Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Largo »

Sci-Fi odpada. Myślałem nad Nemesis, ale jednak muszę lubić tematykę gry, bo inaczej jak dobra by nie była to nie będzie za często lądowała na stole.

Bardzo dziękuję za wszystkie propozycje. Odnosząc się po kolei:
LoH - jest w tej grze coś takiego meh. Niby wszystko pasuje, ale gdzieś cały czas mam blokadę przed nią. Chcąc żeby to wyglądało kompletnie trzeba by dokupić terrain pack, a to kolejna stówa. Summa sumarum odpada z listy. Chyba za dużo tam wszystkiego i sam gameplay mnie nie porwał, choć w teorii był to ideał dla mnie.
Inis - na pewno zakupie od razu z dodatkiem, jak tylko wyląduje w sklepie. Pytanko do was. Opłaca się brać pakiet w przedsprzedaży portalu za 299 zł?
Blood Rage - oprócz kasy na Inis chyba uda mi się kupić coś jeszcze i tutaj ciągnie mnie strasznie do tej gry. Pytanko, czy ona rzeczywiście jest taka beznadziejna na 2 graczy? Uwielbiam klimat mitologii nordyckiej, a nie mam jeszcze żadnej gry z tego uniwersum. Tzn miałem Valhalle, ale ten temat akurat przemilcze..
Kemet - paskudna plansza i starożytny Egipt. Nie dla mnie.
Shadespire - miałem jak tylko wyszło. Kupiłem podstawkę i bodajże jakąś dodatkową bandę. Nie porwało mnie to wtedy. Widziałem, że ostatnio wyszła nowa wersja, ale jakoś nie przemawia do mnie ten tytuł.
Rising Sun - całkiem przyjemny choć daleki wschód też mi nie leży. Nie kupię z uwagi na to, że najlepiej grało nam się w 4 osoby, a ostatnimi czasy ciężko zebrać mi taką ekipę lub większą, a wychdzoe z założenia, że gry maja być grane a nie tylko ładnie wyglądać na półce :-)
Cyklady - mam, uwielbiam
The Godfather - do przemyślenia. Prezentuje się fajnie. Może się skuszę jak znajdę gdzieś w naprawdę dobrej cenie.
The Others - gra, którą zawsze chciałem mieć z uwagi na temat i klimat. Nie wiem, czy teraz dałbym radę zakupić wszystkie dodatki, w sensie czy wszystko jest dostępne? Lubię mieć komplet rzeczy. Muszę obejrzeć jeszcze jakiś gameplay. Jak macie jeszcze jakieś wrażenia z tej gry to piszcie :-) prawda to, że w tłumaczeniu jest dużo błędów i czy zostały one jakoś poprawione w dodruku/erracie?
Awatar użytkownika
moocker
Posty: 174
Rejestracja: 07 lut 2019, 02:23
Lokalizacja: mała wiocha pod Warszawą
Has thanked: 23 times
Been thanked: 21 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: moocker »

Largo pisze: 06 maja 2019, 13:20Inis - na pewno zakupie od razu z dodatkiem, jak tylko wyląduje w sklepie. Pytanko do was. Opłaca się brać pakiet w przedsprzedaży portalu za 299 zł?
Podstawę znajdziesz w okolicy 170zł (+ przesyłka), dodatek w okolicy 110 (+ przesyłka) - więc 299 wychodzi nieco drożej, ale niewiele. A przynajmniej na pewno będzie to wersja z dodruku, z poprawionymi kartami (na kilku były dość istotne błędy)
Largo pisze: 06 maja 2019, 13:20Blood Rage - oprócz kasy na Inis chyba uda mi się kupić coś jeszcze i tutaj ciągnie mnie strasznie do tej gry. Pytanko, czy ona rzeczywiście jest taka beznadziejna na 2 graczy? Uwielbiam klimat mitologii nordyckiej, a nie mam jeszcze żadnej gry z tego uniwersum. Tzn miałem Valhalle, ale ten temat akurat przemilcze..
Moim zdaniem w Blood Rage im więcej graczy tym lepiej. ;) Na 2 nie testowałem, ale na 4 grało nam się znacznie lepiej, niż na 3. Mocno rozważam dokupienie dodatku na 5 gracza, bo wtedy powinno być jeszcze fajniej.
Largo pisze: 06 maja 2019, 13:20 The Others - gra, którą zawsze chciałem mieć z uwagi na temat i klimat. Nie wiem, czy teraz dałbym radę zakupić wszystkie dodatki, w sensie czy wszystko jest dostępne? Lubię mieć komplet rzeczy. Muszę obejrzeć jeszcze jakiś gameplay. Jak macie jeszcze jakieś wrażenia z tej gry to piszcie :-) prawda to, że w tłumaczeniu jest dużo błędów i czy zostały one jakoś poprawione w dodruku/erracie?
Chyba 2 ostatnich grzechów jeszcze nie ma w PL, ale planują wydać jakoś niedługo (zbierali zamówienia) - ale skompletowanie całości będzie drogie. Podstawka + 5 dodatków z grzechami + (3 lub 4, nie pamiętam) dodatki z postaciami graczy + apokalipsa... pewnie zbliży się do 1000.
Nie porównywałem nigdy polskiej wersji z angielską, więc co do błędów się nie wypowiem - ale grać się da, nie zauważyłem niczego, co by przeszkadzało.
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Lolas »

