Prezent na wesele - gateway

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Rikonelli
Posty: 90
Rejestracja: 26 sty 2019, 21:27
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

Prezent na wesele - gateway

Post autor: Rikonelli »

Hej,
myślę nad wyborem tytułu, który ma być prezentem na wesele brata i jego wybranki serca.
Nie są kompletnymi laikami planszowymi, ale nie grali w nic cięższego.
Gry, w które grali to np. Dixit, Rummikub, Ubongo, Ego Family, Duplik, Tajniacy, czyli jak widać lekki, rodzinny kaliber.
Myślę, że chcę zostać przy grze family, ale musi to być jednak coś większego niż pozostałe pozycje.
Zapewne będą grać w większym gronie (3-5 osób), ale dodatkowym plusem byłaby dobra skalowalność do gry dwuosobowej.

Gry, nad którymi myślałem, to:
Wsiąść do Pociagu: Europa,
Azul,
Carcassone,
Santorini,
7 cudów świata

Co z tej listy (albo spoza niej) doradzacie?
Cyel
Posty: 2571
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1219 times
Been thanked: 1424 times

Re: Prezent na wesele - gateway

Post autor: Cyel »

Azul lub Santorini dzięki swojej atrakcyjności wizualnej oprócz bycia zachęcającymi do grania powinny też być ładnym prezentem same w sobie. Fajnie dostać coś ładnego :)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Prezent na wesele - gateway

Post autor: Kin@a »

Ja polecam Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy wraz z dodatkiem Pięć Rodzin oraz Pokolenia (Village) z dodatkiem Port.
Te gry idealnie wpasowują się tematyką jako prezent ślubny.
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Prezent na wesele - gateway

Post autor: vegathedog »

Na skrzydłach wydaje się być świetnym pomysłem.
Keysper
Posty: 36
Rejestracja: 04 wrz 2018, 12:41
Has thanked: 2 times

Re: Prezent na wesele - gateway

Post autor: Keysper »

Gierki małżeńskie! Na taką okazję super dodatek i świetna gra dla par.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5597
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 779 times
Been thanked: 1217 times
Kontakt:

Re: Prezent na wesele - gateway

Post autor: mat_eyo »

Coś ładnego, albo chociaż wizualnie interesującego, z łatwymi zasadami. Sagrada, Na Skrzydłach, Gizmos, Majestat, Fertility, Clank. Czego byś nie wybrał, to dokup Gejsze jako tanią i bardzo dobrą dwuosobówkę.
Super
Posty: 397
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 215 times
Been thanked: 120 times

Re: Prezent na wesele - gateway

Post autor: Super »

Keysper pisze: 17 kwie 2019, 14:20 Gierki małżeńskie! Na taką okazję super dodatek i świetna gra dla par.
Gierki małżeńskie może tematycznie pasują, ale raczej polecam ostrożność. Trzeba mieć określone poczucie humoru, żeby podeszło. Wówczas przypuszczam, że może przypaść do gustu. Bo wykonanie i wykorzystane mechaniki nie powalają... Ktoś kto lubi gry, które były pierwowzorem dla minigier, które znajdziemy w pudle, może być zawiedziony słabą bazą haseł. No, fani Mleczki, to docenią grafiki.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Prezent na wesele - gateway

Post autor: Kin@a »

Super pisze: 17 kwie 2019, 14:49
Keysper pisze: 17 kwie 2019, 14:20 Gierki małżeńskie! Na taką okazję super dodatek i świetna gra dla par.
Gierki małżeńskie może tematycznie pasują, ale raczej polecam ostrożność. Trzeba mieć określone poczucie humoru, żeby podeszło. Wówczas przypuszczam, że może przypaść do gustu. Bo wykonanie i wykorzystane mechaniki nie powalają...
Zgadzam się.
Dlatego ja lobbuję na rzecz Pokoleń, których wydawca nawet skomponował tytułową, bardzo klimatyczną piosenkę: https://www.youtube.com/watch?v=dwCPXmgx0nk
ODPOWIEDZ