Do grania z kumplem

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Do grania z kumplem

Post autor: żagiel »

Siema
Szukam czegoś do grania z kumplem jako że ekipa trochę się rozłazi to musi dobrze chodzić na 2 os może być rywalizacja może być koop może być RPG albo coś z rozwojem postaci albo czegoś innego (raczej nie euro). Chodzi nam o taką grę gdzie będziemy mogli poczuć, że rywalizujemy (ze sobą albo z grą) a po grze, żeby móc przybić sobie piątkę i podziękować za epicką partię. Gra nie musi być długa i raczej w PL. Cena w zasadzie nie gra większej roli.
Z rozważanych przez nas gier są:
SW Rebelia - może z dodatkiem ale mam wrażenie, że kolega nie bardzo lubi SW poza tym raczej słaba teraz dostępność
Gloomhaven - niby spoko ale to chyba trochę bardziej euro? I czytałem narzekania na powtarzalne scenariusze poza tym chyba tylko ENG
sword & Sorcery - tylko ENG...
Wojan o pierścień - tu trochę ja nie jestem przekonany bo sam nie wiem czy to wojna czy bitwa?
Jak macie to podrzućcie jeszcze jakieś tytuły i propozycje. Będę wdzięczny :)
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: Do grania z kumplem

Post autor: autopaga »

Aeon's End fajnie chodzi na dwójkę i podstawka taniutka, dodatki właśnie się pojawiły.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Do grania z kumplem

Post autor: Yuri »

Arkham Horror LCG.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 990 times
Been thanked: 433 times

Re: Do grania z kumplem

Post autor: KurikDeVolay »

Jeszczecw tym roku galakta wyda Sword & Sorcery po polsku i zadeklarowali się, że podejmą się wydania całego cyklu.
Leszy2
Posty: 555
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Do grania z kumplem

Post autor: Leszy2 »

żagiel pisze: 03 kwie 2019, 23:44 Wojan o pierścień - tu trochę ja nie jestem przekonany bo sam nie wiem czy to wojna czy bitwa?
To zdecydowanie wojna. Podchody i prowadzenie kilku bitew jednocześnie, do tego wątek fabularny drużyny pierścienia. Gra długa, z obszerną instrukcją, dająca wiele satysfakcji, zwycięstwo waży się do ostatniej chwili. Padło słowo epicki, mało która gra pasuje lepiej oddaje sens tego słowa.
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Do grania z kumplem

Post autor: helloween85 »

Jeżeli nie przeszkadza Wam długi czas rozgrywki i obszerna instrukcja, to ja też gorąco polecam Wojnę o Pierścień.

Edit: Jeszcze wpadło mi do głowy Mage Wars Arena.
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Do grania z kumplem

Post autor: Cyel »

Całkiem niedawno był taki temat: viewtopic.php?f=43&t=60303 Zamieszczam link, by nie kopiować tego, co tam pisałem ;)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Caelremon
Posty: 26
Rejestracja: 07 mar 2017, 12:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Do grania z kumplem

Post autor: Caelremon »

Mage Knight pl spełnia praktycznie wszystkie wymagania, ultimate edition powinna wkrótce być dostępna.
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: Do grania z kumplem

Post autor: DarkBogas »

Epicka i dwuosobowa = Wojna o Pierścień / Star Wars Rebelia. Polecam obie
żagiel
Posty: 165
Rejestracja: 12 lis 2015, 21:40

Re: Do grania z kumplem

Post autor: żagiel »

Dzięki za podpowiedzi a ktoś toś slyszał o Gloomhaven PL? Bo gdzieś słyszałem że miało być na ktorejś wspieraczce ale jakoś nie zauważyłem albo przegapiłem...
S&S PL świetna sprawa. A wiadomo coś o jakimś przybliżonym terminie? Chociaż który kwartał?
Aeon's End? W sumie tego nie rozważaliśmy... Zobaczymy
MK mam i dla mnie to typowe euro z małą ilością scenariuszy - odpada
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1511
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 173 times

Re: Do grania z kumplem

Post autor: Goldberg »

Posiadłość Szalenstwa IIed
Arkham Horror LCG
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Do grania z kumplem

Post autor: Golfang »

Caelremon pisze: 06 kwie 2019, 17:52 Mage Knight pl spełnia praktycznie wszystkie wymagania, ultimate edition powinna wkrótce być dostępna.
Sprostowałbym to tak - powinna być wydana ale już nie jest dostępna... nie znalazłem nigdzie godnej oferty na te grę, bo sprzedała się w przedsprzedaży
----------------
10% flamberg.com.pl
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Do grania z kumplem

Post autor: Golfang »

żagiel pisze: 09 kwie 2019, 09:29 Dzięki za podpowiedzi a ktoś toś slyszał o Gloomhaven PL? Bo gdzieś słyszałem że miało być na ktorejś wspieraczce ale jakoś nie zauważyłem albo przegapiłem...
S&S PL świetna sprawa. A wiadomo coś o jakimś przybliżonym terminie? Chociaż który kwartał?
Aeon's End? W sumie tego nie rozważaliśmy... Zobaczymy
MK mam i dla mnie to typowe euro z małą ilością scenariuszy - odpada
Też pytałem o Glommhaven PL - przeczytaj poniższy post (wersja PL ma być wydana):
viewtopic.php?f=43&t=60682
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