Largo pisze: 06 maja 2019, 13:20 The Others - gra, którą zawsze chciałem mieć z uwagi na temat i klimat. Nie wiem, czy teraz dałbym radę zakupić wszystkie dodatki, w sensie czy wszystko jest dostępne? Lubię mieć komplet rzeczy. Muszę obejrzeć jeszcze jakiś gameplay. Jak macie jeszcze jakieś wrażenia z tej gry to piszcie :-) prawda to, że w tłumaczeniu jest dużo błędów i czy zostały one jakoś poprawione w dodruku/erracie?
Największy błąd w polskiej edycji, który niestety do tej pory nie został w żaden sposób poprawiony to pomieszanie pojęcia „dzielnic” z „kaflami miasta”. Taki błąd w opisie scenariusza bardzo mocno wpływa na rozgrywkę i balans gry. Wydawnictwo zapowiadało korektę już dawno temu, ale o ile się nie mylę do tej pory nie zrobili nic w tym kierunku. Tak na prawdę to najważniejsze jest mieć świadomość jak interpretować zasady danego scenariusza (w polskiej wersji należy traktować opis „kafle miasta” jako „dzielnice”).
The Others to bardzo dobra gra i już w samej podstawce ma duży potencjał. Myślę, że najlepiej kupić podstawową grę i samemu ocenić czy warto wyłożyć dodatkowe pieniądze na dodatki (podstawkę zawsze można sprzedać w sensownej cenie ;-))
P.S. Ostatnie dwa grzechy są wciąż do kupienia w warunkowej (150 zamówionych egzemplarzy) przedsprzedaży Portalu.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Largo »

Zakupię Blood Rage z oboma dodatkami :-) dzięki wszystkim za pomoc. Jeszcze jedno pytanie. Rzuciło mi się w oczy, że miała miejsce kampania Blood Rage digital gdzie można było dostać dodatkowe rzeczy do planszowki. Rozumiem, że late pledge jest zamknięty? Chętnie bym to zakupił, ale teraz to już chyba szansa przepadła

Jeszcze jedno pytanie. Polecacie organizery geekmod na plansze klanów? Te z przezroczystej pleksy za circa 20 zł? Rozumiem że karty klanów wsuwa się tam jakoś do środka?
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Xardas123 »

Dodam coś odnośnie Inis. Mam, grałem może ze 3-4 razy i o ile mi nawet podeszło to 3 kolejnym osobom różnie;) Jak coś daj znać na priv;) może będę się pozbywał więc wyjdzie taniej jak nówka a w bardzo dobrym stanie. Natomiast figurki w niej są porównywalne ze statkami i piechotą w Cykladach.

O THE others już pisałem i też uważam że zgromadzić wszystko to sporo $, mam podstawkę i betę. Mam zamiar dokupić apokalipsę i ze 2-3 grzechy i jak pojawią się to kolejne drużyny. Niestety nie wspieram akcji portalu bo 240 zł za 2 grzechy to wg mnie zbyt wiele. ZA tyle to idzie kupić podstawkę.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Largo »

Xardas123 pisze: 09 maja 2019, 17:10 Dodam coś odnośnie Inis. Mam, grałem może ze 3-4 razy i o ile mi nawet podeszło to 3 kolejnym osobom różnie;) Jak coś daj znać na priv;) może będę się pozbywał więc wyjdzie taniej jak nówka a w bardzo dobrym stanie. Natomiast figurki w niej są porównywalne ze statkami i piechotą w Cykladach.

