Kooperacja dla 2 osób do 2 godzin

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
dawid
Posty: 514
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Kooperacja dla 2 osób do 2 godzin

Post autor: dawid »

Trochę się tutaj przewinęło o kooperacjach. Pojawiały się tytuły godne polecenia, jednak większość zdecydowanie za długa.

Szukam gierki w której partia z setupem nie będzie trwała dłużej niż 2h (przy znajomości zasad, ale bez poziomu eksperckiego w daną pozycję, tak żeby osiągnąć taki czas przy 2-3 partii). Chodzi o to żeby wieczorkiem po powrocie z pracy zagrać szybką partyjkę.

Gra nie musi działać wcale w więcej niż 2 osoby. Na rozgrywki wieloosobowe mamy dużo innych tytułów. Zasady mogą być proste i przyjemne jak i bardziej wymagające. Tytuły typu Patchwork lubimy równie mocno jak CO2 czy Boże Igrzysko. Fajnie gdyby też udało się zmieścić w max 200 PLN. Nie musi być też mocno regrywalna. Trochę pozycji zalega na półkach i rzadko gramy w coś częściej niż raz na miesiąc (no chyba, że trwa do 30 min)



Do tej pory z kooperacji graliśmy tylko w Pandemic: Upadek Rzymu. Ta pozycja sprawiła, że polubiliśmy kooperacje (mimo, że wcześniej omijałem szerokim łukiem. Gierka bardzo fajna i przyjemna, ale po kilku partiach wygrana stała się zbyt łatwa (chociaż nadal satysfakcjonująca). Mimo, że bardzo przypadła do gustu to wolałbym póki co nie inwestować w inne wersje Pandemic. Wolę poznać nową mechanikę.



Na półkach czeka także Robinson Crusoe oraz Eldritch Horror. Póki co jednak nie udało się jeszcze zagrać. Nie było jeszcze czasu. W planach na pewno też jest This War of Mine.

Z rozważanych tytułów odrzuciłem Posiadłość Szaleństwa. Odrzuca mnie trochę wykorzystanie telefonu.



Czy poza wyżej wymienionymi tytułami jesteście w stanie polecić coś szybkiego ? Nie jesteśmy wielkimi fanami światów Cthulu, post apokaliptycznego czy Si-Fi, ale jeśli sama gra jest dobra to nie przeszkadzają nam takie światy (np. Star Realms czy Neuroshima HEX bardzo przypadły do gustu)
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Kooperacja dla 2 osób do 2 godzin

Post autor: KurikDeVolay »

Zerknijcie na Dead Men Tell No Tales. Gra jest trochę podobna do Pandemii, ale podoba mi się o wiele bardziej. Jako załoga piratów okradacie płonąco/tonący okręt-widmo. Jakkolwiek absurdalnie by to nie brzmiało - gra działa i jest bardzo, BARDZO dobra jako średnio długi coop. Gorąco polecam, zwłaszcza że na horyzoncie (huehue) rysuje się polska edycja dodatku z mam nadzieję poprawioną ceną.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Kooperacja dla 2 osób do 2 godzin

Post autor: Pisarka »

Castle Ravenloft.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Kooperacja dla 2 osób do 2 godzin

Post autor: herman »

Zdecydowanie polecam Kroniki zbrodni, a w szczególności dodatek Noir, który wznosi tę grę na zupełnie inny poziom
blacksad77
Posty: 32
Rejestracja: 24 kwie 2019, 08:58
Has thanked: 27 times
Been thanked: 8 times

Re: Kooperacja dla 2 osób do 2 godzin

Post autor: blacksad77 »

herman pisze: 09 maja 2019, 13:51 Zdecydowanie polecam Kroniki zbrodni, a w szczególności dodatek Noir, który wznosi tę grę na zupełnie inny poziom
Hmm, a tam nie ma czasem aplikacji?
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Kooperacja dla 2 osób do 2 godzin

Post autor: duulamon »

Aeon's End
Darkstorm
Posty: 834
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 127 times
Been thanked: 182 times

Re: Kooperacja dla 2 osób do 2 godzin

Post autor: Darkstorm »

