Przygodówka dla 2 (lub więcej) osób

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
winner4
Posty: 30
Rejestracja: 01 gru 2015, 22:25

Przygodówka dla 2 (lub więcej) osób

Post autor: winner4 »

Witajcie,
kolejny raz postaram się zasięgnąć porady ponieważ znowu naszła nas ochota na zakup kolejnej gierki do kolekcji.

Aktualnie większość czasu spędzamy przy euraskach gdy gramy w 2 osoby, a razem ze znajomymi to różnie, czasem jakieś ameri typu Posiadłość Szaleństwa lub areasy jak Scythe, Blood Rage, Inis czy Rising Sun.

Szukamy (z dziewczyną) czegoś co fajnie siądzie na 2 osoby, ale ewentualnie dobrze będzie się skalować też na 4 osoby (to nie jest wymóg konieczny, ale raczej jako miły "dodatek"). Ogólnie z racji, że w parze gramy jak dotąd głównie w eurasy (Tzolkin, Zamki, Osadnicy) to tym razem chętnie kupimy coś co niekoniecznie będzie takim eurosucharkiem dlatego celujemy w jakiegoś coopa/przygodówkę.

Co moglibyście polecić (oprócz w/w gierek)? Euro jeśli jakieś godne uwagi to również chętnie przyjmiemy, ale coś ciut różniącego się od Tzolkina czy Osadników, bo w te gry gramy najwięcej.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 992 times
Been thanked: 433 times

Re: Przygodówka dla 2 (lub więcej) osób

Post autor: KurikDeVolay »

Na jesieni Sword & Sorcery od Galakty, za tydzień Podróźe przez Śródziemie od Rebela, a pod koniec roku Sanktum, też Rebela. Do tego masa gier w klimatach Cthulu, Arkham Horror, Posiadłość Szaleństwa... Opiszcie dokładniej jakie klimaty najbardziej was kręcą, będzie łatwiej, bo temat długi i szeroki. SF? Czyste heroic fantasy? Bardziej nap*dalacz, czy może przygoda i zadania na pierwszym miejscu?
winner4
Posty: 30
Rejestracja: 01 gru 2015, 22:25

Re: Przygodówka dla 2 (lub więcej) osób

Post autor: winner4 »

Klimaty fantasy jak najbardziej, a czy nawalanka czy bardziej questy to raczej wszystko jedno, ważne, aby gra dostarczała sporo funu i była w miarę regrywalna.

Posiadłość szaleństwa znamy już bardzo dobrze.

Jak działa Wojna o Pierścień na 2 osoby? Oboje bardzo lubimy klimaty LOTR i zastanawiamy się czy może nie pójść w tym kierunku...
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 268
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 271 times
Been thanked: 112 times

Re: Przygodówka dla 2 (lub więcej) osób

Post autor: preshiq »

winner4 pisze: 09 kwie 2019, 20:59
Jak działa Wojna o Pierścień na 2 osoby? Oboje bardzo lubimy klimaty LOTR i zastanawiamy się czy może nie pójść w tym kierunku...
WoP to raczej nie przygodowka, tylko gra strategiczna. Jest element quasi przygodowy w formie ruchu Drużyny Pierścienia, ale raczej nacisk jest bardziej na ruchy armii, zdobywanie terenów.

Chyba powinniście przyjrzeć sie Podrozom przez Srodziemie od Rebela, co juz bylo wspomniane. Ewentualnie Władca Pierścieni Gra karciana LCG, ale tu tez element przygodowy jest trochę ukryty za całym procesem budowania swojej talii i rozgrywka ma bardziej feeling łamigłówki niż przygody, aczkolwiek to zależy jak kto potrafi wczuć sie w klimat danej przygody. No i jest to skarbonka bez dna 😁
winner4
Posty: 30
Rejestracja: 01 gru 2015, 22:25

Re: Przygodówka dla 2 (lub więcej) osób

Post autor: winner4 »

A co sądzicie o Pandemii? Z tego co widzę jest zwykła Pandemia i edycja legacy. Nie bardzo wiem z czym to się je, ale ludzie ogólnie polecają jako fajnego coopa. Ogólnie nie widzi mi się motyw z niszczeniem kart itp, ale rozumiem, że można to jakoś pominąć?

Do głowy przychodzi mi też Imperium Corleone, lubię gangsterskie klimaty.
Awatar użytkownika
leoryk
Posty: 9
Rejestracja: 18 sty 2018, 16:43

Re: Przygodówka dla 2 (lub więcej) osób

Post autor: leoryk »

:D A może niesmiertelny robinson? A co do pandemii to jest całkiem całkiem, legacy podobno 1 sezon lepszy.Osobiscie wole darkest night z uwagi na setting. Może This war of mine? Grałem z 10 razy i nie zdarzyla mi sie taka sama przygoda, ale taki typ gry trzeba lubić bo potrafi być dosadna w opisywanych sytuacjach.
mordajeza
Posty: 361
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 246 times

Re: Przygodówka dla 2 (lub więcej) osób

Post autor: mordajeza »

winner4 pisze: 09 kwie 2019, 23:06 Do głowy przychodzi mi też Imperium Corleone, lubię gangsterskie klimaty.
Bardzo dobra gra, ale raczej na więcej osób. Na dwie grałem raz i wypadła trochę blado w porównaniu do większego składu.

