Mage Knight czy Podróże przez Śródziemie

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Mage Knight czy Podróże przez Śródziemie

Post autor: IseeWinner »

Mam zamiar zakupić jedną z wymienionych gier. Nie mogę się zdecydować. Pomóżcie!
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight czy Podróże przez Śródziemie

Post autor: sqb1978 »

Napisz coś więcej. W ile osób chcesz grać, ile czasu na sesję, wolisz grać coop czy vs, interesuje Cię solo?
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight czy Podróże przez Śródziemie

Post autor: IseeWinner »

Czas nie ma znaczenia. W grę mogę grać zarówno solo jak i w 4 osobowym składzie.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Mage Knight czy Podróże przez Śródziemie

Post autor: MiXB »

To napisz coś o jakim poziomie zaawansowania marzysz, bo Podróże przez Śródziemie jest raczej proste, a Mage Knight jest "raczej" diabelnie trudne. Aha, Mage Knight na czterech to albo tortura, albo zabawa twojego życia. Ciężko powiedzieć czym będzie dla Ciebie.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Mage Knight czy Podróże przez Śródziemie

Post autor: kamron6 »

Jako że mam obie:
Mage Knight to euro przygodowe, świetne, ale jeśli szukasz szczątków fabuły lub przygodowości to tam nie znajdziesz, choć klimat jest. Jest tam bardzo krótka kołderka i dużo móżdżenia by przec do przodu. Dużym plusem jest to, że dodatki nie są aż tak bardzo wymagane. Można grać w koopie i rywalizacyjniei solo.

Władca korzysta z aplikacji,grasz w koopie lub solo, jest dużo bardziej przygodowo, grę można rozgrywać tylko w trybie kampanii. Bardzo przyjemna gra, choć nie bez wad - wad które pewnie uleczą dodatki, jak to ma w zwyczaju FFG.

Jeśli napiszesz co lubisz lub czego szukasz w takiej grze to łatwiej będzie to określić. Osobiście nie kupiłbym już MK bo trudno mi kogoś znaleźć do niego - potrzebowałbym gracza z moją znajomością gry a o to trudno, a solo raczej się nudzi.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 755
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 173 times
Been thanked: 139 times

Re: Mage Knight czy Podróże przez Śródziemie

Post autor: woytas »

Powiem krótko - Mage Knight. Zawsze i wszędzie będę polecał ten tytuł. Nie mogę porównać do WP bo nie grałem, ale po recenzjach i opisach MK wydaje się bardziej złożony i miodny.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1027 times

Re: Mage Knight czy Podróże przez Śródziemie

Post autor: RUNner »

Mam obie gry i uważam, że warto mieć je w kolekcji, bo oferują zupełnie inne rodzaje rozgrywki. MK to klasyka, świetny solo. Dużo bardziej złożony od PpŚ w kwestiach komplikacji zasad. To nie jest tytuł dla początkujących graczy, co spokojnie można powiedzieć o PpŚ. MK sama podstawka daje multum grania, a z dodatkiem Lost Legion staje się w pełni wypasionym produktem. Wadą MK jest to, że trzeba grać dość często, żeby nie zapomnieć zasad. W PpŚ tego problemu nie ma, ale wynika to właśnie z różnicy złożoności zasad obu gier. Która gra ma więcej klimatu, to sprawa bardzo indywidualna.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
IseeWinner
Posty: 245
Rejestracja: 12 lut 2013, 10:14
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Mage Knight czy Podróże przez Śródziemie

Post autor: IseeWinner »

Temat do zamknięcia. Wybrałem Władcę.
ODPOWIEDZ