X-wing - zestaw do 200-250zł

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Pieter1989
Posty: 145
Rejestracja: 20 sty 2017, 09:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 20 times
Been thanked: 12 times

X-wing - zestaw do 200-250zł

Post autor: Pieter1989 »

Hej,

tak jak w tytule. Rok temu pytałem o Star Wars dla jednego gracza, tym razem nieco inaczej:)
Czy ktoś mógłby mi pomóc i złożyć zestaw do x-wing, który byłby ok na początek? Kompletnie się na tym nie znam, a chciałbym żeby ten początkowy zestaw już miał nazwijmy to potencjał. Byłbym wdzięczny za np.linki do sklepu z informacją w stylu "ten zestaw jest dobry bo..." albo "kup sobie to i to i to bo...":) No i tak jak pisałem - kwota 200zł, max 250 (choć wolałbym do 200).
I pytanie kolejne czy zestaw początkowy (link poglądowo: https://www.empik.com/rebel-gra-strateg ... lsrc=aw.ds)jest ok? Wystarczy? Czy jednak lepiej coś do niego dokupić? A może jest jakiś inny zestaw początkowy? Jakaś alternatywa?
Pomożecie?:)
Awatar użytkownika
Vezyr
Posty: 95
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:53
Lokalizacja: Poznań/Kalisz
Has thanked: 68 times
Been thanked: 20 times

Re: X-wing - zestaw do 200-250zł

Post autor: Vezyr »

Podbijam temat. Widzę, że pierwsza edycja jest możliwa do kupna prawie za bezcen. Nie zamierzam się bawić w turnieje, więc druga edycja mnie nie specjalnie interesuje. Czy ktoś może polecić jakiś sensowny zestaw do kupna? Oczywiście mogę kupić starter, ale wydaje mi się takie trochę biedne robienie "piu", "piu" jednym x-wingiem i dwoma tie fighterami. Opłaca się kupić np. 2-3 startery aby mieć większą ilość statków do latania?
Everyone loves perfectly balanced skill-based gameplay until they realize they're not as skilled as they thought.
kolekcja
Tuminure
Posty: 556
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: X-wing - zestaw do 200-250zł

Post autor: Tuminure »

Vezyr pisze: 25 cze 2019, 18:20 Podbijam temat. Widzę, że pierwsza edycja jest możliwa do kupna prawie za bezcen. Nie zamierzam się bawić w turnieje, więc druga edycja mnie nie specjalnie interesuje. Czy ktoś może polecić jakiś sensowny zestaw do kupna? Oczywiście mogę kupić starter, ale wydaje mi się takie trochę biedne robienie "piu", "piu" jednym x-wingiem i dwoma tie fighterami. Opłaca się kupić np. 2-3 startery aby mieć większą ilość statków do latania?
Jeżeli chcesz kupować pierwszą edycję, to najlepiej na start moim zdaniem wziąć (w takiej kolejności):
1. Niebieski starter - najlepszy deal cena/model, a także potrzebujesz kości, linijek, dmg decku, żetonów.
2. Czerwony starter - mniej ciekawe karty niż w powyższym starterze, modele minimalnie gorszej jakości, nadal jednak masz 3 statki w cenie niższej, niż gdybyś kupował jakiekolwiek 2 inne statki. Więcej kości zawsze się przyda, tak samo zresztą jak drugi komplet linijek.
3. Renegaci Sawa, lepsze modele - jak z 2.0 (zresztą mają też karty do 2.0), z ruchomymi elementami to naprawdę fajny bajer, jakkolwiek dziecinnie by to nie brzmiało. Nie były to też jakieś super mocne statki. Jest tam jednak kolejny x-wing, co ma swoje zalety i wady. Zalety - więcej kart do tego statku, przez co możesz nieco modyfikować swoją flotę. Wady - to znowu zestaw z x-wingiem, czyli znowu "ten sam model" (choć jak wspomniałem na początku, o wiele lepiej wykonany). Jeżeli nie chcesz mieć kolejnego x-winga, to odpuść sobie ten zestaw.
4. Tu kupowałbym coś od imperium, wg tego co podoba się wizualnie najbardziej mając jednocześnie na uwadze ile punktów są warte statki, które dobierałbym do swojej floty, by po prostu w miarę to balansować. Renegaci Sawa to statki za około 50 punktów, więc w tym miejscu brałbym coś z imperium za około 50 punktów dla imperium (np. Asy Imperium, Decimator lub ze dwa jakieś Tie).
(gdzieś w tym momencie kończy się zestaw za 200zł)
5. Bohaterowie ruchu oporu - x-wing i duży statek w cenie samego dużego statku. Podobnie jak w 3 punkcie, jeżeli nie chcesz mieć kolejnego x-winga, to odpuść sobie ten zestaw.
6. Patrz punkt 4. Bohaterowie ruchu oporu to ok. 75 punktów.
(gdzieś w tym momencie kończy się zestaw za 300zł)
7. Asy Imperium to dwa małe statki, które wychodzą taniej niż gdyby je kupować osobno.
8. Patrz punkt 4. Asy Imperium to ok. 50 punktów.

Odpuściłbym sobie statki za 35-40zł. Modele może i są fajniejsze od tych za 25zł ale kupując je skończysz mając mniej modeli/pieniędzy.
Odpuściłbym sobie też więcej podstawowych zestawów - wychodzą może i tanio ale nie sprawią, że gra będzie ciekawsza i bardziej zróżnicowana. No i też odpuściłbym sobie całkiem x-winga, jeżeli nie planujesz wydać co najmniej tych prawie 200zł (tj. punkty z listy 1-4) - kończąc na punkcie 2 lub 3 statków będziesz miał za mało by zagrać na 100 pkt, każdy pojedynek będzie wyglądał tak samo i gra będzie na znacznie krócej, niż gdybyś wydał te 200zł.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1341
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 84 times

Re: X-wing - zestaw do 200-250zł

Post autor: nahar »

Ja na fali wyprzedarzy 1 ed postanowile sobie sprawic x-winga. Sensowny zestaw kosztowal mnie circa 700 pln.

Karty, kosci miarki mozna kupic za niewielkie pieniadze na grupie fb.

Modele warto kupowac w duzych zestawach np 15-20 placisz wtedy ok 400 pln ale masz naprawde duzo statkow.

Za te 700 pln moge wlasciwie wystawic po 200 pkt kazdej frakcji.

Do grania scenariuszy i domowego to wystarczy na dlugo. Przy czym czesc zestawow kupilem na aukcjach charytatywnych i ich cena byla ciut wyzsza niz normalnie.
ODPOWIEDZ