 letni syn ogarnia zasady i bardzo lubi grać. Mamy też Robinsona ale nam nie podszedł.
Cyklady chociaż na 2 osoby bardzo kuleje zabawą zaczyna się min 3 osoby.

Kemet rewelacyjna gra dostępna w przedsprzedaży jednak leciwy klasyk.

Podchodzi nam również Istambuł bardzo przyjemna gierka.
Słyszałem plotki, że komuś się udało wygrać w Ghost Stories :P
Moim zdaniem autorzy przesadzili z poziomem trudności.
O wiele bardziej wolę Aeons End.

Nie wiem czy polecałbym autorowi posta Kemeta, czy Cyklady jak nie lubi negatywnej interakcji :D
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: krzyss »

Wsiąść do Pociągu nie ma nic wspólnego z Carcassonne. To całkowicie inne gry.
Jak nie graliście w tą grę to warto spróbować. Możecie spróbować wersję online chyba za darmo do kilku rozgrywek.

Tak jak Wsiąść do Pociągu tak i w grę Nowy Jork 1901 gra się bardzo dobrze. Może jest coś w tych grach podobnego w postaci kilku kart odsłoniętych które się dociąga. W tej grze również budujemy ale nie linie kolejowe lecz drapacze chmur. Prze ich budowę awansujemy w kolejne epoki. Budując staramy się zyskiwać przewagę przy ulicach jakie będą punktowały na koniec gry. Chętnie do niej wracamy.

Ostatnio trafił w nasze ręce Luxor (nominowana do gry roku 2018). No nie spodziewałem się, że może się tak przyjemnie grać. Negatywna interakcja na poziomie 0. Podbieranie skarbów na które ktoś poluje to raczej nie jest negatywna interakcja. Nikt w grze nie ginie, nic złego się nie dzieje, nie ma żadnych złych niespodzianek. Jest trochę kombinowania, aby wyciągnąć jak najlepszy wynik. Fajna gra, polecam.

Za niedużą kasę kupiliśmy ostatnio Majestat Królewska Korona. Minimalna ilość negatywnej interakcji między graczami. Bardzo przyjemna i szybka karcianka.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2019, 20:10 przez krzyss, łącznie zmieniany 1 raz.
MadejZO
Posty: 76
Rejestracja: 22 wrz 2018, 10:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: MadejZO »

Blue pisze: 18 mar 2019, 16:58
MadejZO pisze: 18 mar 2019, 16:12
:arrow: Wsiąść do pociągu- jednak czy to nie kolejne Carcassone?
Co za potwarz dla Wsiąść do pociągu ;). Nie, zupełnie nie Carcassonne. WDP to mój ulubiony "gateway", CSS nieznoszę, taka drobna różnica :D. Te gry nie mają ze sobą nic wspólnego oprócz tego że uchodza za dobre wprowadzenie.
Tutaj bardziej chodziło o dobre wprowadzenie, o coś lekkiego i przyjemnego. Planszą w sumie WDP przypomina Teby i jest też podobnym lekkim wprowadzeniem. Nie wiem czy potrzebujemy trzecią lekką grę.

Robinson już jest trudny. Myślałem o coopie troszkę prostszym. W Pandemicu jest możliwość wyboru 3 poziomów co też na pewno jest atutem.
krzyss
Posty: 979
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:14
Has thanked: 32 times
Been thanked: 32 times

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: krzyss »

MadejZO pisze: 18 mar 2019, 20:08
Blue pisze: 18 mar 2019, 16:58
MadejZO pisze: 18 mar 2019, 16:12

Co za potwarz dla Wsiąść do pociągu ;). Nie, zupełnie nie Carcassonne. WDP to mój ulubiony "gateway", CSS nieznoszę, taka drobna różnica :D. Te gry nie mają ze sobą nic wspólnego oprócz tego że uchodza za dobre wprowadzenie.
Tutaj bardziej chodziło o dobre wprowadzenie, o coś lekkiego i przyjemnego. Planszą w sumie WDP przypomina Teby i jest też podobnym lekkim wprowadzeniem. Nie wiem czy potrzebujemy trzecią lekką grę.

