Deckbuilding

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mats17
Posty: 30
Rejestracja: 24 lip 2017, 10:59

Deckbuilding

Post autor: mats17 »

Witam serdecznie forumowiczów :),

chciałbym zasięgnąć rady, mianowicie poszukuję gry deckbuildingowej w klimacie fantasy (ale nie pogardzę też innymi propozycjami), gdzie poza zwykłym zakupem kart do decku i jego rozbudowywania będzie też możliwość walki z np. talią potworów. Szukam gry gdzie bardziej będzie widoczny aspekt PVP, a nie player vs game (jak np. Thunderquest :)). Oczywiście fantastycznie by było gdyby gra była do 5/6 osób. Z gier deckbuildingowych (i w tym wypadku area) posiadam Tyrants. Myślałem o Valerii: karciane królestwa - ktoś miał styczność?
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 991
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 990 times
Been thanked: 433 times

Re: Deckbuilding

Post autor: KurikDeVolay »

Valeria - spoko. Zerknij na Hero Realms, marka żywa, rozwija się, z każdym kolejnym dodatkiem jest tylko lepiej. Zerknij też na Aeon's End. Co prawda to kooperacja, ale na tyle hitowa i świetnie zrobiona i wymagająca, że brak pvp nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 950
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 335 times
Been thanked: 358 times

Re: Deckbuilding

Post autor: yrq »

Ja kierując się podobnymi założeniami wsparłem Edge of Darkness od AEG late pledge jest jeszcze dostępny jakby co.

Gra ma wspólną talię, którą się rozbudowuje, a karty możemy zajmować jako swoje (wtedy np. inni gracze nam płacą za korzystanie z nich). Każde ulepszenie kart wzmacnia jednak wrogów po drugiej jej stronie. Zawsze trzy karty są widoczne jako wrogowie, którzy zaatakują gdy zbierze się odpowiednia liczba kostek, ale można też robić "wypady za miasto" i bić ich wcześniej.
Między sobą nie ma walk bezpośrednich, jest rywalizacja o punkty tylko.

Mnie przekonał system tworzenia kart (lubię Mystic Vale), ich dwustronność, kostki z wieżą i mnogość kombinacji.
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 441 times

Re: Deckbuilding

Post autor: ponika »

Mocno polecam Hero realms, oprócz zestawu bazowego masz możliwość spersonalizowania talii kartami charakterów i bossów )każdy ma trochę inne umiejętności) masz całe pudło kampanii w której walczysz z potworami i rozwijasz swoją postać trochę jak w ubogim RPG. Za chwilę wyjdzie kontynuacja kampanii, plus kolejne talie modyfikujące grę. Dodatkowo jest dość tania.
ODPOWIEDZ