No i to nie jest przygodówka ;)
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Przygodówka dla 2 (lub więcej) osób

Post autor: shod »

chyba najlepsza obecnie przygodówka w klimatach fantasy to Runebound. ja gram jedynie w 3 edycję i szczerze polecam. na 2 chodzi fajnie, bo nie ma długiego oczekiwania na swoją turę no i kieruje się przeciwnikami podczas walki. dokupując dodatek Nierozerwalne Więzi gra staje się w pełni kooperacyjna.
na tą chwilę jest 5 dodatków [2 mniejsze, 2 większe i 1 największy] i chodzą słuchy o zamknięciu tej linii przez FFG.
winner4
Posty: 30
Rejestracja: 01 gru 2015, 22:25

Re: Przygodówka dla 2 (lub więcej) osób

Post autor: winner4 »

A co do Pandemii - powiedzcie mi czy warto zacząć od zwykłej wersji przygodę z tą grą? Nie jest droga, bo chodzi nowa poniżej stówy, a moja dziewczyna jest ciekawa tego tytułu.

Jakie są wasze opinie na temat tej gry?

Runebound wygląda naprawdę ciekawie, ale chyba wyczerpały się już nakłady, bo ciężko dostać polską wersję w 3 edycji w normalnej kasie...

Do głowy przychodzi mi jeszcze Mage Knight. Oboje jesteśmy fanami growego Wiedźmina i Skyrima więc takie klimaty nam podchodzą :)
Arsen
Posty: 66
Rejestracja: 21 mar 2019, 19:38
Has thanked: 19 times
Been thanked: 20 times

Re: Przygodówka dla 2 (lub więcej) osób

Post autor: Arsen »

Pandemia jest dobrą grą, ale podobno większą frajdę dają partie w Dead Man Tell No Talles. Dodatkowo jest bardziej klimatyczna i ładniejsza. Poza tym godne polecenia gry to jeszcze: Martwa Zima, Detektyw, Kroniki Zbrodni i zbyt drogi ihmo Monster Sloughter. Z innej beczki dodałbym Alchemików jako fenomenalne połączenie nielichej urody, klimatu i móżdżenia.

Biorąc pod uwagę jak popularne są klimaty fantasy w grach planszowych to aż dziwne, że Runebound nie ma sensownej alternatywy na polskim rynku.
shod
Posty: 572
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:07
Lokalizacja: Wielkopolska
Has thanked: 266 times
Been thanked: 177 times

Re: Przygodówka dla 2 (lub więcej) osób

Post autor: shod »

Arsen pisze: 10 kwie 2019, 22:30 Biorąc pod uwagę jak popularne są klimaty fantasy w grach planszowych to aż dziwne, że Runebound nie ma sensownej alternatywy na polskim rynku.
dziwi mnie to już od dłuższego czasu...ale być może wydawane w tym roku przez Rebela Sanctum od CGE będzie alternatywą. być może FFG coś szykuje, bo chodziły słuchy o zamknięciu linii Runebounda.
winner4 pisze: 10 kwie 2019, 21:03 Runebound wygląda naprawdę ciekawie, ale chyba wyczerpały się już nakłady, bo ciężko dostać polską wersję w 3 edycji w normalnej kasie...
Galakta w tym roku jeszcze robi dodruk podstawki i dużego dodatku, więc ceny powinny się unormować.
winner4
Posty: 30
Rejestracja: 01 gru 2015, 22:25

Re: Przygodówka dla 2 (lub więcej) osób

Post autor: winner4 »

Co powiecie o Descent?
jedroll
Posty: 39
Rejestracja: 07 sie 2018, 18:07
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Przygodówka dla 2 (lub więcej) osób

Post autor: jedroll »

Descent z aplikacją super się sprawdza - grywałem w każdej możliwej konfiguracji i przy dwóch osobach również sprawdza się znakomicie. W grze jest spory element losowości, ale dzięki temu gra posiada swój niepowtarzalny klimat. Mogę polecić również Relic: Tajemnica Sektora Antian - to gra nastawiona na rozwój postaci, wykonywanie misji, zbieraniu ekwipunku i walce z wrogami. Gra jest losowa, ale posiada mechanizmy, które częściowo losowość ograniczają. Mam różne tytuły w kolekcji, ale najczęściej to właśnie ta ostatnia ląduje u nas na stole ;)
ODPOWIEDZ