Robinson już jest trudny. Myślałem o coopie troszkę prostszym. W Pandemicu jest możliwość wyboru 3 poziomów co też na pewno jest atutem.
Polecam Ognisty Podmuch. Dobra gra kooperacyjna z możliwościami utrudnienia sobie rozgrywki.
Ale nie wiem czy da się kupić w normalnych pieniądzach bo chyba nakład się skończył.
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: BartoszK »

MadejZO pisze: 18 mar 2019, 20:08
Blue pisze: 18 mar 2019, 16:58
MadejZO pisze: 18 mar 2019, 16:12

Co za potwarz dla Wsiąść do pociągu ;). Nie, zupełnie nie Carcassonne. WDP to mój ulubiony "gateway", CSS nieznoszę, taka drobna różnica :D. Te gry nie mają ze sobą nic wspólnego oprócz tego że uchodza za dobre wprowadzenie.
Tutaj bardziej chodziło o dobre wprowadzenie, o coś lekkiego i przyjemnego. Planszą w sumie WDP przypomina Teby i jest też podobnym lekkim wprowadzeniem. Nie wiem czy potrzebujemy trzecią lekką grę.

Robinson już jest trudny. Myślałem o coopie troszkę prostszym. W Pandemicu jest możliwość wyboru 3 poziomów co też na pewno jest atutem.
No to Aeon's End :mrgreen:
Proste w zasadach, troszke trudniejsze do wygrania ;)
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
BartoszK
Posty: 221
Rejestracja: 11 lut 2019, 20:07
Lokalizacja: Tychy
Has thanked: 27 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: BartoszK »

krzyss pisze: 18 mar 2019, 20:12
MadejZO pisze: 18 mar 2019, 20:08
Blue pisze: 18 mar 2019, 16:58
Tutaj bardziej chodziło o dobre wprowadzenie, o coś lekkiego i przyjemnego. Planszą w sumie WDP przypomina Teby i jest też podobnym lekkim wprowadzeniem. Nie wiem czy potrzebujemy trzecią lekką grę.

Robinson już jest trudny. Myślałem o coopie troszkę prostszym. W Pandemicu jest możliwość wyboru 3 poziomów co też na pewno jest atutem.
Polecam Ognisty Podmuch. Dobra gra kooperacyjna z możliwościami utrudnienia sobie rozgrywki.
Ale nie wiem czy da się kupić w normalnych pieniądzach bo chyba nakład się skończył.
Jeszcze ew. Dead Man Tell No Tales. Ponoć lepsze od Pandemii. Sam nie grałem jeszcze ale planuję nabyć.
Przed zagraniem zapoznaj się z treścią instrukcji dołączonej do opakowania,
bądź skonsultuj się z twórcą lub wydawcą,
gdyż każda gra niewłaściwie zagrana zagraża twojej opinii lub zdrowiu.
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: p_olo86 »

A ja odradzę Pandemię. Po ograniu Robinsona, This war of mine i Posiadlości szaleństwa kupiłem Pandemię, myślę klasyk warto mieć w kolekcji, a przynajmniej ograć. Jak ja sie wynudziłem przy tej grze, ciagle to samo: dodaj kosteczke, zrób ruch, usuń kosteczkę. Zagrałem trzy razy i gra poszła na sprzedaż.
bax1985
Posty: 46
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:36
Lokalizacja: Waganiec
Been thanked: 2 times

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: bax1985 »

BartoszK pisze: 18 mar 2019, 18:54
bax1985 pisze: 18 mar 2019, 18:51 Jeżeli ogarniacie Robinsona to podam coś co u mnie się sprawdziło a jest lżejsze od gry Trzewiczka. I ja też jechałem na carcassonne big box i osadnikach na początku.
Kooperacja Ghost stories do 4 osób z dodatkiem do 5 osób. Żona zachwycona trudna gra na 27 rozgrywek 1. Niezbyt skomplikowana, napewno łatwiejsze zasady niż Robinson chociaż pierwsza rozgrywka z instrukcją. Nawet 9 letni syn ogarnia zasady i bardzo lubi grać. Mamy też Robinsona ale nam nie podszedł.
Cyklady chociaż na 2 osoby bardzo kuleje zabawą zaczyna się min 3 osoby.

Kemet rewelacyjna gra dostępna w przedsprzedaży jednak leciwy klasyk.

Podchodzi nam również Istambuł bardzo przyjemna gierka.
Słyszałem plotki, że komuś się udało wygrać w Ghost Stories :P
Moim zdaniem autorzy przesadzili z poziomem trudności.
O wiele bardziej wolę Aeons End.

