Euro bez krótkiej kołderki dobrze działające na 2 osoby?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Euro bez krótkiej kołderki dobrze działające na 2 osoby?

Post autor: Blue »

Taką mam zagwózdkę. Z żonką graliśmy ostatnio w Najeźdźców z pólnocy i padł tekst, że fajne, tylko zawsze w tych grach albo wyścig, albo na wszystko brakuje, że by się chciała spokojniej porozbudowywać itp.

To mi się trochę kłóci z rywalizacyjnymi grami optymalizacyjnymi, ale może o czymś nie wiem i są takie tytuły, gdzie nie czuć mega presji, a na końcu wychodzi kto lepiej swoje miasteczko zbudował etc?
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Euro bez krótkiej kołderki dobrze działające na 2 osoby?

Post autor: Cyel »

Hehe, też zadawałem niedawno podobne pytanie i z dokładnie tego samego powodu ;)

viewtopic.php?f=43&t=58516
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Euro bez krótkiej kołderki dobrze działające na 2 osoby?

Post autor: Blue »

Dzięki, ogarniam temat :).
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Euro bez krótkiej kołderki dobrze działające na 2 osoby?

Post autor: Rigidigi »

Jeśli uda Ci się gdzieś dostać tę grę to polecam Shipyard.
Nie budujesz miasteczka tylko statki.. Ty decydujesz jak duży i jak dobrze wyposażony będzie Twój statek. Interakcja raczej mała.
Gra polega na kombinowaniu, jaką załogę zatrudnić, jakie wyposażenie kupić, jak zdobyć surowce, trochę pohandlowac, a wszystko po to, żeby zwodować statek. Super gra, praktycznie u nas nieznana.
Polską instrukcje można ściągnąć z netu. Na elementach gry nie ma napisów.
Minusy to upierdliwy setup.
Ale świetnie działa na dwie osoby.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 459 times
Been thanked: 1106 times

Re: Euro bez krótkiej kołderki dobrze działające na 2 osoby?

Post autor: detrytusek »

No z tym nieznana to bym nie szarżował. I owszem jest tam też kołderka - ciężko ocenić jak krótka ale na pewno nie długa. Pewnie, że można sobie zrobić uber statek tylko pytanie czy starczy wtedy czasu na wygranie gry.
Generalnie ciężko znaleźć grę bez ciśnienia bo o to w tym chodzi. Co najwyżej może szukaj gry gdzie ciśnienie jest ale da się jednak sporo zrobić. Na myśl mi przyszła Kawerna.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 210
Rejestracja: 04 gru 2010, 00:04
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Euro bez krótkiej kołderki dobrze działające na 2 osoby?

Post autor: Kasper »

Dwie gry pasują mi do podanych wymagań: Ora et Labora i Uczta dla Odyna. Zwłaszcza ta pierwsza kupiona specjalnie dla żony która lubi budować, przetwarzać itd. :D
Arek B
Posty: 68
Rejestracja: 12 kwie 2016, 13:56
Been thanked: 1 time

Re: Euro bez krótkiej kołderki dobrze działające na 2 osoby?

Post autor: Arek B »

Z UCzta dla odyna bym uważał, niby trochę ruchów jest ale żeby zapełnić mapę plus jakieś dodatkowe też trzeba się nagimnastykować i wydaje się za mało ruchów, ja mam odczucie takiej spokojnej gry bez presji, że każdy 1 ruch jest najważniejszy w terraformacji Marsa, gra się około 13 pokoleń w 2 osoby, w każdym możesz robić tyle ruchów na ile Ci starczy zasobów. Ale również chętnie się dowiem o innych grach z podobnym odczuciem
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Euro bez krótkiej kołderki dobrze działające na 2 osoby?

Post autor: Deathhammer »

Zamki Burgundii. Ruchów jest naprawdę sporo i o ile nie popełniło się wielu błędów(a ta gra dość przyjaźnie traktuje graczy) to na końcu jest się w pełni usatysfakcjonowanym i ma się praktycznie całą planszetkę zapełnioną kafelkami. A sama gra to przede wszystkim dwuosobówka - śmiga w tym składzie GENIALNIE.

Szerzej to zresztą omawiam w swojej recenzji, w której zwróciłem m.in. uwagę właśnie na to, dlaczego Zamki tak bardzo podobają się niemal wszystkim - to gra, która nie nakłada praktycznie żadnej presji, a założone plany można realizować bez przeszkód. Recenzja dla zainteresowanych
bax1985
Posty: 46
Rejestracja: 03 mar 2016, 13:36
Lokalizacja: Waganiec
Been thanked: 2 times

Re: Euro bez krótkiej kołderki dobrze działające na 2 osoby?

Post autor: bax1985 »

A Pola Arle?
Każdy sobie rzepkę skrobie... A na końcu.... patrzymy kto sobie lepiej ogarnął gospodarstwo.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Euro bez krótkiej kołderki dobrze działające na 2 osoby?

Post autor: Blue »

No wygląda na to, ze Pola Arle i Ora et labora(ew Uczta) najbardziej polecane, obie niestety dość długie(tego się akurat spodziewałem że jeżeli coś będzie, to pewnie na 2h+), a pierwsza jeszcze w głupich cenach chodzi ;). Uwe króóóóól ;).

Wylądowały na liście "Jak granie z żoną w gry na półtorej godziny będzie częstsze niż obecne 1-3 razy w miesiącu, to kupić" ;).
ODPOWIEDZ