Runebound 3ed z dodatkiem kooperacyjnym - przygodówka

Zombiecide Czarna Plaga z dodatkami - tłuczenie Zombie (dużo figurek)

AeonsEnd - Karcianka, tłuczenie Nemesis

Horror w Arkham LCG - karcianka fabularna. Bardzo klimatyczna gra. Jak się spodoba wymaga większej ilości gotówki dla scenariuszy.
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Kooperacja dla 2 osób do 2 godzin

Post autor: kinioo »

herman pisze: 09 maja 2019, 13:51 Zdecydowanie polecam Kroniki zbrodni, a w szczególności dodatek Noir, który wznosi tę grę na zupełnie inny poziom
Jak tu jest z regrywalnoscia??

K.
Sorki za brak polskich znakow....
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Kooperacja dla 2 osób do 2 godzin

Post autor: Kilson »

Myślę, że Gears of War spełnia wymagania. Na 2 osoby gra się dosyć szybko i dynamicznie (przy większej ilości graczy mocno się wydłuża), ma dobrej jakości figurki, przeciwnikami sterują karty, a nie żadna aplikacja. Do tego jest to kompletna gra, nie wymaga dodatków i kosztuje chyba w granicach 200zł.

Ale jak masz Robinsona i Eldritcha, to zamiast szukać dalej najpierw ograj to co masz, bo obie są bardzo dobre, a jak nie grasz często, to wystarczą Ci na długo ;)
dawid
Posty: 514
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Kooperacja dla 2 osób do 2 godzin

Post autor: dawid »

Dzięki wielkie za szybkie propozycje. Wszystko sobie przejżałem.
KurikDeVolay pisze: 09 maja 2019, 13:37
Zerknijcie na Dead Men Tell No Tales. Gra jest trochę podobna do Pandemii, ale podoba mi się o wiele bardziej. Jako załoga piratów okradacie płonąco/tonący okręt-widmo. Jakkolwiek absurdalnie by to nie brzmiało - gra działa i jest bardzo, BARDZO dobra jako średnio długi coop. Gorąco polecam, zwłaszcza że na horyzoncie (huehue) rysuje się polska edycja dodatku z mam nadzieję poprawioną ceną.
Brzmi super. To, że brzmi troche absurdalnie tylko mnie zachęca. Zdecdowanie ląduje na mojej liście (zwłaszcza, że trochę podobna do Pandemii)
Pisarka pisze: 09 maja 2019, 13:51
Castle Ravenloft.
Aż mi się przypomniał nieprzespane noce przy DnD. Zdecydowanie zwróciło moją uwagę, ale z racji dostępności/ceny i edycji angielskiej ląduje do koszyczka "jak się pojawi okazja to kup"
herman pisze: 09 maja 2019, 13:51
Zdecydowanie polecam Kroniki zbrodni, a w szczególności dodatek Noir, który wznosi tę grę na zupełnie inny poziom
Wygląda fajnie, ale przez wykorzystanie telefonu póki co odpada. Po 8 godzinach gapienia się w monitor najczęściej nie mam ochoty korzystać z telefonu i różnych dobytków cywilizacji.
duulamon pisze: 09 maja 2019, 14:13Aeon's End
Nie wiem czemu o tym nie pomyślałem. Ostatnio mieliśmy okazji mocno tłuc naszego pierwszego deck buildera - Star Realms, polubiliśmy. Kooperacja polubiliśmy, wygląda na to, że może nam się spodobać.
Darkstorm pisze: 09 maja 2019, 15:47
Runebound 3ed z dodatkiem kooperacyjnym - przygodówka



Zombiecide Czarna Plaga z dodatkami - tłuczenie Zombie (dużo figurek)



AeonsEnd - Karcianka, tłuczenie Nemesis



Horror w Arkham LCG - karcianka fabularna. Bardzo klimatyczna gra. Jak się spodoba wymaga większej ilości gotówki dla scenariuszy.
Czy Runebound spełnia wymagania co do czasu gry ? Internety mówią, że raczej 2-3 godziny trzeba liczyć. No i póki podstawa + dodatek trochę poza budżetem.