Nie wiem czy polecałbym autorowi posta Kemeta, czy Cyklady jak nie lubi negatywnej interakcji :D
Nam się udało raz wygrać na najlatwiejszym poziomie w cztery osoby choć pewnie jak ślepej kurze ziarno się trafiło hehehe co nie zmienia faktu że gra pomimo poziomu trudności najczęściej wraca na stół. Odnośnie kemet i Cyklady to faktycznie masz rację... Umknęła mi info negatywnej interakcji.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: Blue »

p_olo86 pisze: 18 mar 2019, 20:17 A ja odradzę Pandemię. Po ograniu Robinsona, This war of mine i Posiadlości szaleństwa kupiłem Pandemię, myślę klasyk warto mieć w kolekcji, a przynajmniej ograć. Jak ja sie wynudziłem przy tej grze, ciagle to samo: dodaj kosteczke, zrób ruch, usuń kosteczkę. Zagrałem trzy razy i gra poszła na sprzedaż.
Grałem w Posiadłość 2ed, w Martwą Zimę, w Battlestar Galactica, w Nemesis z warianem co-opowym, w Arkham Horror, Descenta, Hexer von Salem(jak graliśmy ze złą zasadą to w zasadzie powiedziałbym że na poziomie pandemii, ale jak doszlismy do tego ze gramy źle to ocena spadła ;) ) i niestety Ghost Stories+ pewnie o czyms zapomniałem. W moim odczuciu wszystkie te gry są gorsze od Pandemii i dają mi mniej przyjemności z grania, co nie znaczy, że są złe. Chętnie w nie zagram(oprocz Ghost Stories), ale Pandemic jest w moim rankingu wyżej. Po prostu Pandemic to jest eurasek z optymalizacją, w pozostałych tych grach mechanika jest raczej pomocą do opowiadania różnych historii.

Ergo jak zawsze co człowiek to opinia.

Magic Maze cenie na rowni z Pandemią, Space Alert wyżej ale jednak motyw z real time w obu tych tytułach działa mocno.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2019, 22:07 przez Blue, łącznie zmieniany 5 razy.
Cyel
Posty: 2574
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1221 times
Been thanked: 1429 times

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: Cyel »

MadejZO pisze: 18 mar 2019, 16:12
:arrow: 7 cudów świata- cena nie za dużo i same pozytywy. Szybka rozgrywka też wydaje się fajna. Możliwość dodatków.
Ja akurat z tymi pozytywami się zgodzić zupełnie nie mogę. Dla mnie osobiście było to całkowicie pozbawione emocji przekładanie - ani dramatyczne, ani ekscytujące, ani satysfakcjonujące, ani barwne, ani zabawne. Pusta czynność, bez ducha, ot dajemy sobie karty, potem ta czynność się kończy i jest ogólne "whatever". Po zakończeniu nie potrafiłbym wskazać ani jednego "fajnego momentu" ani "sprytnego ruchu" ani "zaskakującej zagrywki", ogólnie tych rzeczy, które sprawiają, że gra pobudza emocje. Dla mnie - strata czasu.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: anna26 »

A moze zamki burgundii ? Prawie nie ma negatywnej interakcji a są fajne gilgotki w mózgu. Cena nie jest wysoka
Pandemia fajna ale pod warunkiem że nie gra się za czesto
Pociagi fajne ale raczej od 3 osob.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: Largo »

Jeżeli pociągi na dwie osoby to albo Kraje północy albo Europa z dodatkiem Zjednoczone Królestwo :D
Osobiście polecam tą drugą opcję. Świetna sprawa
MadejZO
Posty: 76
Rejestracja: 22 wrz 2018, 10:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: MadejZO »

Metodą odrzucania doszliśmy do wyboru:
-Via Nebula
-Osadnicy Narodziny Imperium
-7 cudów świata

Chcieliśmy jeszcze kupić Magię i Myszy, ale nie ma w sprzedaży i cena wydaję się zaporowa.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: KurikDeVolay »

VIa nebula to bardzo dobre wprowadzenie do większych eurasów, chociaż część ludzi za nią nie przepada.
Osadnicy to karcianeczka, też bardzo w porządku, niestety odrzuciła mnie polityka dodatków, działa tylko w zestawie Podstawka+jeden z dodatków. Dorzucenie kolejnych psuje grę.
7 Cudów Świata jest świetnym draftem, ale działa tylko przy większej grupie.
Moim zdaniem każda warta ogrania. Może Nebula ciut mniej, ale jako gateway na wyższy poziom planszowego wtajemniczenia? Tak samo dobra.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: Largo »

Jeżeli setting wam nie przeszkadza to o wiele lepiej, przynajmniej mi, grało się w 51. Stan master Set. Trochę więcej móżdżenia i to wszystko jakoś lepiej i fajniej działa niż w osadnikach. Gra daje większą satysfakcję.

