Co kupić w prezencie ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
r00ti
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2019, 16:29

Co kupić w prezencie ?

Post autor: r00ti »

Cześć,

potrzebuje szybkiej pomocy w cenie wyboru gry na prezent. Osoba ta ma już kilka tytułów takich jak teraformacja marsa, carcasone, wsiąść do pociągu. Z dostępnych gier mam takie do wyboru :
1.Legendarny wynalazca
2. Colt express
3.Metropolia
4.Gaja
5.Imperium
6.Intryganci
7.Dixit
8.Detektyw
9.Catan
10.Kolejka
11.Karmaka

która byście polecili ?
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Co kupić w prezencie ?

Post autor: Pisarka »

Tylko z tej listy? Cóż, na Kolejkę raczej nikt nie narzeka :wink:
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 205
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 210 times
Been thanked: 91 times

Re: Co kupić w prezencie ?

Post autor: Elo »

Potwierdzam, Kolejka zrobiła na mnie bardzo dobre pierwsze wrażenie i potwierdziła swoją wartość później. Jest to dobry tytuł dla osób które nie grają na co dzień w planszówki. Łatwo nauczyć zasad i jest na tyle wciągająca, że myślę że chwyci jako prezent.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Co kupić w prezencie ?

Post autor: MiXB »

Detektyw jest dobry jeśli ta osoba lubi się bawić w... No cóż, w detektywa. Gra się w to dość długo, ale gry w grze jest bardzo nie wiele, większość czasu się spędza czytając karty i inne dowody aniżeli coś inne.

Jak nie to pewnie Kolejka lub Dixit.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Co kupić w prezencie ?

Post autor: Kin@a »

r00ti pisze: 30 kwie 2019, 16:32 Z dostępnych gier mam takie do wyboru :

5.Imperium
Tylko z tej listy? I o jakie imperium chodzi? Bo kilka gier ma je w nazwie.
Część z tych gier (Metropolia jest już, zdaje się, niedostępna lub trudno dostępna).
Jeśli ten ktoś gra w Terraformację Marsa to warto by kupić coś trudniejszego.

Niemniej też polecam Kolejkę.
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Co kupić w prezencie ?

Post autor: Argue »

Odradzam kolejkę, zwłaszcza, że to nie będzie pierwsza gra dla tej osoby, a skoro ma już w kolekcji TM, WdP czy Carcassonne, to Kolejka byłaby krokiem wstecz dla tej osoby.
Ciężko doradzić, bo nie wiadomo dla kogo, w ile osób grane, jakie klimaty lubią i czy tylko z tej listy, którą przedstawiłeś?
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Co kupić w prezencie ?

Post autor: Kilson »

Argue pisze: 01 maja 2019, 09:57 Odradzam kolejkę, zwłaszcza, że to nie będzie pierwsza gra dla tej osoby, a skoro ma już w kolekcji TM, WdP czy Carcassonne, to Kolejka byłaby krokiem wstecz dla tej osoby.
Ciężko doradzić, bo nie wiadomo dla kogo, w ile osób grane, jakie klimaty lubią i czy tylko z tej listy, którą przedstawiłeś?
Potwierdzam. Jak ktoś ma już bardziej zaawansowane gry jak np. Terraformację, to wątpie żeby sięgał po Kolejkę czy Catana. Natomiast z wymienionych wyżej tytułów to nie potrafię nic doradzić bo dałeś mało informacji.
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Co kupić w prezencie ?

Post autor: Golfang »

Ja polecam Colt Express - ostatnio zakupiłem po kilku partiach z kolegą i jego dzieckiem. Graliśmy w 4 osoby wtedy i było świetnie. Teraz grałem z córką we dwójkę, no trochę gorzej mi się grało, ale nadal było bardzo fajnie. Nie żałuję tego zakupu, dokupiłem już 1 dodatek (konie i dyliżans), planuję dokupić też kolejne.

Catan - jest bardzo fajny, prosty z dużą losowością - ale gra się bardzo fajnie (gra jednak raczej na 3+ osoby - grając w dwójkę traci na grywalności ze względu na słabo działający handel).
Dixit jest świetną grą imprezową (wg mnie) - ale najlepiej sprawdza się w gro nie 4+ osób (2 wogóle odpadają, w 3 się gra no tak sobie)
Detektyw - jak ktoś już powiedział to takie bardziej czytanie niż granie. Jest trochę decyzji do podjęcia, ale głównie chodzi o czytanie i móżdżenie - zaletą jest to że da się grać SOLO.

Reszty nie znam więc nie będę ani doradzał ani odradzał
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Co kupić w prezencie ?

Post autor: Pisarka »

Głos w obronie Kolejki - to bardzo dobra gra, sama w sobie, a jak się jeszcze lubi humor z Misia to atmosfera sama się nakręca przy rozgrywce. :mrgreen:

Ja czytam "Państwo Boże" św. Augustyna (tomiszcze drobniutką czcionką) - obecnie o tym, jak platonicy sami się zakręcają we własnych wywodach i niekonsekwencjach, i nie rozumiem, dlaczego sięganie po Kajka i Kokosza miałoby być dla mnie krokiem wstecz :wink:

Wiemy tylko, że ta osoba ma tylko Carcassone, TM i Wsiąść do pociągu - kochani, nawet TM to nie jest Arkwright :D Nie przesadzajcie.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Lukpak
Posty: 9
Rejestracja: 04 sty 2019, 06:39
Been thanked: 1 time

Re: Co kupić w prezencie ?

Post autor: Lukpak »

Ja również odradzam kolejkę, za łatwa, za płytka, dla mnie zero zabawy.
Polecam 7 cudów świata, sprawdza się wśród bardziej i mniej zaawansowanych graczy, może służyć jako pewnego rodzaju imprezówka bo ma w miarę łatwe zasady i jest aż do 7 graczy. Niestety na 2 osoby działa bardzo słabo.
ODPOWIEDZ