Zombiecide póki co też muszę zrezgnować, trochę mi za drogo.

Horror w Arkham - jw. czy nie jest czasem za długa ? Budżet póki co też nie pozwala. Często ludzie stają pomiędzy wyborem międz Horror w Arkham a Eldritch Horror. Czy te gry są podobne ?
Kilson pisze: 10 maja 2019, 08:35
Myślę, że Gears of War spełnia wymagania. Na 2 osoby gra się dosyć szybko i dynamicznie (przy większej ilości graczy mocno się wydłuża), ma dobrej jakości figurki, przeciwnikami sterują karty, a nie żadna aplikacja. Do tego jest to kompletna gra, nie wymaga dodatków i kosztuje chyba w granicach 200zł.



Ale jak masz Robinsona i Eldritcha, to zamiast szukać dalej najpierw ograj to co masz, bo obie są bardzo dobre, a jak nie grasz często, to wystarczą Ci na długo ;)
Z Robinsona i Eldritcha nie mam zamiaru rezygnować i na pewno będziemy ją ogrwać. Gram całkiem często, ale raczej w szybkie gierki, więc też takiej szukam. W dłuższe pozycje okazjonalnie. Gears of War wygląda też przyzwoicie. Myślę, że po powyższych tytułach przyjdzie na niego pora.

Reasumując. Ułożyłem sobie liste gier, które będę zdobywał:

1. Aeons End

2. Dead Men Tell No Tales

3. Castle Ravenloft, Gears of War
Awatar użytkownika
kinioo
Posty: 629
Rejestracja: 01 kwie 2016, 10:25
Has thanked: 64 times
Been thanked: 57 times

Re: Kooperacja dla 2 osób do 2 godzin

Post autor: kinioo »

Moze jeszcze V-Commandos?

K.
Sorki za brak polskich znakow....
dawid
Posty: 514
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Kooperacja dla 2 osób do 2 godzin

Post autor: dawid »

Wgląda równie fajnie, ale musi poczekać swoje w kolejce.

Póki co Aeon's End kupione. Jak ogram Robisona, EH i Aeon's End przyjdzie kolej na następne.

A korzystając z okazji. Czy znacie jakieś dobre gry w których gracze zaczynają jako wrogowie + wrogowie sterowani przez grę. W miarę rozwoju gry i wpierdzielu ze strony przeciwników można albo samemu sobie rzepkę skrobać albo nawiązać sojusz i od tego momentu grać razem tak żeby zwycięstwo było wspólne ?

Trochę jak w Bożym Igrzysku, albo dbamy o swoje interesy albo o dobro kraju, jednak w przypadku Bożego Igrzyska i tak na końcu liczy się wynik indywidualny.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Kooperacja dla 2 osób do 2 godzin

Post autor: KurikDeVolay »

Musiałbyś zerknąć na Nemesis, ale to stosunkowo droga i na ten moment niedostępna impreza. W czerwcu Rebel powinien dać znać co i jak.
Darkstorm
Posty: 834
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 127 times
Been thanked: 182 times

Re: Kooperacja dla 2 osób do 2 godzin

Post autor: Darkstorm »

dawid pisze: 10 maja 2019, 10:16
Czy Runebound spełnia wymagania co do czasu gry ? Internety mówią, że raczej 2-3 godziny trzeba liczyć. No i póki podstawa + dodatek trochę poza budżetem.

Zombiecide póki co też muszę zrezgnować, trochę mi za drogo.

Horror w Arkham - jw. czy nie jest czasem za długa ? Budżet póki co też nie pozwala. Często ludzie stają pomiędzy wyborem międz Horror w Arkham a Eldritch Horror. Czy te gry są podobne ?
1. Nam w 2 osoby udaje się zamknąć rozgrywkę w Runebound w około 2 godziny. Gra ma wbudowany limit czasowy.

2. Ja pisałem o Horror w Arkham LCG a nie o Horror w Arkham :wink: :wink: To osobne tytuły.
LCG to gra karciana. Jak nas coś szybciej nie zatłucze to rozegranie scenariusza zajmuje nam do 1,5 godziny. Minus jest taki, że trzeba dokupywać scenariusze.

