Jaka gra dla początkujących graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Reavanus
Posty: 4
Rejestracja: 10 lut 2018, 23:16
Has thanked: 4 times

Jaka gra dla początkujących graczy

Post autor: Reavanus »

Witam!
Poszukuję gry która będzie dobrze działać, zarówno dla dwóch jak i dla wielu graczy (w której łatwo wytłumaczyć zasady dla nowych graczy). Posiadam takie gry jak Axis & Allies 1941 oraz Orbis.
Zainteresowały mnie Terraformacja Marsa oraz Neuroshima Hex 3.0? Rozważę również inne propozycje :)
Pozdrawiam!
anna26
Posty: 221
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:53
Has thanked: 14 times
Been thanked: 23 times

Re: Jaka gra dla początkujących graczy

Post autor: anna26 »

Może 51 stan m s ?
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Jaka gra dla początkujących graczy

Post autor: EVOCATVS »

Terraformacja powinna się nadać. Zasady są proste i dobrze się skaluje.
Neuroshima jest bardzo dobra, jednak jako gra dwuosobowa, na więcej raczej nie warto.

Z tego co łapie się w Twoje wymagania mogę polecić K2, Wojowników Midgardu, Szarlatanów z Pasikurowic, Zamki Burgundii i Azula.
Reavanus
Posty: 4
Rejestracja: 10 lut 2018, 23:16
Has thanked: 4 times

Re: Jaka gra dla początkujących graczy

Post autor: Reavanus »

Z podanych gier zainteresowały mnie Wojownicy Midgardu oraz K2. Kusi mnie także ta Terraformacja. Azula planuję w przyszłości kupić. Czekam na inne propozycje :)
polsyn24
Posty: 32
Rejestracja: 30 mar 2019, 09:19
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Jaka gra dla początkujących graczy

Post autor: polsyn24 »

Ja całkiem niedawno na początek przygody z planszówkami zakupiłem 7 Cudów Świata: Pojedynek i Zamki Burgundii, po tym czasie kupiłem jeszcze kilka tytułów i żadne im nie dorównuje. 7 Cudów tylko na dwie osoby, zasady bardzo proste, a gra sama w sobie bardzo emocjonująca, mnóstwo decyzji do podjęcia, mocno mózgorzerna, początkującym spodoba się napewno, szybkie partie do 30 min. Zamki Burgundii chyba jeszcze lepsze, gra do 4 os, na 2 os też siada świetnie, trochę dłuższa - partia do 90min, ale jaka ta gra jest miodna. Nie bez powodu mówi się o głębi tej gry, ilość strategii i decyzji jakie można tutaj podjąć jest przytłaczająca. Same zasady są banalne i każdy je załapie szybko. Te dwie gry nie bez powodu są w 15-stce najlepszych gier na BGG. Co do innych tytułów to mogę polecić dwie karcianki deckbuildingowe: Hero Realms - bardzo popularne, szybkie, emocjonujące i genialne. Gra stosunkowo tania, ładne karty, do 4 osób. Bardzo regrywalne. Druga karcianka to Aeon's End - kooperacyjny deckbuilder, wcielamy się w magów i musimy pokonać bardzo trudnego bossa. Same zasady są proste, ale sama rozgrywka już nie taka łatwa, trzeba porządnie się nagłówkować w tej grze, żeby wygrać, ale wcale to nie przeszkadza jak nas boss pokona, będziecie chcieli zagrać jeszcze raz i kolejny raz.