O THE others już pisałem i też uważam że zgromadzić wszystko to sporo $, mam podstawkę i betę. Mam zamiar dokupić apokalipsę i ze 2-3 grzechy i jak pojawią się to kolejne drużyny. Niestety nie wspieram akcji portalu bo 240 zł za 2 grzechy to wg mnie zbyt wiele. ZA tyle to idzie kupić podstawkę.
Dzięki za info. Zakupiłem BR, ale Inis będę chciał jakoś wypożyczyć żeby przetestować z ekipą. Mi się podobał, natomiast mam pewne obawy, że w moim towarzystwie się nie przyjmie.
Argue
Posty: 431
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Argue »

Largo pisze: 06 maja 2019, 13:20 Sci-Fi odpada. Myślałem nad Nemesis, ale jednak muszę lubić tematykę gry, bo inaczej jak dobra by nie była to nie będzie za często lądowała na stole.

Bardzo dziękuję za wszystkie propozycje. Odnosząc się po kolei:
LoH - jest w tej grze coś takiego meh. Niby wszystko pasuje, ale gdzieś cały czas mam blokadę przed nią. Chcąc żeby to wyglądało kompletnie trzeba by dokupić terrain pack, a to kolejna stówa. Summa sumarum odpada z listy. Chyba za dużo tam wszystkiego i sam gameplay mnie nie porwał, choć w teorii był to ideał dla mnie.
Inis - na pewno zakupie od razu z dodatkiem, jak tylko wyląduje w sklepie. Pytanko do was. Opłaca się brać pakiet w przedsprzedaży portalu za 299 zł?
Blood Rage - oprócz kasy na Inis chyba uda mi się kupić coś jeszcze i tutaj ciągnie mnie strasznie do tej gry. Pytanko, czy ona rzeczywiście jest taka beznadziejna na 2 graczy? Uwielbiam klimat mitologii nordyckiej, a nie mam jeszcze żadnej gry z tego uniwersum. Tzn miałem Valhalle, ale ten temat akurat przemilcze..
Kemet - paskudna plansza i starożytny Egipt. Nie dla mnie.
Shadespire - miałem jak tylko wyszło. Kupiłem podstawkę i bodajże jakąś dodatkową bandę. Nie porwało mnie to wtedy. Widziałem, że ostatnio wyszła nowa wersja, ale jakoś nie przemawia do mnie ten tytuł.
Rising Sun - całkiem przyjemny choć daleki wschód też mi nie leży. Nie kupię z uwagi na to, że najlepiej grało nam się w 4 osoby, a ostatnimi czasy ciężko zebrać mi taką ekipę lub większą, a wychdzoe z założenia, że gry maja być grane a nie tylko ładnie wyglądać na półce :-)
Cyklady - mam, uwielbiam
The Godfather - do przemyślenia. Prezentuje się fajnie. Może się skuszę jak znajdę gdzieś w naprawdę dobrej cenie.
The Others - gra, którą zawsze chciałem mieć z uwagi na temat i klimat. Nie wiem, czy teraz dałbym radę zakupić wszystkie dodatki, w sensie czy wszystko jest dostępne? Lubię mieć komplet rzeczy. Muszę obejrzeć jeszcze jakiś gameplay. Jak macie jeszcze jakieś wrażenia z tej gry to piszcie :-) prawda to, że w tłumaczeniu jest dużo błędów i czy zostały one jakoś poprawione w dodruku/erracie?
]

Do proponowanej Battalii się nie odniosłeś :)
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Largo »

Argue pisze: 09 maja 2019, 19:22 Do proponowanej Battalii się nie odniosłeś :)
Obejrzałem gameplay/recenzję i jakoś do mnie nie przemówiła ta gra. Na pewno jest dobra i z chęcią bym zagrał, ale niekoniecznie kupił ;)
Nie ukrywam też, że na sam koniec procesu decyzyjnego usadowiłem kobietę przed ekranem żeby wyraziła swoje zdanie i Blood Rage wygrał :P
Battalia może kiedyś....
ODPOWIEDZ