Dungeon Crawler

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
zbig
Posty: 19
Rejestracja: 10 sie 2014, 22:40

Dungeon Crawler

Post autor: zbig »

Siemka wszystkim 🙂

Mam do was pytanie.
Poszukuje gry planszowej na prezent i mam pustkę w głowę. Najlepiej jakiś dungeon crawler z kampanią i rozwojem postaci.
Od razu mówię, że Gloomhaven i Descent odpada. Czy jest jeszcze coś godnego polecenia poza Sword & Sorcery, Imperial Assault, nowy Władca Pierścieni? Gra EN lub PL - nie ma różnicy tylko, żeby dało się ją kupić w Polsce, a no i grywalna od 2 osób.
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 422
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 167 times
Been thanked: 207 times

Re: Dungeon Crawler

Post autor: Tachion »

Arcadia Quest? Jeśli dla 2 osób to podstawka starczy. Przy 4 graczach z powodu złego balansu postaci potrzebne są już karty i figurki postaci z dodatków/kontynuacji, bo inaczej wiadomo kto wygra całość. No i jest to bardziej gra PvP niż PvE. Bardzo dużo negatywnej interakcji.
Wszystko zależy dla kogo ta gra. Z jakich powodów odpadają Gloomhaven i Descent? Już ograne?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2641 times
Been thanked: 2330 times

Re: Dungeon Crawler

Post autor: Curiosity »

Masmorra nie ma trybu kampanii, ale poza tym zawiera wszystko o czym piszesz. Polecam.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
vegathedog
Posty: 227
Rejestracja: 18 sty 2010, 17:51
Been thanked: 37 times

Re: Dungeon Crawler

Post autor: vegathedog »

Claustrophobia, ale najprawdopodobniej tylko używka. Kapitalna na 2 osoby.

Chyba, że wersję z kickstartera ktoś może nową w folii będzie sprzedawał, ale ciężko mi w to uwierzyć.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Dungeon Crawler

Post autor: stary gracz »

Zobacz: seria Warhammer Quest, Shadows of Brimstone, seria Dungeons & Dragons, Gears of War.
Dobre jest Darklight: Memento mori ale dostępne za granicą.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10857
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3347 times
Been thanked: 3201 times

Re: Dungeon Crawler

Post autor: japanczyk »

vegathedog pisze: 03 maja 2019, 17:08 Claustrophobia, ale najprawdopodobniej tylko używka. Kapitalna na 2 osoby.

Chyba, że wersję z kickstartera ktoś może nową w folii będzie sprzedawał, ale ciężko mi w to uwierzyć.
Ostatnio była na forum chyba za 410 albo na Allegro ;-)
ODPOWIEDZ