P.S. Polecaną wyżej Terraformacje Marsa też zakupiłem, ale szczerze tak bardzo mi się nie spodobała, osobiście na początek bym nie polecał, takiej gry eko
Reavanus
Posty: 4
Rejestracja: 10 lut 2018, 23:16
Has thanked: 4 times

Re: Jaka gra dla początkujących graczy

Post autor: Reavanus »

Prawdopodobnie zdecyduje się na "7 cudów świata :Pojedynek". Dziękuję wszystkim za pomoc :)
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: Jaka gra dla początkujących graczy

Post autor: autopaga »

+1 do uwagi o terraformacji, też nie polecam na początek. Dla mnie bardzo średnie euro, w dodatku nieciekawe wizualnie.
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: Jaka gra dla początkujących graczy

Post autor: najata »

Reavanus pisze: 26 kwie 2019, 21:19 Prawdopodobnie zdecyduje się na "7 cudów świata :Pojedynek". Dziękuję wszystkim za pomoc :)
Zwróć tylko uwagę na to, że jest to gra wyłącznie na dwie osoby, a w wymaganiach pierwszego postu pisałeś, że ma też działać na więcej. Jest ona młodszą siostrą 7 cudów świata, które według opisu pudełkowego są 2-7 (aczkolwiek strasznie dawno nie grałam i nie pamiętam, jak ta duża wersja sprawdzała się na dwie osoby).
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Jaka gra dla początkujących graczy

Post autor: Golfang »

Dodam od siebie Colt Express i lub Splendor (mam obie wraz z dodatkami).
Zasady w obu grach są banalnie proste. Tłumaczenie nie trwa więcej niż 5 góra 10 minut.
Obie gry szybkie partyjka w Splendora to mniej niż 30 minut, Colt chyba nie potrwa więcej niż 40 (nawet w 4 osoby - nie udało mi się jeszcze zagrać w 5+ osób. Jest to dodatkowy wg mnie atut tej gry można grać w 6 osób - a po dokupieniu dodatku Szeryf nawet w 7).
----------------
10% flamberg.com.pl
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Jaka gra dla początkujących graczy

Post autor: jakmis83 »

Wsiąść do Pociągu: Europa lub Kraje Północy.
Europa najlepiej działa przy 4 - 5 osobach, Kraje Północy to wersja dla 2 - 3 osób.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Reavanus
Posty: 4
Rejestracja: 10 lut 2018, 23:16
Has thanked: 4 times

Re: Jaka gra dla początkujących graczy

Post autor: Reavanus »

najata pisze: 29 kwie 2019, 07:32
Reavanus pisze: 26 kwie 2019, 21:19 Prawdopodobnie zdecyduje się na "7 cudów świata :Pojedynek". Dziękuję wszystkim za pomoc :)
Zwróć tylko uwagę na to, że jest to gra wyłącznie na dwie osoby, a w wymaganiach pierwszego postu pisałeś, że ma też działać na więcej. Jest ona młodszą siostrą 7 cudów świata, które według opisu pudełkowego są 2-7 (aczkolwiek strasznie dawno nie grałam i nie pamiętam, jak ta duża wersja sprawdzała się na dwie osoby).
Dokładnie tak. Wymaganie, że gra ma działać w kilka osób był dla mnie warunkiem pobocznym :)
Golfang pisze: 29 kwie 2019, 08:02 Dodam od siebie Colt Express i lub Splendor (mam obie wraz z dodatkami).
Zasady w obu grach są banalnie proste. Tłumaczenie nie trwa więcej niż 5 góra 10 minut.
Obie gry szybkie partyjka w Splendora to mniej niż 30 minut, Colt chyba nie potrwa więcej niż 40 (nawet w 4 osoby - nie udało mi się jeszcze zagrać w 5+ osób. Jest to dodatkowy wg mnie atut tej gry można grać w 6 osób - a po dokupieniu dodatku Szeryf nawet w 7).
Splendora mam również w planach, jednak słyszałem że w drugim kwartale ma być dodruk do tej gry :)
jakmis83 pisze: 29 kwie 2019, 08:06 Wsiąść do Pociągu: Europa lub Kraje Północy.
Europa najlepiej działa przy 4 - 5 osobach, Kraje Północy to wersja dla 2 - 3 osób.
Wsiąść do pociągu będzie następnym tytułem jaki kupię (właśnie być może to będą Kraje Północy)

Dziękuję wszystkim za porady. "7 cudów pojedynek" już zamówione :)
ODPOWIEDZ