alternatywa dla Arkham Horror LCG

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

alternatywa dla Arkham Horror LCG

Post autor: Lukić »

Oglądałem ostatnio AH LCG i bardzo sposodbała mi się ona mechanicznie, choć to uniwersum mnie nie pociągało. Zastanawiam się, czy jest dla niej alternatywa, która by lepiej wpasowała się w moje gusta. Szukam gry karcianej, która jest de facto mechanicznie jak AH LCG, ale w innym uniwersum. Generalnie chodzi o grę, która:
- jest karcianką, ze stosunkowo szybkim setupem
- może być rozgrywana solo lub w kilka osób
- rozgrywana w kilka osób powinna być w trybie kooperacji, a nie 1vs1 (ewentualnie motyw zdrajcy)
- nie jest w klimatach cthulu, ani żadnym innym okultystycznym, czy spaczonej religii, te klimaty mnie nie pociągają (np. Aeon's End odpada)
- sama rozgrywka powinna być "mózgożerna", gdzie dobrze trzeba się zastanowić kiedy jaką kartę zagrać, z ciekawymi synergiami między kartami (taki bardziej zaawansowany pasjans ;-), może być z odrobiną losowości)

Możecie coś poradzić?
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 993 times
Been thanked: 433 times

Re: alternatywa dla Arkham Horror LCG

Post autor: KurikDeVolay »

Jeśli to nie musi być LCG (dojarka do portfeli), zerknij na Heroes of Terrinoth. Gra wygląda świetnie, rozgrywka w zależności od scenariusza różna, potrafi stawiać wyzwania... Mnie kupiła (ale ja jej jeszcze nie).
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10915
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3352 times
Been thanked: 3207 times

Re: alternatywa dla Arkham Horror LCG

Post autor: japanczyk »

Aeon's End to czyste fantasy - nie masz tam okultyzmu, czy spaczonej religii ;-)
Ale mechanicznie to całkiem co innego niz AH LCG. W dodatku AH LCG nie ma prostego setup - przygotowywanie talii badacza to mnóstwo czasu, selekcja kart do scenariusza tez nie zajmuje 5 minut.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: alternatywa dla Arkham Horror LCG

Post autor: Golfang »

Może Władca Pierścieni LCG? Tylko to jest całkiem inna mechanika! Za to masz full coop'a, kombinowanie z budową talii. później sam setup już nie jest taki strasznie długi.
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