Eldritch moim zdaniem nie spełnia wymogu 2 godzin, choć my gramy na 4 postacie. W Horror "zwykły" nie grałem.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Kooperacja dla 2 osób do 2 godzin

Post autor: KurikDeVolay »

AH LCG to portfelowa pijawka, która przy okazji pochłania MASĘ czasu na czynności okołogrowe, tutaj akurat deckbuilding. Tytuł nie wart zachodu dla casualowych graczy.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Kooperacja dla 2 osób do 2 godzin

Post autor: RUNner »

WP LCG to idealny kandydat, z typową wadą dla tego formatu wydawniczego, czyli koszty.
Ale co gra oferuje w zamian?
- świetna kooperacja dla dwojga graczy,
- szybki setup scenariusza,
- dynamiczna rozgrywka, w 2 godziny można rozegrać kilka przygód,
- całkiem znośny czas budowania talii gracza, zwłaszcza gdy ktoś nie jest optymalizatorem.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
dawid
Posty: 514
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Kooperacja dla 2 osób do 2 godzin

Post autor: dawid »

Jesteśm póki co po ogrwaniu Robisona i Eldritch projekt. O dziwo Robison przy dobrym zorganizowaniu kompenentów może być rozstawiony w 5 minut. Od 2-3 partii nasze rozgrywki trwaja około 1,5 godzin, więc będzie na pewno częściej lądował na stole.
Natomiast Eldritch nie przypadł nam do gustu. Damy jeszcze jej szanse, ale świat Lovecraftowy bardzo nie odpowiada i nie przekonuje.
KurikDeVolay pisze: 10 maja 2019, 13:37 Musiałbyś zerknąć na Nemesis, ale to stosunkowo droga i na ten moment niedostępna impreza. W czerwcu Rebel powinien dać znać co i jak.
Obserwuję i się interesuję, ale póki co to raczej tytuł zbyt drogi. Pozostaje mi zagrać w barze Aweken Realms, jak się mocno spodoba to będę czatował. Póki co na liście mam kilka innych tytułów, które wolałbym najpierw nabyć.
Darkstorm pisze: 10 maja 2019, 13:57
dawid pisze: 10 maja 2019, 10:16
Czy Runebound spełnia wymagania co do czasu gry ? Internety mówią, że raczej 2-3 godziny trzeba liczyć. No i póki podstawa + dodatek trochę poza budżetem.

Zombiecide póki co też muszę zrezgnować, trochę mi za drogo.

Horror w Arkham - jw. czy nie jest czasem za długa ? Budżet póki co też nie pozwala. Często ludzie stają pomiędzy wyborem międz Horror w Arkham a Eldritch Horror. Czy te gry są podobne ?
1. Nam w 2 osoby udaje się zamknąć rozgrywkę w Runebound w około 2 godziny. Gra ma wbudowany limit czasowy.

2. Ja pisałem o Horror w Arkham LCG a nie o Horror w Arkham :wink: :wink: To osobne tytuły.
LCG to gra karciana. Jak nas coś szybciej nie zatłucze to rozegranie scenariusza zajmuje nam do 1,5 godziny. Minus jest taki, że trzeba dokupywać scenariusze.

Eldritch moim zdaniem nie spełnia wymogu 2 godzin, choć my gramy na 4 postacie. W Horror "zwykły" nie grałem.
W takim razie Runebound trafia na listę obserwowanych. Horror w Arkham LCG póki co idzie w odstawkę. Eldritch nam mocno nie przypasował ze względu na świat i klimat. Lovecraft chyba jeszcze nie dla mnie.
RUNner pisze: 11 maja 2019, 09:09 WP LCG to idealny kandydat, z typową wadą dla tego formatu wydawniczego, czyli koszty.
Ale co gra oferuje w zamian?
- świetna kooperacja dla dwojga graczy,
- szybki setup scenariusza,
- dynamiczna rozgrywka, w 2 godziny można rozegrać kilka przygód,
- całkiem znośny czas budowania talii gracza, zwłaszcza gdy ktoś nie jest optymalizatorem.
O tym całkowicie zapomniałem. Dzięki.
ODPOWIEDZ