Najtrudniejsze gry ekonomiczne na 2os

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Najtrudniejsze gry ekonomiczne na 2os

Post autor: sajlenthill »

Jakie macie doświadczenia z grami ekonomicznymi działającymi na 2 osoby? Myślę tutaj o grach w skali bgg min. 3.50. Im trudniej tym lepiej. Liczę na pomoc.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Najtrudniejsze gry ekonomiczne na 2os

Post autor: KonradT »

Antiquity jest z pewnością warte sprawdzenia. To jest nie tylko wyścig po zwycięstwo, ponieważ cały czas uciekasz też przed grą. To jest jedna z nielicznych gier, w których na prawdę masz wrażenie, że gra chce Cię dobić. Nie rzadko będzie tak, że wygra gracz, który po prostu lepiej walczył z głodem i zanieczyszczeniem. Ze względu na zmniejszającą się przestrzeń życiową gra staje się co raz bardziej interakcyjna z biegiem czasu. Możesz wybudować wysypisko, które nie pozwala innym graczom na umieszczanie zanieczyszczeń w twojej strefie wpływów i powiększyć ją tak by nachodziła na strefę przeciwnika. Jak nie może położyć zanieczyszczeń na mapie musi postawić w swoim mieście groby. Jak nie masz już pustych miejsc na groby, to stawiasz je na istniejących budynkach, wyłączając je z użytku.

Jest ciekawy mechanizm "ziaren". Żeby zacząć zbierać jedzenie musisz poświęcić jedną sztukę tego jedzenia, by je zasadzić. Wysyłając pracownika wybierasz ile surowca Ci dostarczy, jednak nie możesz go wycofać w trakcie. Jeśli postawisz drwala w środku lasu to przez 7 tur będzie ścinał drewno.
Dodatkowo sam wybierasz cel zwycięstwa w trakcie gry. Po wybraniu celu zyskujesz zdolność specjalną.
Cyel
Posty: 2553
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1408 times

Re: Najtrudniejsze gry ekonomiczne na 2os

Post autor: Cyel »

W Arkwrigth

https://www.youtube.com/watch?v=gVKRqF0kQB0

nie grałem, ale wygląda na solidny arkusz Excela.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
ODPOWIEDZ