Możecie również rozważyć grę 'Na skrzydłach'
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: Golfang »

Ja od niedawna mam Via Nebule - gra mnie i córce podeszła. Przyznam jednak że najlepiej gra się w 3 lub 4 osoby - dla 2 graczy to taki raczej wyścig szczurów kto pierwszy kupi najtańsze budynki... mniejszy wpływ ma strategia, bo miejsca jest dużo na planszy w większej grupie robi się trochę ścisk (oczywiście gramy z córcią w VIA w dwójkę i też się świetnie bawimy).
Jeśli mówimy o CATAN - mnie ta gra się podoba - córce nie za bardzo. Graliśmy w zespole 4 osobowym (4 osoby dorosłe) i faktycznie robi się ścisk na mapce. Dlatego planuję dokupienie Żeglarzy aby mapa była trochę większa.

Polecę Horror w Arkham LCG - ja gram solo, ale na 1 podstawce spokojnie mogą grać 2 osoby. Bardzo fajna klimatyczna kooperacja - jedyna wada to cena dodatków...
----------------
10% flamberg.com.pl
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: jakmis83 »

MadejZO pisze: 20 mar 2019, 08:17 Metodą odrzucania doszliśmy do wyboru:
-Via Nebula
-Osadnicy Narodziny Imperium
-7 cudów świata

Chcieliśmy jeszcze kupić Magię i Myszy, ale nie ma w sprzedaży i cena wydaję się zaporowa.
Na dwie osoby nie polecam 7 Cudów Świata, ponieważ ten tytuł jest niegrywalny na 2 osoby.
Ale 7 Cudów Świata Pojedynek mogę polecić, mimo że jest tam negatywna interakcja.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
MadejZO
Posty: 76
Rejestracja: 22 wrz 2018, 10:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: MadejZO »

Witam

Dziękuję za feedback. Zakupiliśmy Pandemię po okazyjnej cenie i Via Nebule. '
Myślę, że wrócę sobie do tego tematu przy kolejnych zakupach.
kropka75
Posty: 58
Rejestracja: 06 mar 2018, 10:40
Been thanked: 3 times

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: kropka75 »

Aż jestem ciekawa wrażeń w temacie Via Nebula?

Pisałeś, że nie potrzebujesz zbytnio trzeciej, lekkiej gry, a to jest bardzo lekka pozycja. :)
Gram w to z ośmiolatkiem.
No i zdecydowanie lepiej idzie w trzy osoby, niż w dwie.

***

Podpinam się pod post wyżej. Z innej bajki może na przyszłość Zamki Burgundii?
Jeszcze Hansa Teutonica - z takich innych, bardziej rozbudowanych i bywających w fajnych cenach.
No i Splendor albo Majestat - też inna bajka niż to, w co gracie.
MadejZO
Posty: 76
Rejestracja: 22 wrz 2018, 10:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: MadejZO »

kropka75 pisze: 25 mar 2019, 13:15 Aż jestem ciekawa wrażeń w temacie Via Nebula?

Pisałeś, że nie potrzebujesz zbytnio trzeciej, lekkiej gry, a to jest bardzo lekka pozycja. :)
Gram w to z ośmiolatkiem.
No i zdecydowanie lepiej idzie w trzy osoby, niż w dwie.
Niby tak, ale chętnie sprawdzimy workmen placment. No i cena była zbyt kusząca 😂. Jutro kurier dotrze, więc będzie grane. Podejrzewam, że Teby pójdą na sprzedaż bo w ogóle nie gramy.

Pandemia potrzebna bo bardzo lubimy koopy, a Robinosn jest ciężki i długi więc nie zawsze jest czas i moc na partyjke.
MadejZO
Posty: 76
Rejestracja: 22 wrz 2018, 10:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Co dokupić do naszej kolekcji?

Post autor: MadejZO »

Witam!
Wczoraj dwie partyjki rozegrane w trybie 2 osobowym. Gra bardzo łatwa i raczej wydaje się lepiej śmigać na 3-4 osoby. Więcej źródeł, większa rotacja kontraktów. Czekam aż wpadną znajomi i ląduje na stole. Zwłaszcza, że znajomi raczej grają tylko u nas więc nie są jacyś mega wtajemniczeni w planszówki.
ODPOWIEDZ