Runewars i Runebound

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
arsen99
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwie 2019, 20:12
Been thanked: 1 time

Runewars i Runebound

Post autor: arsen99 »

Witam
Leci do mnie właśnie Runewars, zapoznałem się z grą, pooglądałem YT i wiem ze to dość rozbudowane fantasy.
Traf chciał że nadarzyła mi się okazja kupić w dobrej cenie Runebound.
I teraz moje pytanie, czy mając tak rozbudowane fantasy jak Runewars, Runebound będzie dla mnie nadal ciekawy i będzie lądował na stole, czy też jednak ten czas będę wolał przeznaczyć na Runewars ?
Dzięki za sugestie.
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Runewars i Runebound

Post autor: duulamon »

Dwie zupełnie inne gry. Z tego co piszesz wnioskuję, że obie znasz z opisu, więc nie będę tłumaczył oczywistości. Ja mam jedną i drugą (i jeszcze Descenta). Zostają ze mną do końca. Mojego, lub ich.
Te trzy gry to praktycznie kwintesencja ameri, mając je masz wszystko - świetną przygodówkę (Runebound), wielowątkową grę bitewną (Runewars), no i dungeon crowlera (Descent) (hahahaha wszystko..., jakbym się na tym zatrzymał...). Niewiele więcej w przygodowych klimatach uświadczysz. I wszystkie prezentują wysoki poziom - spójrz na rankingi bgg.
Ale popatrz na to przez swój pryzmat - ja to kocham, Tobie niekoniecznie musi podejść.
arsen99
Posty: 17
Rejestracja: 09 kwie 2019, 20:12
Been thanked: 1 time

Re: Runewars i Runebound

Post autor: arsen99 »

Hej

Ok, o to własnie mi chodziło. Raczej mi się spodoba gdyż lubię Ameri, na razie nie przemawiają do mnie właśnie dungeon crowlery, ale może to się w przyszłości zmieni.
Bardziej nie chciałem się dublować na zasadzie Agricola - Kawerna, jedna gra tego typu zupełnie mi wystarczy.
Pozdro
ODPOWIEDZ