EVE Online na planszy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

EVE Online na planszy

Post autor: Lukić »

Szukam gry, która byłaby zbliżona tematycznie do EVE Online, tylko nie na komputerze, a na planszy. Kilka słów wyjaśnienia dla osób, które nie znają EVE: kupujesz stateczek i latasz w kosmosie, dokupujesz ulepszenia do statku, rozwijasz swoje umiejętności, wykonujesz misje (zniszcz piratów, dostarcz towary z planety na planetę), walczysz z innymi graczami, eksplorujesz nieznane miejsca (relic and data sites). EVE daje więcej możliwości (budowa własnych stacji kosmicznych, produkcja i handel, dyplomacja, górnictwo), ale włączanie wszystkiego w planszówce byłoby karkołomne i pewnie by ją za bardzo skomplikowało.

Przychodzi mi na myśl XIA: Legends of a drift system i jakoś nic więcej. Możecie polecić inne tytuły, które by się wpisywały w ten klimat?
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: EVE Online na planszy

Post autor: ariser »

Po co szukać dalej, skoro Xia (koniecznie z dodatkiem Embers) nie tylko pasuje jak ulał, to jeszcze jest doskonałą grą? :mrgreen: Serio, po przeczytaniu instrukcji ta gra wydawała mi się co najwyżej średnia (roll & move wtf :?), a po zagraniu się zakochałem. Zresztą tak, jak i moi współgracze. Tylko ten downtime koszmarny. ;)
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 157 times
Been thanked: 158 times

Re: EVE Online na planszy

Post autor: Zet »

Moje pierwsze skojarzenie, pewnie bardziej jako ciekawostka, bo gra nie zdobyła popularności :wink:
https://boardgamegeek.com/boardgame/38703/eve-conquests
A w mniejszej skali, poza Xia jest Firefly Board Game i jeszcze gorące Star Wars Outer Rim.
Ew. Merchant of Venus, ale tam jest wyłącznie ekonomia.
Mnie Xia bardzo kusi, ale chyba nie miałbym kiedy w to zagrać no i pełny zestaw to ok. 800 zł bez zniżek sklepowych :x
Wosho
Posty: 1433
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 175 times
Been thanked: 140 times

Re: EVE Online na planszy

Post autor: Wosho »

Star wars outer rims będzie niedługo i jest dokładnie tym czego szukasz ;)
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 927
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: EVE Online na planszy

Post autor: louiscyphre »

Może Mothership? Miałem tę grę na oku już od 1 edycji, gram w Eve od dawna więc klimat mnie zachęcił. Jest wersja na Tabletop Simulator do prawdzenia.
ODPOWIEDZ