Gra z prostym zarządzaniem surowcami

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Gra z prostym zarządzaniem surowcami

Post autor: duulamon »

Witam. 7-letniej córce spodobał się ostatnio Catan. Dla mnie i żony to jednak za bardzo losowe i dłuży się niemiłosiernie. Szukam więc gry, która jest pozbawiona tych wad, w której zbieramy surowce i budujemy z nich coś, którą bez problemu ogarnie siedmiolatka. Proszę o propozycje.
Ja myślałem o Epoce kamienia, ale tam też jest losowość, więc nie wiem (ogólnie losowość mi nie przeszkadza, gorzej jeśli ona decyduje o wszystkim). Co sądzicie o tej propozycji?
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 987
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 971 times
Been thanked: 433 times

Re: Gra z prostym zarządzaniem surowcami

Post autor: KurikDeVolay »

Zerknij na temat Via Nebula. Piękna gra, nie losowa, bardzo prosta, ale wspaniale uczy optymalizacji ruchów i dostarcza rozrywki dla każdego. Nosami kręcą chyba tylko ludzie dla których planszówki muszą trwać minimim 3h i palić zwoje jak napalm.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Gra z prostym zarządzaniem surowcami

Post autor: Pisarka »

Agricola wersja rodzinna - moja mama bardzo lubi, a małej powinny się podobać krówki i świnki.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra z prostym zarządzaniem surowcami

Post autor: duulamon »

Dzięki za przypomnienie Via Nebula - zastanawiałem się kiedyś nad tym jako nad krótką grą, ale zrezygnowałem gdyż wiele osób pisało że szybko się ogrywa. Jednak dla dziecka powinno być chyba OK.
Co do Agricoli - mam pełną wersję, a nie lubię dublować gier z taką samą mechaniką. Istnieje możliwość zagrania dużą wersją z zasadami rodzinnej? Czy też to zupełnie inne gry?
Ponawiam pytanie o Epokę kamienia - spełnia kryteria które założyłem?
Jakieś inne propozycje?
Awatar użytkownika
Edwardo
Posty: 573
Rejestracja: 13 wrz 2010, 11:48
Lokalizacja: Wroclove
Has thanked: 27 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra z prostym zarządzaniem surowcami

Post autor: Edwardo »

Epoka kamienia jak najbardziej, losowość do ujarzmienia wbudowanymi mechanicznie narzędziami i absolutnie nie determinuje zwycięstwa- jak nie będziesz kombinował, to nie wygrasz. Polecam z czystym sumieniem
Jestem Stanley i jestem planszoholikiem www.planszoholik.pl
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Gra z prostym zarządzaniem surowcami

Post autor: Pisarka »

duulamon pisze: 25 maja 2019, 07:49
Co do Agricoli - mam pełną wersję, a nie lubię dublować gier z taką samą mechaniką. Istnieje możliwość zagrania dużą wersją z zasadami rodzinnej?
Sam zobacz, ale wydaje się, że to wykluczone: https://boardgamegeek.com/video/132050/ ... a-recenzja
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gra z prostym zarządzaniem surowcami

Post autor: gregos »

Proponuję zatem Broom Service.
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Gra z prostym zarządzaniem surowcami

Post autor: duulamon »

Czy ktoś kto zna Epokę kamienia i Via Nebula mógłby się pokusić o krótkie porównanie?
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Re: Gra z prostym zarządzaniem surowcami

Post autor: Bogoria »

Epoki kamienia nie znam, ale mam i trochę grałem w Via Nebula. Mój prawie 7 - letni syn od razu załapał o co w tej grze chodzi (a do tej pory znał i grał w takie tytuły jak Carcassonne, Catan Junior i Wsiąść do pociągu - pierwsza podróż). Dla mnie i żony też jest to przyjemny tytuł i gdy gramy w trójkę (z synem) wszyscy czerpiemy z tego satysfakcję (a ostatnio graliśmy też w 4 - osobowym składzie wyłącznie dorosłych i też się podobało). Gra nie jest trudna, zasady można szybko wytłumaczyć. Praktycznie nie ma jakiejś większej interakcji, poza tym że można komuś podebrać surowiec albo realizując akcję z karty np. nieco zmodyfikować ułożenie łąki (drogi przez którą transportujesz surowce na plac budowy). Z tego co widzę, grę możesz wyrwać w cenie 50 - 65 zł, ja bym brał :D (sam kupiłem jakiś czas temu za 50 zł w promocji w cdp.pl)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3347
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 93 times
Been thanked: 122 times

Re: Gra z prostym zarządzaniem surowcami

Post autor: maciejo »

Polecam grę Hansa,spokojnie do ogarnięcia przez dzieciaka w tym wieku.
Szata graficzna może bez fajerwerków ale sama rozgrywka świetna.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Golfang
Posty: 1973
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 226 times
Been thanked: 310 times

Re: Gra z prostym zarządzaniem surowcami

Post autor: Golfang »

Bogoria pisze: 29 maja 2019, 20:51 Epoki kamienia nie znam, ale mam i trochę grałem w Via Nebula. Mój prawie 7 - letni syn od razu załapał o co w tej grze chodzi (a do tej pory znał i grał w takie tytuły jak Carcassonne, Catan Junior i Wsiąść do pociągu - pierwsza podróż). Dla mnie i żony też jest to przyjemny tytuł i gdy gramy w trójkę (z synem) wszyscy czerpiemy z tego satysfakcję (a ostatnio graliśmy też w 4 - osobowym składzie wyłącznie dorosłych i też się podobało). Gra nie jest trudna, zasady można szybko wytłumaczyć. Praktycznie nie ma jakiejś większej interakcji, poza tym że można komuś podebrać surowiec albo realizując akcję z karty np. nieco zmodyfikować ułożenie łąki (drogi przez którą transportujesz surowce na plac budowy). Z tego co widzę, grę możesz wyrwać w cenie 50 - 65 zł, ja bym brał :D (sam kupiłem jakiś czas temu za 50 zł w promocji w cdp.pl)
Popieram, Via Nebula jest całkiem fajnym tytułem. Gra ma proste i łatwe do wytłumaczenia zasady, jest przystepna cenowo oraz co wg mnie ważne w przypadku dzieci jest bardzo ładnie wydana. Kolorowa plansza + żetoniki + te domeczki drewniane + surowce. Dzieciakom to się podoba (dorosłym też) :).
----------------
10% flamberg.com.pl
ODPOWIEDZ