Gra o magii dla całej rodziny

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Alcadeis
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2019, 15:16

Gra o magii dla całej rodziny

Post autor: Alcadeis »

Dzień dobry wszystkim!

Zrobię krótki wstęp żeby wyjaśnić czego szukam:).

Wczoraj z moim 3-letnim synem zaczęliśmy się bawić w czary:). Przebieg rozgrywki wygląda mniej więcej tak:

Syn: "Tato, rzucam w Ciebie kulą ognia!" - Tu następują specjalne ruchy przygotowawcze formujące kulę ognia i następnie ruch rzucania czaru z dźwiękiem "Siuuuuu"
Tato: "To ja w takim razie ustawiam wodną tarczę!" - Tu też następują specjalne ruchy przygotowawcze, ruch i dźwięki.
Syn: "To ja teraz robię kulę błota!"
Tato: "A ja teraz ustawiam kamienną tarczę!"
Mama: "Przyzywam szalone wiertła żeby zniszczyć Twoją kamienną tarczę!"
i t.d.
Udało nam się wczoraj opanować kilka podstawowych żywiołów: woda, ogień, ziemia, błyskawica. Ich łączenie (np. woda+ziemia to błoto) oraz przeciwstawienie (woda zwalcza ogień, ziemia błyskawicę i t.d.).
Oczywiście to wszystko jest wytworem naszej wyobraźni:).

I teraz czego szukamy:). Szukamy gry karcianej zapewne, która pozwoliłoby na zrealizowanie rozgrywki powyżej. Wyobrażam sobie to tak, że każdy losuje sobie np. 15 kart na których są zaklęcia ofensywne jak i defensywne. Każde z nich kosztuję odpowiednią liczbę punktów many. Każdy gracz ma punkty życia oraz punkty many - najlepiej jako żetony (wtedy można się też uczyć liczenia:)). Gra się PvP. Żeby rzucić zaklęcie wydajesz punkty many. Karty się kładzie zakryte na stół i się odkrywa wspólnie żeby zobaczyć kto co wybrał i jakie będzie miało to efekty:).

Oczywiście, tak to sobie wyobrażam ale może to być zupełnie inaczej, grunt żeby zachować duch gry i rzucania czarów:).

Będę ogromnie zobowiązany za pomoc! Dziękuję serdecznie.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Gra o magii dla całej rodziny

Post autor: Pisarka »

A może się po prostu nauczycie papier-nożyce-spock ;) https://zabawyzdzieckiem.pl/zabawy/6-9/ ... urka-spock
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Alcadeis
Posty: 2
Rejestracja: 11 maja 2019, 15:16

Re: Gra o magii dla całej rodziny

Post autor: Alcadeis »

Dziękuję za odpowiedź. Kamień, papier, nożyce opanowany ale tej wersji nie znaliśmy:). Wypróbujemy:)
ODPOWIEDZ